DOLAR 9,53500.07%
EURO 11,17000.03%
ALTIN 550,71-0,01
BITCOIN 5803373,67%
Ankara
12°

KAPALI

05:58

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ortadoğu Rulman Sanayi 30 Yaşında

ABONE OL
27 Aralık 2016 10:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin ilk ve tek rulman imalatçısı Ortadoğu Rulman Sanayi, 30. Kuruluş yıldönümünü emekli personellerinde katıldığı etkinlikler ile kutladı.

Yaklaşık 2000 çalışanı ile yılda 77 milyon rulman üreten, Polatlı’nın ve Türkiye’nin ekonomisine yaptığı katkılar artarak devam eden Ortadoğu Rulman Sanayi, 30. Yılını kutlamanın gururunu yaşıyor. ORS, 30. Yıldönümü için ilk olarak Cuma, Cumartesi ve Pazar günü, üç gün boyunca Urfa Sofrası Konak Restoranda 2000 çalışanıyla bir araya geldi. Düzenlenen programlarda, ORS’de 30 yılını tamamlamış çalışanlara ve alt yüklenici firmalara hizmet ve teşekkür plaketleri verildi. Kutlama etkinlikleri daha sonra ORS Fabrikasında devam etti. Burada yapılan kutlama etkinliklerine emekli personellerde katılım sağladı.

Her vardiyada 30.yıla özel pasta kesildi. Sonrasında idari personeller ve emekli personellerin isimleri ORS bahçesindeki ağaçlara verildi. Emekli olan her personel için ayrıca ağaç dikimi gerçekleştirildi. Etkinliklere ORS Genel Müdürü Feridun Özhan ve İnsan Kaynakları Müdürü Muharrem Özyiğit ile birlikte emekli ve halen çalışan personeller katıldı.

Anılar tazelendi…
ORS 30 yılını geride bırakırken, buradan emekli olan personellerini de unutmadı. Fabrika Genel Müdürü Feridun Özhan, emekliler ile bir araya geldikleri yemekte yaptığı konuşmada; “Her ne kadar emekli olsalar da onlar halen bizim ailemizin bir parçasıdır” dedi. Emekli personeller de ORS’ye duydukları memnuniyeti teşekkürlerini ileterek dile getirdiler. Emekli personeller ile gerçekleştirdiğimiz röportajlarda ORS’ye minnet duygusu hakimdi, emekli personeller kendilerinden sonra çalışmakta olan arkadaşlarına da tavsiyelerde bulundular. Emekli personellerden 1987 yılı Ekim ayında ORS ailesine katılan Mustafa Öztürk, 28 yıl boyunca manüel montaj atölyesinde

son kontrol operatörü olarak çalıştı. Öztürk, ORS’deki çalışma hayatını şu sözlerle anlattı: “Bir fiil 28 sene çalıştım. Amirlerim olsun arkadaşlarım olsun, gayet uyumlu bir şekilde çalıştık. ORS çalışırken hiçbir mağduriyet yaşatmadı, ev sahibi olduk, araba sahibi olduk. Şükürler olsun ki buranın vermiş olduğu güvenle bunlara sahip olduk. Ağustos 2015’te emekli oldum. Fabrikanın sürekli gelişerek faaliyet göstermesi fabrikanın ayakta kalmasına büyük katkı sunuyor. Sürekli teknolojiyi takip ediyorlar, tezgâhları yeniliyorlar. Bu sebeple ileriye dönük bir gidişatı var ve bu şekilde de devam edeceğini düşünüyorum. Şu anda yapılan etkinlik çok güzel, ben ikinci kez katılıyorum. Bu etkinlik sayesinde hem amirlerimiz hem de arkadaşlarımızla tekrar görüşme imkânımız oluyor. ORS’ye çok teşekkür ediyorum. Bizden sonraki çalışan arkadaşlarımıza şunu söyl

emek istiyorum; ORS’ye sahip çıkarak, burayı kendi evleri gibi benimseyerek çalışmaları gerekiyor. Bu şekilde hem ORS hem de çalışanlar kazanır. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum, Allah onlara da emekli olmayı nasip etsin.”

2-3 ailenin geçimini sağladığı arazide şimdi 2000 aile geçiniyor

ORS Genel Müdürü Feridun Özhan, emekli personelleri ile bir araya gelerek bir konuşma yaptı. Özhan; “Türkiye’nin ilk ve tek rulman imalatçısı olan Ortadoğu Rulman Sanayi ve Tic. A.Ş.’nin 30. Yıl dönümünü kutluyorum. ORS’nin bu gün

lere gelmesinde katkıları bulunan ve emekleri geçen sizlere ORS Yönetimi adına teşekkür eder; hastalık nedeniyle aramızda olamayan arkadaşlara acil şifalar, vefat etmişlere de Allah’tan rahmet diliyorum. %100 yerli sermaye ile kurulmuş olan ORS, 1986 yılından bu yana yıllık rulman imalatını 4,5 milyondan, 77 milyon adete, yani yaklaşık 17 katına çıkarttı. Bu onur, işçisiyle, formeniyle, mühendisiyle, idari personeliyle ve iş ortaklarımızla hepimizin başarısıdır. Kaliteden ödün vermeyen yaklaşımımız, uygun fiyat politikamız, dinamik bir yapıya sahip olmamız ve teknolojiyi yakından takip etmemiz bu başarımızın temel taşlarıdır. Otuz yılı geride bıraktık, dileğimiz nice 30 senelerde ORS’nin devamlılığını sağlamak ve bu mirası bizden sonra gelecek nesillere aktarmaktır. ORS’den önce 350 dönümlük bir buğday tarlasından 2-3 aile geçinirken, bugün aynı arazinin üzerinde 2000 aile geçimini sağlamaktadır. ORS’nin, Polatlı’nın ve Türkiye’nin ekonomisine yaptığı katkılar artarak devam etmektedir.”dedi.

Özhan; “Her çalışanın ORS’ye sahip çıkması gerekir”

“ORS başarısının sürdürülebilirliğinin çalışan aidiyetinden, çalışan aidiy

etinin ise çalışan memnuniyetinden geçtiğinin farkındayız.”diyen Özhan; “1986 yılından bu yana Polatlı ve çevre ilçelere istihdam sağlayan ORS, çalışanlarının bireysel gelişimleri için bütün imkanlarım kullanarak, çeşitli eğitim programlarıyla mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunarak, adeta yaşam boyu öğrenme ilkesini uygulamaktadır. Bununla birlikte yasal sorumluluklarını, üstlendiği sosyal sorumluluk projelerini, İSG gereklerini, eğitime yönelik katkılarını ve çevreye duyarlılığını örnek bir şekilde yerine getirmektedir.”dedi ve işe başlayan her personeli şirkete katılmış bir değer olarak gördüklerini belirtti. Özhan; “Çalışanlarımızın mutlu olması ve ORS’ye aidiyet duygusunun perçinlenmesi birinci önceliğimizdir. Sadece yönetici pozisyonundaki insanların ORS’ye sahip çıkması yetmez, her çalışanın ORS’ye sahip çıkması gerekir. Ancak bu sayede ORS’nin daha ileri seviyelere gelmesini sağlayabiliriz. Hepimize nice 30 yıllar diliyorum.”şeklinde konuştu. Son günlerde meydana gelen terör saldırıları nedeni ile etkinliklerin müzikli eğlenceli bölümleri iptal edilmişti. Etkinlikler, ORS’nin temel atma töreninden bugüne kadar olan fotoğraf sergisinin gezilmesi ile devam etti.

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.