DOLAR 8,4228-0.43%
EURO 9,9955-0.76%
ALTIN 491,27-1,17
BITCOIN 328681-2,20%
Ankara
29°

AÇIK

20:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

ORS’de 30. Kuruluş Yıldönümü

ABONE OL
26 Aralık 2016 10:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ORS Genel Müdürü Feridun Özhan; “Türkiye’nin ilk ve tek rulman imalatçısı olan Ortadoğu Rulman Sanayi ve Tic. A.Ş.’nin 30. Yıl dönümünü kutluyorum.”

2000 çalışanı ile yılda 77 milyon rulman üreten, Polatlı’nın ve Türkiye’nin ekonomisine yaptığı katkılar artarak devam eden Ortadoğu Rulman Sanayi, 30. Yılını kutluyor. ORS, 30. Yıldönümü için Cuma, Cumartesi ve Pazar günü, üç gün boyunca Urfa Sofrası Konak Restoranda yaklaşık 2000 çalışanıyla yemekli toplantılarda bir araya geldi. Düzenlenen programlarda, ORS’de 30 yılını tamamlamış çalışanlara ve alt yüklenici firmalara hizmet ve teşekkür plaketleri verildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda konuşma yapan ORS Genel Müdürü Feridun Özhan, ORS’nin nereden nereye geldiğini anlattı.

2-3 ailenin geçimini sağladığı arazide şimdi 2000 aile geçiniyor

ORS Genel Müdürü Feridun Özhan, sözlerine “Vatanımız, devletimiz için şehit olanlara rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” diyerek başladı. Özhan; “Türkiye’nin ilk ve tek rulman imalatçısı olan Ortadoğu Rulman Sanayi ve Tic. A.Ş.’nin 30. Yıl dönümünü kutluyorum. ORS’nin bu günlere gelmesinde katkıları bulunan ve emekleri geçen sizlere ORS Yönetimi adına teşekkür eder; hastalık nedeniyle aramızda olamayan arkadaşlara acil şifalar, vefat etmişlere de Allah’tan rahmet diliyorum. %100 yerli sermaye ile kurulmuş olan ORS, 1986 yılından bu yana yıllık rulman imalatını 4,5 milyondan, 77 milyon adete, yani yaklaşık 17 katına çıkarttı. Bu onur, işçisiyle, formeniyle, mühendisiyle, idari personeliyle ve iş ortaklarımızla hepimizin başarısıdır. Kaliteden ödün vermeyen yaklaşımımız, uygun fiyat politikamız, dinamik bir yapıya sahip olmamız ve teknolojiyi yakından takip etmemiz bu başarımızın temel taşlarıdır. Otuz yılı geride bıraktık, dileğimiz nice 30 senelerde ORS’nin devamlılığını sağlamak ve bu mirası bizden sonra gelecek nesillere aktarmaktır. ORS’den önce 350 dönümlük bir buğday tarlasından 2-3 aile geçinirken, bugün aynı arazinin üzerinde 2000 aile geçimini sağlamaktadır. ORS’nin, Polatlı’nın ve Türkiye’nin ekonomisine yaptığı katkılar artarak devam etmektedir.”dedi.

Yıllık ihracat %75’i geçti

Özhan, konuşmasının devamında; “İç pazarın taleplerini karşılamamızın yanı sıra, Dünya devleriyle rekabet ederek başta otomobil sektörü olmak üzere birçok sektör için üretim yapabilen bir firmayız. Bildiğiniz gibi, yıllık ihracat oranımız %75’i geçmiş seviyededir. Audi, Mercedes, Wolswagen gibi lüks segment sayılabilecek araçlarda bizim ürettiğimiz rulmanlar kullanılıyor, bu rulmanları üreten ORS’nin çalışanı olmaktan hepinizin gurur duyduğuna eminim. Her vesileyle söylediğimiz gibi, yıllar süren çalışmalar neticesinde kazanılan müşterileri kaybetmek sadece bir an meselesidir. Bu nedenle, bizlerin kalitemizin devamlılığını sağlamaya özen göstermemiz gerekmektedir. ORS başarısının sürdürülebilirliğinin çalışan aidiyetinden, çalışan aidiyetinin ise çalışan memnuniyetinden geçtiğinin farkındayız.”ifadelerini kullandı.

Özhan; “Her çalışanın ORS’ye sahip çıkması gerekir”

ORS’nin istihdama katkısından bahseden Özhan; “1986 yılından bu yana Polatlı ve çevre ilçelere istihdam sağlayan ORS, çalışanlarının bireysel gelişimleri için bütün imkanlarım kullanarak, çeşitli eğitim programlarıyla mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunarak, adeta yaşam boyu öğrenme ilkesini uygulamaktadır. Bununla birlikte yasal sorumluluklarını, üstlendiği sosyal sorumluluk projelerini, İSG gereklerini, eğitime yönelik katkılarını ve çevreye duyarlılığını örnek bir şekilde yerine getirmektedir. Örnek vermek gerekirse; EML mezunu olmayan çalışanlarımıza kalfalık belgelerinin alınması, lise mezunu işsiz gençlerin meslek edinmelerinin sağlanması, “İşbaşı Eğitim Programında düz lise mezunu gençlere CNC Torna kalfalık belgesi alınması, Endüstri Meslek Lisesi, Anadolu Teknik Lisesi ve üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlanması. Çalışanlarımıza sadece istihdam yaratmıyoruz. İşe başlayan her personelimizi şirketimize katılmış bir değer olarak görüyoruz. Çalışma günlerinde günümüzün büyük bir kısmını fabrikada geçiriyoruz. Bu nedenle çalışanlarımızın mutlu olması ve ORS’ye aidiyet duygusunun perçinlenmesi birinci önceliğimizdir. Sadece yönetici pozisyonundaki insanların ORS’ye sahip çıkması yetmez, her çalışanın ORS’ye sahip çıkması gerekir. Ancak bu sayede ORS’nin daha ileri seviyelere gelmesini sağlayabiliriz. Hepimize nice 30 yıllar diliyorum.”diyerek konuşmasına son verdi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.