Haberler
ANA SAYFA
CUMA SOHBETİ
DOĞRU KALEM
GÜNDEM
IŞIĞIN GÖR DEDİĞİ
SATRANÇ ÖĞRENELİM
SPOR
ÖRGÜ DÜNYASI
KADININ DÜNYASI
TARAFSIZ MUHALİF
YAZZAR BONCUĞU
NÜKTE
BELA..!!
RESMİ İLANLAR
Sayaç
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1488
mod_vvisit_counterDün1986
mod_vvisit_counterBu Hafta9877
mod_vvisit_counterBu Ay37307
mod_vvisit_counterGenel Toplam1178919
Üye Girişi

Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
Kimler Çevrimiçi
Şuanda 7 misafir bağlı
ANA SAYFA
Hemşire hayatını kaybetti
Üye Değerlendirme: / 0
Yazar Seda GÜNGÖR   
Monday, 15 April 2013

Polatlı Duatepe Devlet hastanesinde  ebe hemşire olarak görev yapan ve bir kaç yıl önce emekli olan  ebe hemşire Gülsen Güneş, kansere yenik düştü. Hemşirenin cenazesi törenden sonra Polatlı Çarşı Camiinde, Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığına defnedildi.

 

Emekli hemşire vefat etti

Polatlı Duatepe Devlet hastanesinden emekli olan ebe hemşire Gülsen Güneş kansere yenik düştü.

Polatlı Duatepe Devlet hastanesinde  ebe hemşire olarak görev yapan ve bir kaç yıl önce emekli olan  ebe hemşire Gülsen Güneş, kansere yenik düştü. Uzun zamandır Gazi Üniversitesi Hastanesinde tedavi gören 1957 doğumlu Gülsen Güneş için Cuma günü Polatlı Duatepe Devlet hastanesi bahçesinde tören düzenlendi. Törene tüm hastane personeli katıldı.

Törende konuşan Polatlı Duatepe Hastanesi Başhekimi Dr.Atilla Çifci "Hastanemizde görev yapan hemşiremizin resimde görüldüğü gibi güler yüzlü bir hemşiremiz olduğunu görüyoruz. Kutsal bir görev yapmakta bir çok hemşiremiz ise görev yaparken eline iğne batması sonucu yakalandığı hastalıktan sonra vefat etmektedir.” diyerek sağlık hizmetlerinin ne kadar kutsal bir görev olduğunu vurguladı. Hemşiresinin cenazesi Duatepe Devlet Hastanesinden dualarla uğurlandı. Hemşirenin cenazesi törenden sonra Polatlı Çarşı Camiinde, Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığına defnedildi.

Duatepe Devlet Hastanesinde görev yapmış Gülfiye ve Semra isimli hemşireler de geçiridikleri kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybetmişti. 

Yorum yok
 
TOP.ve FZ. OKL.K.LIĞI-ERBAŞ VE ERLERİN ASKER HASTANESİNE TAŞINMASI-2013/43364
Üye Değerlendirme: / 1
Yazar İSTİKLAL HABER MERKEZİ   
Monday, 15 April 2013

Yorum yok
Son Güncelleme ( Thursday, 25 April 2013 )
 
Okullar arası Voleybol turnuvası sona erdi
Üye Değerlendirme: / 2
Yazar Mehmet IŞIK   
Monday, 15 April 2013

Okullar arası Voleybol Turnuvası 25 Mart Pazartesi günü, Recai Moray Kapalı Spor Salonu’nda başladı. Birinci aşamada liseler arası turnuva yapıldı. Liseler arası turnuvaya Polatlı’da mevcut olan 11 liseden 8’i kız ve erkek takımları Samanyolu Lisesi sadece erkek takımı ile iştirak etti.

Turnuvada geçen hafta  ilk tur, çeyrek final, yarı final maçları oynandı ve en son geçen Cuma günü final maçları yapıldı. Yapılan müsabakalarda yarı finale kalan takımlar Genç kızlarda, Anadolu Lisesi, Kız Meslek Lisesi, Duatepe Anadolu Lisesi ve Anadolu Öğretmen Lisesi olmuştu. Genç erkeklerde ise, Anadolu Öğretmen Lisesi, Duatepe Anadolu Lisesi, Samanyolu Lisesi ve Anadolu Lisesi yarı finale kalan takımlardı. Mart ayı sonunda, 28 Mart Perşembe günü yarı finaller yapıldı.

Müsabakalar sonunda 29 Mart Cuma günü de  bu kategorilerde final maçları oynandı. Perşembe günü Kızlarda finale,  Anadolu Lisesi ve Duatepe Anadolu Lisesi kalırken, erkeklerde Anadolu Öğretmen Lisesi ve Samanyolu Lisesi takımları kalmıştı. 3ncü ve 4 ncülük  maçları kızlarda, Kız Meslek Lisesi ve Anadolu Öğretmen Lisesi, erkeklerde Duatepe Anadolu Lisesi ve Anadolu Lisesi arasında oynandı.

Genç erkeklerde, Anadolu Öğretmen Lisesi, Kızlarda, Duatepe Anadolu Lisesi ŞAMPİYON

Cuma günü oynanan yarı final ve final maçları sonuçları öyle: Genç erkekler: 1.Anadolu Öğretmen Lisesi 2.Samanyolu Lisesi 3.Duatepe Anadolu Lisesi 4.Anadolu Lisesi Genç Kızlar: 1.Duatepe Anadolu Lisesi 2. Anadolu Lisesi 3. Kız Meslek Lisesi 4.Anadolu Öğretmen Lisesi

İlköğretim okulları arası voleybol turnuvası

Polatlı Kaymakamlığı Okullar Arası Voleybol Turnuvası ilköğretim okulları arasındaki müsabakalarla devam etti. 1 Nisan Pazartesi günü başlayan ilköğretim okulları bölümünde maçlar, kız ve erkek takımları kategorilerinde oynandı.

İlköğretim okulları arası voleybol turnuvasında 18 ilköğretim okulundan 4 okul, hem kız hem de erkeklerde, iki okul sadece erkeklerde, 6 okul da sadece kızlarda olmak üzere toplam 12 okul mücadele ediyordu.

Her iki takımla katılan okullar, B.H.N. Mıhçıoğlu, 13 Eylül Ortaokulu ve Namık Kemal Ortaokulu; Erkeklerde TED Koleji, İstiklal Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Atatürk İlkokulu, İnkılâp İlkokulu ve Sevim Aras; Kızlarda ise Yavuz Selim ve İMKB İ.Ö.O. olarak turnuvada yer alıyordu. Sevim Aras ve TED Koleji turnuvadan çekildi.

Turnuvada erkekler iki grupta mücadele ediyor: A Grubunda B.H.N. Mıhçıoğlu, Yavuz Selim, İ.M.K.B. İ.Ö.O., Sakarya, B Grubunda ise Samanyolu, 13 Eylül, Namık Kemal, Genç Osman yer alıyor. Kızlarda ise A Grubunda B.H.N. Mıhçıoğlu, İstiklal, TED, Sakarya, Namık Kemal, Cumhuriyet yer alırken B Grubunda ise Genç Osman, Atatürk, İnkılâp, 13 Eylül, Sevim Aras okulları yer alıyordu.

1Nisan Pazartesi günü başlayan turnuvada önce, ilk tur maçları oynandı, çeyrek final ve yarı final maçları da geçen hafta Perşembe gününe kadar tamamlandı. İlk günden itibaren maç sonuçları şu şekilde sıralanıyor.

1 Nisan’da oynanan maçlarda;

Mıhçıoğlu Ortaokulu - İstiklal Ortaokulu: 2-0 Mıhçıoğlu Ortaokulu galip, TED-Sakarya Ortaokulu : Sakarya Ortaokulu Hükmen galip,Namık Kemal Ortaokulu- Cumhuriyet Ortaokulu: (2-1 Cumhuriyet Ortaokulu galip),Atatürk Ortaokulu -Genç Osman Ortaokulu: (2-0Atatürk galip),İnkılap Ortaokulu-13 Eylül Ortaokulu: İnkılap Ortaokulu Hükmen Galip geldi.

2 Nisanda erkekler arası maçlarda;

Samanyolu Ortaokulu-13 Eylül Ortaokulu: 13 eylül çekildi. Samanyolu Ortaokulu Hükmen Galip, Namık Kemal –Genç Osman: 2-0 Genç Osman Ortaokulu galip, Mıhçıoğlu Ortaokulu -Yavuz Selim Ortaokulu: 2-0 Mıhçıoğlu Ortaokulu galip, İMKB Ortaokulu – Sakarya Ortaokulu: 2-1 Sakarya Ortaokulu galip geldi.

3 Nisanda kızlar kategorisindeki maçlar oynandı

Genç Osman Ortaokulu – İnkılap Ortaokulu: 2-0 İnkılap Ortaokulu galip, Sevim Aras Ortaokulu - 13 Eylül Ortaokulu: Sevim Aras Ortaokulu Hükmen galip, TED Koleji-Namık Kemal Ortaokulu: Hükmen Galip Namık Kemal Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu – İstiklal Ortaokulu : (2-0 İstiklal Ortaokulu galip, Mıhçıoğlu –Sakarya Mıhçıoğlu Hükmen galip geldi.

04 Nisan (Erkekler);

Mıhçıoğlu Ortaokulu – Sakarya Ortaokulu: 2-0 Mıhçıoğlu Ortaokulu galip, İMKB Ortaokulu - Yavuz Selim Ortaokulu: İMKB Ortaokulu Hükmen galip, İnkılap Ortaokulu  – Gençosman Ortaokulu: 2- 0 Gençosman Ortaokulu galip, Samanyolu Ortaokulu – Namık Kemal Ortaokulu: (2-0 Namık Kemal galip)

05 Nisan (Kızlar);

Mıhçıoğlu Ortaokulu – Cumhuriyet: 2 – 0 (Mıhçıoğlu Ortaokulu galip), İnkılap Ortaokulu – Atatürk Ortaokulu: 2 – 0 (İnkılap Ortaokulu galip), Genç Osman Ortaokulu – Sevim Aras Ortaokulu: (2-0 Sevim Aras Ortaokulu galip)

08Nisan (Kızlar);

Mıhçıoğlu Ortaokulu – Namık Kemal Ortaokulu: ( Mıhçıoğlu Ortaokulu:2-0 galip)  Atatürk Ortaokulu – Sevim Aras Ortaokulu : (   Sevim Aras Ortaokulu 2-0 galip)                                    Namık Kemal Ortaokulu- İnkılap Ortaokulu :( 2-1 Namık Kemal Ortaokulu galip) (Erkekler)

09 Nisan (Erkekler);

İnkılap Ortaokulu- Samanyolu : ( 0-2 Samanyolu galip) ,Mıhçıoğlu Ortaokulu- İMKB Ortaokulu : ( 2-0 Mıhçıoğlu galip),Sakarya Ortaokulu-Yavuz Selim Ortaokulu (Sakarya Ortaokulu Hükmen Galip),Namık Kemal Ortaokulu-13 Eylül Ortaokulu(Namık Kemal Hükmen Galip)

10 Nisan( Erkekler-Kızlar);

Sevim Aras Ortaokulu-İnkılap Ortaokulu: (2-0 Sevim Aras Ortaokulu galip)(K),İstiklal Ortaokulu- Namık Kemal Ortaokulu: (İstiklal Ortaokulu galip)(K),Samanyolu Ortaokulu-Genç Osman Ortaokulu: ( Samanyolu galip) (E), Mıhçıoğlu Ortaokulu- TED Koleji. (Mıhçıoğlu Hükmen Galip)

 

 Yarı finaller;

Mıhçıoğlu Ortaokulu –İnkılap Ortaokulu : (2-0 Mıhçıoğlu Ortaokulu galip-1.finalist), Sevim aras Ortaokulu- İstiklal Ortaokulu : (2- 0 İstiklal Ortaokulu galip-2.finalist),Mıhçıoğlu Ortaokulu – Namık Kemal Ortaokulu : (2- 0 Mıhçıoğlu Ortaokulu galip),,Gençosman Ortaokulu- Sakarya Ortaokulu : ( 2- 0 Gençosman Ortaokulu galip)

Erkekler finalinde Genç Osman, kızlarda İstiklal Ortaokulu ŞAMPİYON

Cuma günü Recai Moray kapalı spor salonunda, sabahtan ilkokullar arası voleybol turnuvasının erkekler kategorisi final maçları oynandı. İlk yapılan 3-4 maçında Sakarya Ortaokulu, Namık Kemal Ortaokulunu yenerek 3ncü oldu, Namık Kemal 4ncü. Erkekler finalinde Genç Osman, Mıhçıoğlu Ortaokulunu çok çekişmeli bir maç sonunda 2-1 yenerek şampiyon oldu.

Cuma günü öğleden sonra oynanan kızlar kategorisi finallerde, 3-4 maçında İnkılap Ortaokulu, Sevim Aras Ortaokulunu yenerek 3ncü oldu, Sevim Aras 4ncü. Şampiyonluk maçı yine büyük çekişmeye sahne oldu. Finallerde İstiklal Ortaokulu, Mıhçıoğlunu 2-1 yenerek şampiyonluğu kazandı.

Turnuvanın en iyi ekibi, Mıhçıoğlu

Hem erkeklerde hem de kızlarda final oynayan 2-1’lik setlerde şampiyonluğu kıl payı kaçıran Mıhçıoğlu Ortaokulu, İlköğretim okulları arası Voleybol turnuvasın da her iki dalda da katılıp final oynama başarısını göstermesi nedeniyle turnuvanın en iyi ekibi olarak hafızalarda yerini aldı. Maçlarda öğrencilerin takımlarını centilmence desteklemesi dikkat çekti.

 İlköğretim okulları arası Voleybol turnuvasında hem kızlar hem de erkekler kategorisinde finale kalan Mıhçıoğlu Ortaokulu iki finali de kaybetti. Erkeklerde Genç Osman Ortaokulu, kızlarda da İstiklal şampiyon olurken Mıhçıoğlu her iki kategoride ikinci olarak, kız ve erkek takımları ile turnuvanın en başarılı ekibi oldu. 
1 Yorum
 
Yeniçeri: “İktidar ile BDP yüzde yüz mutabakat sağladı”
Üye Değerlendirme: / 0
Yazar Halime Öztürk   
Monday, 15 April 2013

 

Polatlı ziyaretinde bulunan MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, MHP İlçe Başkanlığında yaptığı basın açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Anayasa Uzlaşma Komisyonunun çalışmaları hakkındaki soruları da cevaplayan Prof. Dr. Özcan Yeniçeri, Anayasa Uzlaşma komisyonundan sonuç beklenmemesi söyledi. Yeniçeri, yeni anayasa ile ilgili olarak iktidar partisi ile BDP arasında yüzde yüze yakın uzlaşma olduğunu da söyledi.

Türk milliyetçiliğinin marjinalleştirilmeye çalışıldığını söyleyen MHP Ankara Milletvekili Prof. Dr. Özcan Yeniçeri, “Siyasi ve sosyal olaylar kontrol edilemez. Siz başlatırsınız ama sizin amaçladığınız yere gitmez. O olayların ayrı yasaları vardır.” dedi.

MHP geçmişte de vardı gelecekte de olacak

Yeniçeri soruları cevaplarken üstü kapalı da olsa son zamanlarda iktidar partisi tarafından ‘Terörle Birlikte BDP ve MHP’nin biteceği’ yönündeki söylemlere de cevap verdi. Türk milliyetçiliğinin köklü bir tarihi olduğunu belirten Yeniçeri, “İfade edilen Türk Milliyetçiliği Türk Milletinin Anadolu coğrafyası üzerinde bağımsız ve egemen kılan iradenin adıdır. Türk milliyetçiliği itilmiş, örselenmiş, hırpalanmış ve Anadolu’ya toplanmış halkın omuz omuza vererek varlıklarını ortaya koydukları bir meşru müdafaa halidir. Ne sayın başbakanın buna gücü yeter ne de AKP’nin gücü yeter ne de diğer iktidarların gücü yeter. Türkiye’de Türk milliyetçisi olmayanlar meşruiyetlerini büyük ölçüde dış odaklara bağlı olarak var etmektedirler. Onun için asıl olan bu milleti var eden o duygulara saygı göstermektir. Onlar göstermeyecektir. Bizim artı bir çaba içerisine girmemize gerek yok. Yaptıklarını deşifre eder, maskelerini indirirsek halk bunları kaçtığı yere kadar kovacak ve sandığa da gömeceklerdir. 1969 yılında MHP vardı Adalet Partisi vardı. Şimdi Adalet Partisi yok Milliyetçi Hareket Partisi var. 1980li yıllarda Milliyetçi hareket partisi vardı; Anavatan Partisi vardı. Şimdi anavatan Partisi yok Milliyetçi Hareket Partisi var. 1990’lı Yıllarda Doğru Yol Partisi vardı, Milliyetçi Hareket Partisi vardı şimdi Doğru Yol Partisi yok Milliyetçi Hareket Partisi var. 2013’lü yıllarda da Milliyetçi Hareket Partisi var, Adalet ve Kalkınma Partisi var ama 2023’de Adalet ve Kalkınma Partisi olmayacak Milliyetçi Hareket Partisi var olmaya devam edecektir. Milliyetçi Hareket Partisinin yattığı toprak belli, tuttuğu bayrak belli, döndüğü kıble belli bir siyasi harekettir. Hangi damardan beslendiğini herkes biliyor. Bunların kendileri milletimiz diyor hangi millet olduğunu söylemiyor. Tek vatan diyor hangi vatan olduğunu söylemiyorlar. Eğer Türk milletini kast ediyorlarsa çıksın açıklasınlar.” dedi.

“Erdoğan’ı ülkenin sahibi yapmaya çalışıyorlar.”

Özcan Yeniçeri Anayasa Uzlaşma Komisyonuna ilişkin soruya ise bundan sonra Anaysa Uzlaşma Komisyonundan hiçbir şey beklenmemesi gerekti cevabını verdi. İktidarın komisyonlara baskı yapamayacağını belirten Yeniçeri, “Anayasa uzlaşma komisyonu eşit üyeden meydana gelen ve belirli bir özgürlük içinde hareket eden bir komisyondur. Sürecin son dönemine gelinceye kadar herkes bazı maddeler üzerinde görüşlerini ifade etmiştir ama birden bire Sayın Başbakan son 6 ay içerisinde bir başkanlık sistemi getirdi. Bu başkanlık sistemi daha önce parlamenter sisteme göre çalışan komisyon bir anda yeni gelen başkanlık sistemine göre yeniden kendisini dizayn etmesi gerekiyordu. Bu oyun oynarken oyunun kurallarını değiştirmeye benziyor. Bu teklif geldikten sonra anayasa uzlaşma komisyonu anayasa uzlaşmama komisyonuna dönüştü. Bunun suçlusu da Adalet ve Kalkınma Partisinin kendisi. Aslında bitirildi çalışmalar. Kürsüden siyasi partiler kalktılar onun için böyle oldu dememek için kendisi kalkmadı öbür partiler kalksın istedi MHP ve CHP kalksın istedi. Milliyetçi Hareket Partisi de inadına biz oturuyoruz, siz kurallara uygun bir şekilde bu işi gerçekleştirin dediğinde tıkandılar. Bunlar Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’nin başkanı değil aynı zamanda ülkenin sahibi de yapmaya çalışıyorlar.” diye konuştu.

“AKP, ideolojisi, felsefesi olmayan bir siyasi hareket.”

Yeniçeri, iktidar partisinin önerdiği koşulların muhalif partiler CHP ve MHP tarafından kabul edilmemesinin ardından BDP ile anlaşma yoluna gideceğini söyledi. İktidar partisi ile BDP’nin yüzde yüze yakın mutabakat sağladığını belirten Özcan Yeniçeri şunları söyledi: “İktidar partisi B planı olarak teklifi ilk önce CHP’ye götürecek. İlk maddeleri biz kabul ediyoruz siz başkanlığı kabul edin diyecekler. CHP kabul etmez ise MHP’ye gelip biz başlangıç maddelerini değiştirmiyoruz ve 66’ıncı maddedeki Türk milleti kavramını çıkarmıyoruz siz başkanlığı kabul edin diyecek. MHP’de bunu kabul etmeyince de BDP’ye gidecekler. BDP’ye sizlere yerel yönetimlerin güçlendirilmesi adı altında demokratik özerkliğinizi gerçekleştireceğiz. Başlangıç ilkelerini ve Türk milleti kavramını çıkaracağız siz de başkanlık sistemini kabul edin diyecekler. Anlaşabilirler, bir uyum sağlayabilirler çünkü Sayın Başbakanla BDP’li Öcalan ekibi arasında yüzde yüze varan bir mutabakat var. Bunlar olabilecek şeyler. Bundan sonra anayasa komisyonundan kimse bir şey beklemesin bundan sonra buradan netice alamayacaklarını anladıkları için siyasi partili Cumhurbaşkanlığı sözünü dile getirmeye başladılar. Sebebi ne? Özal cumhurbaşkanı oldu ANAP gitti. Demirel Cumhurbaşkanı oldu DYP gitti. Bunlar da çok iyi biliyorlar ki Erdoğan yukarı çıkınca Cumhurbaşkanı olarak mevcut statüde hakim olmaz, kimin ne görev alacağını Erdoğan tayin etmez ise o zaman AKP’de güneş görmüş kartopu gibi eriyip gidecek. AKP ideolojisi, felsefesi olmayan bir siyasi hareket. Erdoğan varsa var olacak, Erdoğan olmaz ise dağılacak. Bu nedenle partiyi ve ülkeyi kontrol edebilecek bir yetki istiyor Erdoğan. Onun içinde şimdi siyasi partili cumhurbaşkanlığı tezini ortaya attılar.”

Yeniçeri iktidar partisinin ilerleyen dönemde pek çok öneride bulunacağını ancak bunların çok fazla bir anlamı olmayacağını ileri sürdü. 
Yorum yok
 
<< Başa Dön < Önceki 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 5396 - 5400 Toplam: 20593
Ana Menü
Tarihçe
Yazarlarımız
Personelimiz
İletişim
Anket
Sizce Polatlı'nın en büyük sorunu hangisidir ?
 
Zaman
En Yeniler
Popüler Haberler
Son Yorumlar
"Polatlı U...
Karaoğlu: ...
AÖF sınavl...
Gök Evi hi...
Köseoğlu: ...
Köşe Yazarlarımız
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
Powered by polatliistiklal.com
°²¸£Ïà²áÍâóװ±¸°²¸£Ïà²á´óÈ«ÍâóÔ˶¯Ğ¬ÆÎÌïóÒ×ÍøÖ·´ú·¢»õÆÎÌïÍâó֮¼ÒÆÎÌï°²¸£¼ÒÔ°ÆÎÌïÍâóÃÅ»§ÆÎÌïЬҵ