Haberler
ANA SAYFA
CUMA SOHBETİ
DOĞRU KALEM
GÜNDEM
IŞIĞIN GÖR DEDİĞİ
SATRANÇ ÖĞRENELİM
SPOR
ÖRGÜ DÜNYASI
KADININ DÜNYASI
TARAFSIZ MUHALİF
YAZZAR BONCUĞU
NÜKTE
BELA..!!
IŞIK
RESMİ İLANLAR
Sayaç
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1620
mod_vvisit_counterDün2247
mod_vvisit_counterBu Hafta11187
mod_vvisit_counterBu Ay57673
mod_vvisit_counterGenel Toplam1515673
Üye Girişi

Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
Kimler Çevrimiçi
Şuanda 1 üye bağlı
ANA SAYFA
Gaziler günü anma töreni bugün yapılıyor
Üye Değerlendirme: / 0
Yazar Seda Güngör   
Thursday, 19 September 2013

    Her yıl olduğu gibi Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşallik ve Gazilik unvanının verilişinin 92. Yıl dönümü  ve Gaziler günü kutlaması bugün törenlerle gerçekleşecek. 19 Eylül Gaziler günü tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de kutlanıyor. Vatanın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için canları pahasına cepheden cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz için yapılacak program bir gün boyunca sürecek.

 

19 Eylül Gaziler günü

    Her yıl olduğu gibi Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşallik ve Gazilik unvanının verilişinin 92. Yıl dönümü  ve Gaziler günü kutlaması bugün törenlerle gerçekleşecek. 19 Eylül Gaziler günü tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de kutlanıyor. Vatanın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için canları pahasına cepheden cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz için yapılacak program bir gün boyunca sürecek.

Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin tarafından koordine edilen program bugün saat 10.00 da başlayacak. Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak programda ilk olarak Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Avni Angun, Belediye Başkanı Yakup Çelik ve Muharip Gaziler Derneği tarafından çelenk koyma töreni ile başlayacak.

Çelenk koyma töreninin ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam edecek programda, Topçu Füze Okulu mensubu bir subay tarafından günün anlam ve önemi anlatan konuşma yapılıp, öğrenciler tarafından şiirler okunacak.

İlçe protokolünün, ilçe siyasilerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşecek olan programın devamında Muharip Gaziler Derneği ziyaret edilecek.

İlçemizdeki törenle ilgili olarak hazırlanan program;

Bugün kutlamalar 08.00’ de başlayacak ve akşam saat: 24.00’ te son bulacak. Bugün  kutlamalarla ilgili olarak resmi daireler, okullar, özel kuruluşlar, müesseseler Türk bayrağı ve Atatürk posterleri ile donatılmış olacak.    Çelenk sunma töreni   Atatürk anıtında saat: 10.00’ da yapılacak.  

Çelenkler anıta  saat: 10.00’da protokol sırasına göre konacak    Törene Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Avni Angun, Belediye Başkanı Yakup Çelik ve gaziler, şehit yakınları, protokol, halk katılacak.

Törende Topçu Füze Okulu mensubu bir subay tarafından günün anlam ve önemi anlatan konuşma yapılıp, öğrenciler tarafından şiirler okunacak.

Gaziler günü yönetmelik

13 Eylül 1921′ de kazanılan Sakarya Zaferi’nin hemen ardından, 14/15 Eylül gecesi, Batı Cephesi Kumandanı İsmet Paşa ile Genelkurmay Başkanı Fevzi Paşa, Edirne ve Kozan Milletvekilleri sıfatıyla Büyük Millet Meclisi Reisliği’ne cepheden telgrafla şu önergeyi gönderdi:

” Bizzat muharebe meydanındaki tedbiriyle muzafferiyetin amil ve müessiri olmuş Başkumandan Mustafa Kemal Paşa Hazretlerine müşirlik rütbesi ile gazilik unvanı tevcihini teklif ve istirham ederiz. Büyük Millet Meclisi’nin bu teveccühünün milletimiz tarafından doğrudan doğruya bütün orduya müteveccih bir eser-i takdir ve taltif olacağı kanaatinde bulunduğumuzu arz eyleriz.”Sakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM’ since Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’e, “MAREŞAL” rütbesi ile “GAZİ” unvanı verilmiştir.

19 Eylül, “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır. Gaziler gününde yapılacak törenler, Başbakanlığın 24 Ağustos 2004 tarih ve 25209 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmeliği esaslarına göre düzenlenir.

Yorum yok
 
“Kimsenin oyununa gelmeyeceğiz”
Üye Değerlendirme: / 1
Yazar Sevim IŞIK   
Thursday, 19 September 2013

     

Kurulduğu ilk günden itibaren üye sayısının çok olması nedeniyle pek çok süpekilasyona maruz kalan Polatlı Haymanalılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği yapılan bu dedikodulara son vermek amacı ile dün akşam saatlerinde dernek lokalinde basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasında Polatlı Haymanalılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Bilal ÜSTÜN, Polatlı’da yaklaşık 40 bin Haymanalının bulunduğunu ve Hemşerilerini hiçbir siyasi partinin malzemesi haline getirmeyeceklerini dile getirdi.

 

“Haymanalılar siyasi malzeme değil”

Polatlı Haymanalılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Bilal ÜSTÜN, akşam saatlerinde yaptığı basın toplantısında konuşmasına şu şekilde başladı; “Yaklaşık 1,5  yıldır Polatlıda yoğun bir şekilde  faaliyetlerini göstermekte olan derneğimizin 8  bin kayıtlı üyesi bulunmaktadır, 2014 yerel seçimlerinin yaklaştığı bugünlerde  Haymanalıların siyasete malzeme asla yapılmayacağını herkesin bilmesini isteriz. Hemşerilerimizi arka bahçesi olarak görenlerin   sandık günü geldiğinde hesaplarının tutmayacağını bilmesini isteriz.” Dedi.

 

Kimse bizim adayımız değildir

 

Hiçbir siyasi partinin oyuncağı olmayacaklarını vurgulayan Başkan Üstün, “Derneğimizi 1,5 yıl önce kurduk. Dünü ve bugünü ile hiçbir siyasi menfaate peşkeş çektirmedik. Yaklaşan 2014 yerel seçimlerinde Haymanalılar olarak hiç kimsenin arka bahçesi olmadık olmayacağız da. Polatlıda merkezde 40 bin, Haymanalı yaşamaktadır. Haymanalılar  olarak Polatlı’da hiçbir siyasi parti bizi kendisinden biri olarak görmesin. Bizim Haymanalılar  Derneği Yönetim Kurulu olarak aldığımız karar neticesinde bütün adaylara eşit uzaklıkta olacağız. Derneğimize ve hemşerilerimize hangi partinin adayı daha yakın durursa bizde Haymanalılar olarak o adaya yakın duracağız. Yönetim kurulu olarak böyle bir karar aldık. Hiç kimse Haymanalıları kendisinden birisi olarak görmemelidir” diye konuştu.

Son günlerde Polatlı ve haymana kamuoyunda derneğimizin herhangi bir aday adayını desteklediği yönünde asılsız siyasi dedikodular üretilmektedir. Bu dedikoduları yapan  art niyetli kişilerin kendilerine siyasi menfaat sağlamak amacıyla yaptığını biliyoruz. Biz tüm aday adaylarına eşit mesafede ve uzaklıktayız. Kimse bizim adayımız değildir.”

 

Kimseyle sorunumuz yok

Başkan Üstün açıklamasının sonunda “Bizim birilerinin yanlış ifadelerle ve yönlendirmelerle ortaya attığı Haymanalılar Derneğinin hedefinde birilerinin olduğu söylemleri son derece asılsız ve dedikodudan ibarettir. Bizim ilçede hiçbir kurum ya da kişiyle direkt ya da dolaylı hiçbir şekilde sorunumuz bulunmamaktadır. Derneğimiz kurulduğu günden bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada hemşerilerimizin istek ve talepleri doğrultusunda sosyal kültürel ve sportif etkinliklerle hemşerilerimizi bir arada toplamaya devam edecektir.

Derneğimiz yönetim kurulu adında 2014 yerel seçimlerinde tüm partilerin aday ve aday adaylarına da şimdiden başarılar dilerim.” Şeklinde konuşmasını tamamladı
Yorum yok
 
POLŞAHDER'den Polatlı Ticaret Odası'na ziyaret
Üye Değerlendirme: / 0
Yazar Seda Güngör   
Thursday, 19 September 2013

Polatlı Şehit Ailelerine Hizmet Derneği, Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

POLŞAHDER Başkanı Savaş Dinçer'e, POLŞAHDER Yönetim Kurulu Üyelerinden Bilge Yüksel ve Hasan Pulat eşlik etti. POLŞAHDER 'in faaliyetlerini yakından takip ettiklerini ifade eden PTO Başkan Sakarya; "Bu dernek Polatlı'nın en anlamlı derneğidir." dedi. 

 

POLŞAHDER'den PTO Başkanı Sakarya'ya ziyaret

Polatlı Şehit Ailelerine Hizmet Derneği (POLŞAHDER), dün Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya'yı makamında ziyaret etti.

Hayırlı olsun ziyaretinde bulunan POLŞAHDER Başkan Savaş Dinçer'e, Yönetim Kurulu Üyelerinde Bilge Yüksel ve Hasan Pulat eşlik etti.

POLŞAHDER Başkanı Savaş Dinçer dernek faaliyetlerinden bahsederek Başkan Sakarya'yı bilgilendirdi.

Şehit ailelerine manevi destek veriyoruz

Dinçer dernek hakkında şu bilgileri verdi; “Bilindiği üzere derneğimiz canını dişine takıp faaliyetlerine hız kestirmeden sürdürüyor. Polatlı’da bulunan 35 şehidimizin aileleri tek tek evlerinde ziyaret edildi. Şuanda şehitlerimizi şahadet tarihlerinde kabristanlılarını ve ailelerini ziyaret ediyoruz. Polatlı’da Terörle mücadele can veren 30, görev şehitleriyle birlikte 35 şehidimiz var. Bu şehitlerimizin içinde Türk,kürt, laz olan var. Hiçbir ayrım yoktur.  Sakarya muharebelerinde 5 Bin 913 tane şehit vermişiz. Hiç kimse kan akmasını istemez.   Bu şehitlerimizin ailelerinin yüzde 98’ini ziyaret ettik, onların sorunlarını dinledik çözüm yolları aradık. Manevi desteklerimizi sürdürdük. Şehit ailelerinin derdinin  para pul değil unutulmamak olduğunu anladık. Bu ziyaretlerle de onların unutulmadıklarını  ispatlıyoruz.”

Takdir ediyorum

Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya ise derneğin faaliyetlerini yakından takip ettiğini dile getirerek konuşmasını şöyle sürdürdü; “Sakarya Savaşı’nın geçtiği bu topraklarda böyle bir derneğin kurulması oldukça anlamlıdır. Sizin aracılığınız ile kurulan dernek Polatlı’nın en anlamlı derneğidir. Bu anlamda Polatlı Ticaret Odası olarak sizin arkanızdayız. Derneğin faaliyetlerini takdir ediyorum.  Bu ziyaretinizden dolayı da hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 
Yorum yok
 
Kurs kayıtları 21 Eylül’de sona eriyor
Üye Değerlendirme: / 0
Yazar Seda Güngör   
Thursday, 19 September 2013

 

 

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kurs Kayıtları başladı. Kurs kayıtları 21 Eylül cumartesi günü sona erecek.  Her yıl ücretsiz gerçekleştirilen bağlama, gitar, resim, ebru, ney, drama, satranç, mangala, tiyatro, keman, akıl oyunları, halk oyunları, Türk Halk müziği, Türk Tasavvuf  Müziği, piyano ve müzik okullarına hazırlık  kurslarına kayıt olmak isteyenler  21 Eylül  cumartesi akşamına kadar Turan Caddesi Polatlı Konak’ta Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvurabilecekler.

Kültür Müdürlüğü kurs kayıtları başladı

Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafında koordine edilen 2013-2014 yılı kış dönemi kurs kayıtları başladı.2013-2014 yılı kış dönemi kursları alanında uzman eğitimciler tarafından veriliyor. Geçtiğimiz Ağustos ayı sonunda sona eren yaz dönemi kurslarına ilgi oldukça yoğundu. Kış döneminde de talebin artış göstereceği ve kursiyer sayısının 5 bini bulacağı tahmin ediliyor. 2011-2012 kış döneminde Polatlı Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün koordine ettiği kurslara yaklaşık 2 bin beş yüz kursiyer katılmıştı. Her yıl çeşitlilik gösteren kurslar başvuru sayısına göre belirlenerek Polatlı Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından koordine ediliyor. Açılan sınıflarda sabah ve akşam grubu olmak üzere 2 seans olarak düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl toplam 16 alanda açılan kurslara toplam bin 7 yüz 5 kursiyer katıldı. Farklı yaş gruplarına göre düzenlenen kurslar ise şöyle; bağlama, gitar, keman, resim, ebru, akıl oyunları, satranç, mangala, drama, tiyatro, halk oyunları, ney, Türk halk müziği ve Türk tasavvuf musikisi olmak üzere 16 alan bulunuyor.

Düzenlediğimiz kurslardan geçtiğimiz 9 yılda binlerce insan yararlandı

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Yakup Çelik,  hemşerilerinin  sosyal kültürel gelişimi için yoğun çaba sarf ettiklerini, kültürel kurslarla şehrin sosyal alt yapısını geliştirmeyi,  hedeflediklerini ifade etti.   Belediye Başkanı Yakup Çelik, ''düzenlediğimiz kurslardan geçtiğimiz 9 yılda binlerce insan yararlandı, bilgi görgüsüne katkı sağladı. Kursiyerlerimizin yeteneklerini geliştirerek becerilerine uygun alanlarda eğitimlerini devam ettirmeleri bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir'' dedi.

 Kursların,  Turan Caddesi Polatlı Konak’ta Kültür müdürlüğü, Yusuf Has Hacip, Kaşgarlı Mahmut, Yunus Emre, Dede Korkut Mahalle konaklarında verileceğini belirten Başkan Çelik, geçmiş yıllarda olduğu gibi Aile Danışma Merkezi- PADMER'de uzman psikolog ve rehberlik uzmanının hafta içi 5 gün hizmet vermeye devam ettiğini, ücretsiz verilen bu hizmetten 0 312 622 40 24 numaralı telefondan randevu alarak yararlanılabileceğini sözlerine ekledi.

 Kültür Müdürlüğü kurslarından her yıl binlerce öğrenci ücretsiz yararlanıyor. Her yaş grubundan öğrencinin eğitim gördüğü kurslar Belediye Kültür Müdürlüğü, mahalle konakları ve ilçedeki okulların çok amaçlı salonlarında gerçekleştiriliyor.

Özel kursiyer kartları olacak

 Kayıt yaptırmak isteyen kursiyerlerin, 2 adet fotoğraf bir adet kimlik fotokopisi ile başvuru yapabileceklerini belirten yetkililer, kayıtların bizzat Kültür Müdürlüğü’ne yapılması gerektiğini söylediler.

Ayrıca bir kursiyerin birden fazla kursa kayıt yaptırabileceğini ifade ettiler. Ancak kurslara üç dersten fazla katılmayan kursiyerlerin kayıtlarının silineceğini vurguladılar. Bu sayede kurs veriminin artacağını ve daha fazla vatandaşın kurslardan faydalanabileceğini ifade ettiler. Kursa kayıt yaptıran kursiyerlere özel giriş kartları da verilecek.

Boş zamanlarını kaliteli hale getirecekler

Kış dönemindeki kurslar öğrencilerin boş zamanlarını daha kaliteli şekilde kullanmalarını sağlayacak. Öğrenciler ders dışında farklı alanlarda kendilerini geliştirerek az da olsa kafalarını dağıtma şansı bulacak ve istedikleri alanda kendilerini geliştirebilecekler. 

Yorum yok
 
<< Başa Dön < Önceki 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 5396 - 5400 Toplam: 22251
Ana Menü
Tarihçe
Yazarlarımız
Personelimiz
İletişim
Anket
Sizce Polatlı'nın en büyük sorunu hangisidir ?
 
Zaman
En Yeniler
Popüler Haberler
Son Yorumlar
Karaoğlu: ...
Polatlı’nı...
Vatandaş s...
Raylı sist...
Raylı sist...
Köşe Yazarlarımız
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
Powered by polatliistiklal.com
°²¸£Ïà²áÍâóװ±¸°²¸£Ïà²á´óÈ«ÍâóÔ˶¯Ğ¬ÆÎÌïóÒ×ÍøÖ·´ú·¢»õÆÎÌïÍâó֮¼ÒÆÎÌï°²¸£¼ÒÔ°ÆÎÌïÍâóÃÅ»§ÆÎÌïЬҵ