Haberler
ANA SAYFA
CUMA SOHBETİ
DOĞRU KALEM
GÜNDEM
IŞIĞIN GÖR DEDİĞİ
SATRANÇ ÖĞRENELİM
SPOR
ÖRGÜ DÜNYASI
KADININ DÜNYASI
TARAFSIZ MUHALİF
YAZZAR BONCUĞU
NÜKTE
BELA..!!
IŞIK
RESMİ İLANLAR
SOL TARAF
GİZEM'Lİ YOL
HÜLYA İLE GÜNDEME DAİR
İSMAİL HAKKI CENGİZ
Sayaç
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2878
mod_vvisit_counterDün2361
mod_vvisit_counterBu Hafta5239
mod_vvisit_counterBu Ay14513
mod_vvisit_counterGenel Toplam2885409


ANA SAYFA
Polatlı'ya Yeni Hastane PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 1
Kötüİyi 
Yazar Aysun YILMAZ   
Wednesday, 17 June 2009

 “Polatlı’da  50 dönüm alan üzerine inşa edilecek olan mimari bir yapıya sahip yeni hastane için düğmeye basıldı”

Polatlı’ya Yeni Hastane

Polatlı’da sağlık hizmetleri tek çatı altında toplanıyor. Polatlı’ya yapımı düşünülen yeni hastane 50 dönümlük alan üzerine tek kat olarak inşa edilecek. İnşaatına başlandığı tarihten itibaren, 2 yıl içinde tamamlanarak Polatlı Halkına hizmet vermeye başlayacak olan Yeni Hastane ile birlikte mevcut hastanede yerini başka hizmetlere bırakacak.

“Yeni projeler Onaydan Geçti”

Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi eksik doktorla hastalara hizmet vermeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığınca henüz Polatlı’ya istenilen düzeyde doktor ataması yapılmadı.  Hastalara daha iyi  sağlık hizmeti sunma adına doktor isteminde bulunan Polatlı Duatepe Devlet Hastanesine Genel Cerrahi ve KBB branşında iki doktor ataması yapıldı. Diğer branşlarda ise atama tayin dönemi yaklaşan doktorların kısa bir süre sonra Polatlı’da göreve başlayacakları belirtiliyor.

Kısa bir süre önce Polatlı Duatepe Devle Hastanesi Başhekimi olarak göreve başlayan Cevdet Furat , Fiziki ve alt yapı anlamında Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi çalışmaları tamamlama aşamasına geldi. Acil servis ve Ana Bina arasına yapılması planlanan tüp geçit projesi onaylandı. Acil Binasının üst katında Diyaliz  bölümü olarak tasarlanan ancak Yeni Başhekim Cevdet FURAT tarafından, Polatlı’nın ihtiyacını giderme noktasında yoğun bakım ünitesi olarak uygun  olabileceği alanda 15 yataklı ve yapılabilecek  olan yeni düzenlemeler ile 18 yataklı olması yönünde yapılan çalışmalarda onay geldi. Eski Acil  bölümünde bulunan Diyaliz ünitesi çalışmaları içinde onay çıktı.

Yoğun Bakım Ünitesi 2010 Yılında Hizmete Açılacak

Tüp geçit, yoğun Bakım ve Diyaliz ünitelerinin çalışmalarına bu ay içerisinde başlanıyor. Polatlı Duatepe Devlet Hastanesinin önceliği Diyaliz Ünitesini 40 günlük bir zaman zarfında açmak ve hastaların hizmetine sunmak olacak.

 Mevcut alanlarda yapılacak olan iki tüp geçit 3 ay, Yoğun bakım ünitesi de 2010 yılında hizmete açılacak.

“İnşaatına Başlandığı Tarihten İtibaren, iki yıl içinde Hizmete Açılacak”

Kapasitesi 400 yataklı olan, mimari ve modern yapısı ile Polatlı’ya yapımı düşünülen Yeni Hastane için görüşmeler başladı. Polatlı’ya yeni bir hastanenin yapılmasının elzem olduğu düşünülen projede, sağlık hizmetleri tek çatı altında toplanacak.

İnşaatına başlandığı tarihten itibaren 2 yıl içerisinde tamamlanarak Polatlı halkının hizmetine açılacak olan yeni hastane 50 dönümlük alan üzerine inşa edilecek.

İki yıl sonra Polatlı’da hizmet vermeye başlayacak olan yeni hastane Sağlık Bakanlığının Türkiye genelinde yapmış olduğu standart hastaneler projesi kapsamında yapılacak. Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi, Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi modernizasyonunda gerçekleştirilecek olan mimari yapı  oldukça geniş bir alana tek kat çerçevesinde projelendirilecek.

 Yeni Hastane Polatlı’ya yapıldığı anda mevcut hastane A-B ve C blok olarak geçen acil servis boşaltılacak ve  mevcut binalar Sağlık Bakanlığınca değerlendirilecek.İnşaatına başlanması ile birlikte 2 yıl içinde bitirilecek olan yeni hastanenin isminin ne olacağı henüz belli değil. Ancak yeni hastane ile birlikte Şehitlik Mahallesinde bulunan A ve C ( Acil Servis)  Blok,Şentepe Mahallesi B Blok binaları yerine başka hizmetlere bırakarak, hastane statüsünden çıkartılacak.  

» Yorum yok
Şu anda hiç yorum yok.
» Yorumu Gönder
Email (Üyeler adresinizi göremez)
İsim
Başlık
Yorum
Son Güncelleme ( Wednesday, 17 June 2009 )
 
< Önceki   Sonraki >
Ana Menü
Tarihçe
Yazarlarımız
Personelimiz
İletişim
Zaman
Son Yorumlar
Köşe Yazarlarımız
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
Powered by polatliistiklal.com
°²¸£Ïà²áÍâóװ±¸°²¸£Ïà²á´óÈ«ÍâóÔ˶¯Ğ¬ÆÎÌïóÒ×ÍøÖ·´ú·¢»õÆÎÌïÍâó֮¼ÒÆÎÌï°²¸£¼ÒÔ°ÆÎÌïÍâóÃÅ»§ÆÎÌïЬҵ