Haberler
ANA SAYFA
CUMA SOHBETİ
DOĞRU KALEM
GÜNDEM
IŞIĞIN GÖR DEDİĞİ
SATRANÇ ÖĞRENELİM
SPOR
ÖRGÜ DÜNYASI
KADININ DÜNYASI
TARAFSIZ MUHALİF
YAZZAR BONCUĞU
NÜKTE
BELA..!!
IŞIK
RESMİ İLANLAR
SOL TARAF
GİZEM'Lİ YOL
HÜLYA İLE GÜNDEME DAİR
İSMAİL HAKKI CENGİZ
Sayaç
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2878
mod_vvisit_counterDün2361
mod_vvisit_counterBu Hafta5239
mod_vvisit_counterBu Ay14513
mod_vvisit_counterGenel Toplam2885409


ANA SAYFA arrow Tarihçe
Polatlı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin Mesleki Açıköğretim Lisesi yüz yüze eğitim durumu. PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 23
Kötüİyi 
Yazar Sevim IŞIK   
Sunday, 26 May 2013

Polatlı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde tam gün tam yıl kapsamında, Mesleki Açıköğretim Lisesi yüz yüze eğitim faaliyetleri çerçevesinde Hasta ve Yaşlı Bakımı bölümü 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında açıldı. Toplam 120 Kız öğrenci bu bölüme kayıt yaptırdı. 2012-2013 eğitim öğretim yılında ise 96 kontenjan sistem üzerinden kabul edildi. Ancak okulun mevcut öğretmen ve öğrenci kapasitesine paralel olarak en üst düzeyde imkânlar kullanılarak mesleki açıköğretimin verimli bir şekilde devamlılığı sağlanıyor. Eğitimlerini tamamladıktan sonra hastanelerde, huzur evlerinde, Sağlık ocaklarında, sosyal hizmetlere bağlı rehabilitasyon merkezlerinde, özel bakım evlerinde çalışabildikleri gibi sınavsız geçişle 2 yıllık meslek yüksekokullara (İlk ve Acil Yardım, Ameliyathane Teknikerliği, Fizyoterapi, Elektrsonörofizyoloji,Cerrahi teknikerliği, Perfüzyon Teknikerliği,Patoloji Laboratuar Teknikerliği,Tıbbi Laboratuar Teknikerliği, İş Sağlığı ve İş Güvenliği, İş Sağlığı ve Terapisi, Diyaliz Teknikerliği, alanlarına) geçiş yaparak derecelerini yükseltebilmekteler. Mesleki Açık Öğretim Lisesi Hasta ve Yaşlı Bakımı alanının açılmasının genel sebebi kadınların istihdamını arttırmak, yüksek öğretime katılma oranlarını arttırmak, örgün eğitim ile eğitimlerini tamamlayan bayanların bu okulu okumak sureti ile hem yüksek okula gitme fırsatı bulacak hem de meslek sahibi olmalarını sağlamak.

Polatlı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde; masa tenisi öğrencilerin istediği zaman kullanabileceği tenis masaları ve tenis robotu bulunuyor. Ayrıca 24 saat güvenlik kamera sistemiyle korunmakta. Engelli tuvaleti, engelli asansörü bulunmakta.

Okulun tarihçesi: Polatlı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ilk olarak 1989 yılında Dr. Süleyman Uysalın kurucu müdürlüğünde kurulmuş olup şu an ilçemizde bulunan Özel Can Hastanesi ilk binasıdır. Daha sonraki tarihlerde İmam Hatip Ortak Eğitim görülmüş olup kurulduğu yıllarda hemşirelik ebelik ve sağlık memurluğu alanlarında mezun vermiş olup ilk mezunlarını 1992 tarihinde vermiştir. 5450 sayılı kanun ile sağlık meslek liselerinin milli eğitim bakanlığına devri 2006 yılında gerçekleşmiş olup tüm şartlar ve tüm eğitim kadrosu ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığına devir olmuştur.  Kurumumuz şuan ki Eğitim öğretim vermiş olduğu binamıza 2010 yılı ekim ayında geçmiş olup okul müdürlüğünü Kasım 2010 tarihinden itibaren Telat Turan yapmakta.

Polatlı Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde, Hemşirelik, Acil Sağlık Hizmetleri Teknikerliği, Sağlık Hizmetleri Sekreterliği bölümleri bulunmaktadır. Ayrıca bünyesinde 9 derslik,1 İngilizce laboratuarı 1 biyoloji ve fizik laboratuarı 1 hemşirelik uygulama laboratuarı 1 adet acil sağlık hizmetleri uygulama laboratuarı 12 şube, 1 Müdür Odası, 1 müdür başyardımcı odası 2 müdür yardımcısı odası 1 Araç-gereç odası,1 anasınıfı, sabahçı ve öğlenci gruplara hizmet vermektedir, 1 bilgisyar teknoloji sınıfı, 1 sığınak 1 konferans salonu (70 kişilik) 1 öğretmen odası ve tuvaletlerden oluşmakta.

Polatlı Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde 2013-2014 Eğitim Ve Öğretim yılı itibariyle 3 alanda eğitim verilmesi planlanmakta.

» 1 Yorum
1Yorum tarafından Hulya de Thursday, 26 November 2015 03:36
Merhba acıkogretm lısesı hakknda bılgı almk ıstyrum.bn ıstanbul unu.tıbbı dokumantasyon bolumu ogrencısıyım ama saglık lısesı ackogretm bolumunuzede kayıt yaptırabılırmıyım ek destek almak ıstyrum.lutfen cvp beklyrum
» Yorumu Gönder
Email (Üyeler adresinizi göremez)
İsim
Başlık
Yorum
 
< Önceki   Sonraki >
Ana Menü
Tarihçe
Yazarlarımız
Personelimiz
İletişim
Zaman
En Yeniler
Popüler Haberler
Son Yorumlar
Köşe Yazarlarımız
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
Powered by polatliistiklal.com
°²¸£Ïà²áÍâóװ±¸°²¸£Ïà²á´óÈ«ÍâóÔ˶¯Ğ¬ÆÎÌïóÒ×ÍøÖ·´ú·¢»õÆÎÌïÍâó֮¼ÒÆÎÌï°²¸£¼ÒÔ°ÆÎÌïÍâóÃÅ»§ÆÎÌïЬҵ