Haberler
ANA SAYFA
CUMA SOHBETİ
DOĞRU KALEM
GÜNDEM
IŞIĞIN GÖR DEDİĞİ
SATRANÇ ÖĞRENELİM
SPOR
ÖRGÜ DÜNYASI
KADININ DÜNYASI
TARAFSIZ MUHALİF
YAZZAR BONCUĞU
NÜKTE
BELA..!!
IŞIK
RESMİ İLANLAR
SOL TARAF
GİZEM'Lİ YOL
HÜLYA İLE GÜNDEME DAİR
İSMAİL HAKKI CENGİZ
Sayaç
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2876
mod_vvisit_counterDün2361
mod_vvisit_counterBu Hafta5237
mod_vvisit_counterBu Ay14511
mod_vvisit_counterGenel Toplam2885406


ANA SAYFA
POLATLI İSTİKLAL PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 13
Kötüİyi 
Yazar Necdet GÜRBÜZ   
Thursday, 20 December 2012

 

 

Polatlı, Ankara ilinin 76 km. güneybatısındadır. 3.466 km²’lik arazisiyle Ankara’nın %15’ni kapsar. Bu arazinin 360 km²’lik kısmı Polatlı Belediyesi mücavirindedir . Ankara – Eskişehir , Ankara – Konya  yakın gelecekte Ankara- İzmir ve Ankara – İstanbul hızlı tren yollarının kesiştiği  yol ayrımında bulunan , gerek Sakarya Zaferinin kazanıldığı , gerekse Gordion antik kentinin bulunduğu tarih ve kültür kentidir.

Polatlı mini bir Türkiye prototipidir, ülkemizin bütün renkleri, değerleri Polatlı’da iç içe geçmiş bir  bütünsellikle yaşanmaktadır. Tarım alanında ülke genelinde söz sahibi konumda olan Polatlı’da son yıllarda baş döndürücü bir sosyo-ekonomik dönüşüm yaşanmaktadır . Polatlı il merkezinde  100.736 kişi yaşamakta olup  okur yazar oranı yüzde 91,39 dur.,

Yol seviyesinden bir, bir buçuk metre aşağıda bakkal dükkanının alaca karanlığında burnunun üzerine düşmüş gözlüğü , elinde kurşun kalemi ile yazı yazmakta olan Mahir Hocaya: Kolay gelsin hocam mektup mu yazıyorsun , diye sorduğumda , nazik bir ifadeyle hoş geldin dedikten sonra , yok dedi gazeteye köşe yazısı yazıyorum .

Mahir Çakmak’ın  , Polatlı İstiklal Gazetesinde , haftada iki , üç gün el yazısıyla kaleme aldığı yazıları‘’ Gökkuşağı ‘’ adlı köşesinde yayınlanmaktaydı. ‘’ Hocam ben de yazabilir miyim bu gazetede ? ‘’ ‘’ Yazımı teslim ettiğimde Sevim’e sorayım da sana cevap veririm .’’ Sevim Işık , Gazetenin her şeyi , iki çocuk annesi , sosyal, müteşebbis ve çok güzel , eşi Mehmet Işık ,  topçu subayı , genç yaşta emekli olmuş , genelde Denizci Subaylarda toplanmış olan meziyetlere sahip , kültürlü , son derece kibar ve centilmen . Bilardo ve satranç konularında profesyonel , ilk zamanlar Sevim Işık gazete ile ilgilenirken , O bilardo salonu işletiyor , Polatlı’da bilardoya gönül verenlerin sayısını artırıyordu .

Tamam dedi. Sevim’le konuştum , yazabilirsin .. Ben yazılarımı bilgisayar ortamında yazacak ve internetten de gönderecektim. Türkiye’nin bu siyasi ortamında konu sıkıntısı çekilmez.

Objektif , delile dayanan , tarafsız , Cumhuriyet ve Atatürk ilke ve devrimlerine , laik , demokrat ve hiçbir siyasi görüşün yörüngesine girmeden ülkenin bölünmez bütünlüğüne bağlı ,  milliyetçi çizgiden sapmadan , ‘’ Vatan mevzubahis ise gerisi teferruattır ‘’ ilkesine bağlı olarak Temmuz 2007’de Polatlı İstiklal Gazetesi’ne ilk yazımı gönderdim. 5 Temmuz 2007 ‘’ İlçemizden Ağar Geçti ‘’ . O gün bugündür 5.5 yıldır da göndermeye devam etmekteyim .

Polatlı İstiklal Gazetesi yönetim ve yazar kadrosu ile Ulusal Gazetelerle rekabet edebilecek seviyede okuyucu kitlesine sahip kaliteli , saygın mahalli gazetedir. www.polatliistiklal.com adresinden gazetenin sitesini ziyaret eder ;  gazetenin ve yazarlarının tıklanma sayılarına bakarsanız , bir çok ulusal nitelikli gazetenin dahi ulaşamadığı sayılara ulaştığını görürsünüz.

Yazılarımız sadece Türkiye’de değil , yurt dışında da okunmaktadır. Bu nedenle sadece Polatlı sorunları değil , ülke sorunlarını da kapsayan konulara değinmek zorunda kalmaktayız.

Polatlı İstiklal Gazetesi gelen internet mesajlarından anladığımız kadarıyla :  ABD’de Kaliforniya  ( Andy Cooper , Türk kökenli ABD vatandaşı ) , New Jersey  ( Mustafa , Tolga Olgun ) , Avusturya  ( Şair Attila ) , Norveç Oslo ( Şeref Yardımcı ) , Almanya’da ve Romanya’da yaşayan Türk Vatandaşlarımız , Türki Cumhuriyetler gibi bir çok ülkede  takip edilmektedir.

Çağımızda gazete okuma alışkanlığının yaygın olmadığı ülkemizde zamanının çoğunu internet başında geçirenlerin hızla yaygınlaşması nedeniyle internet gazeteciliği önem kazanmıştır. Bu nedenle gazetelerin gerçek büyüklüğü basılı tiraj yanında , internet sayfalarında izlenme sayılarıyla da ölçülmelidir.

Polatlı İstiklal Gazetemiz bugün 7 yaşına girmiştir.  Gerek Gazete yönetim ve kadrosu , gerekse köşe yazarları olarak tam bir aile ortamında ciddi yayın hayatına gururla devam etmektedir.

Ne mutlu İSTİKLAL ‘de çalışma ayrıcalığına sahip olanlara , ne mutlu nezih , bilinçli , ülkesine bağlı okuyucu kitlesine hitap edenlere …..

Saygılarımla,

 

 

 

 

» Yorum yok
Şu anda hiç yorum yok.
» Yorumu Gönder
Email (Üyeler adresinizi göremez)
İsim
Başlık
Yorum
 
< Önceki   Sonraki >
Ana Menü
Tarihçe
Yazarlarımız
Personelimiz
İletişim
Zaman
Son Yorumlar
Köşe Yazarlarımız
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
Powered by polatliistiklal.com
°²¸£Ïà²áÍâóװ±¸°²¸£Ïà²á´óÈ«ÍâóÔ˶¯Ğ¬ÆÎÌïóÒ×ÍøÖ·´ú·¢»õÆÎÌïÍâó֮¼ÒÆÎÌï°²¸£¼ÒÔ°ÆÎÌïÍâóÃÅ»§ÆÎÌïЬҵ