Haberler
ANA SAYFA
CUMA SOHBETİ
DOĞRU KALEM
GÜNDEM
IŞIĞIN GÖR DEDİĞİ
SATRANÇ ÖĞRENELİM
SPOR
ÖRGÜ DÜNYASI
KADININ DÜNYASI
TARAFSIZ MUHALİF
YAZZAR BONCUĞU
NÜKTE
BELA..!!
IŞIK
RESMİ İLANLAR
SOL TARAF
GİZEM'Lİ YOL
HÜLYA İLE GÜNDEME DAİR
İSMAİL HAKKI CENGİZ
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2948
mod_vvisit_counterDün5822
mod_vvisit_counterBu Hafta27579
mod_vvisit_counterBu Ay88993
mod_vvisit_counterGenel Toplam4868554


ANA SAYFA arrow HABERLER arrow NÜKTE arrow SU DÜNYAYI EŞİTLER
SU DÜNYAYI EŞİTLER PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 16
Kötüİyi 
Yazar Güven Hafızoğlu   
Salı, 13 Aralık 2016

Bugünlerde TOBB Polatlı Fen Lisesi’nde hummalı bir çalışma var. Hollanda’nın koordinatörlüğünde İngiltere, Polonya, İspanya, Fransa, İtalya, Macaristan ve Türkiye’nin dahil olduğu Avrupa Birliği projesi için çeşitli etkinlikler yapılıyor.

“Su dünyayı eşitler” başlıklı proje için okulun İngilizce öğretmeni Özlem Taş’ın olağanüstü çabasına şahit oldum. Ayrıca Biyoloji öğretmeni Erdem Eren’de projenin önemli destekçilerinden. Proje 3 sene sürecek. Projeye katılan öğretmen ve öğrenciler 7 ülkede yapılacak faaliyet ve eğitim çalışmalarına katılacaklar.

 

Erasmus+(artı) projesine 904 başvuru yapılmış. Bunlardan 86’sı kabul edildi. 3 sene içinde 7 Avrupa ülkesinden en az 80 kişilik grup Polatlımızı ziyaret edecek. Proje kapsamında 15-19 Kasım tarihleri arasında Okul Müdür Hayri Doğruel ile İngilizce öğretmeni Özlem Taş İspanya’da yapılan toplantıya katıldılar. Burada dikkatimi çeken bir şey Escorial şehri Belediye Başkan ve yardımcısının şehrine gelen ekibi ziyaret etmesiydi. Yaklaşık 4 sene önce Polatlı Anadolu Öğretmen Lisesi öğretmen ve öğrencileri yine böyle bir projeye ev sahipliği yapmışlardı. Bize de Finlandiya’dan misafir öğrenci gelmişti. 5 ülkeden yaklaşık 40 misafir Polatlı’da ağırlandı. Bir tane yetkili ziyaret etmedi. Hatta toplu bir yemek için sponsor aradık. Sağolsun Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanımız Ertuğrul Kıymaz destek verdi. Şehrinize çeşitli ülkelerden seçilmiş öğretmen öğrenciler geliyor. Ne atanmışlar ne de seçilmişler “hoş geldiniz” demiyorlar. Geçmişte yaşananlardan ders çıkarmak gerekiyor. Proje dahilinde TOBB Polatlı Fen Lisesi’nde 13 Aralık Salı günü Ötrofikasyon ve Çevre Semineri düzenlenecek. Semineri Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Uzman Doktor Burcu Ertit verecek. 3 sene boyunca okuldaki AB proje kulübü etkinliklerini sürdürecek. Polatlı’nın Avrupa’ya açılan kapısı olan TOBB Polatlı Fen Lisesi’nde projeye emeği geçenleri tebrik ediyorum. TOBB, iş yaptırdığı müteahhitleri neden denetlemiyor? “Fen lisesi tobbunu kim patlattı?” başlığını 24 Kasım 2013’te İstiklal Gazetesi’nde yazdığım bir köşe yazısında kullanmıştım. Fen lisesi binası yapımı için 2 Temmuz 2012 tarihinde dönemin Belediye Başkanı Yakup Çelik’in açıklamalarını görüyoruz. Okul için yaklaşık 19 bin metrekare yer tahsis ediliyor. Her yıl TOBB’a aktarılan parayı yazmaya üşeniyorum. TOBB birçok il ve ilçede okul yapmış, yapmaya da devam ediyor.Tabiiki bu yapımda Belediye,Büyük Şehir ve Valiliğe düşen sorumlulukları bilmiyoruz.Bizim için kendimizin yaşadıkları önemli.Sonuç olarak; Diğer okullarda Polatlı’daki gibiyse vay memleketin haline. Okul binası 4 senede tamamlandı. Doğalgazı, interneti, çevre düzenlemesi olmadığı için okullar açıldıktan 2 hafta sonra taşındı. Binada nereye elini atsan dökülüyor. 200 kapı kolunun değişmesi malzemenin ne kadar kötü olduğunu ispatlıyor. İşçilik nedeniyle meydana gelen arızalar hala devam ediyor. Türkiye’nin en zengin işadamlarının bulunduğu TOBB iş yaptırdığı müteahhitleri neden denetlemiyor? Protokole göre,Doğalgazı, interneti, çevre düzenlemesini yapacak olanlar nerede? Okulda Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 300’e yakın öğrenci var. Okulun bina ile ilgili sorunlarının biran önce giderilmesi gerekiyor. Polatlı’nın çöken eğitimini kurtarmak istiyorsak siyasilerin elini eğitimden çekelim. NOT: Anadolu Öğretmen Lisesi’nde ki (Fen Lisesi) başarılı Müdür yardımcılarından Ahmet Pişkin’in tayini Milli Eğitim Bakanlığı’na çıktı. TOBB Fen Lisesi için büyük kayıp. Öğretmenimize yeni görevinde başarılar diliyorum.
» Yorum yok
Şu anda hiç yorum yok.
» Yorumu Gönder
Email (Üyeler adresinizi göremez)
İsim
Başlık
Yorum
 
Sonraki >
Tarihçe
Yazarlarımız
Personelimiz
İletişim
Zaman
Son Yorumlar
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
Powered by polatliistiklal.com
°²¸£Ïà²áÍâóװ±¸°²¸£Ïà²á´óÈ«ÍâóÔ˶¯Ğ¬ÆÎÌïóÒ×ÍøÖ·´ú·¢»õÆÎÌïÍâó֮¼ÒÆÎÌï°²¸£¼ÒÔ°ÆÎÌïÍâóÃÅ»§ÆÎÌïЬҵ