Haberler
ANA SAYFA
CUMA SOHBETİ
DOĞRU KALEM
GÜNDEM
IŞIĞIN GÖR DEDİĞİ
SATRANÇ ÖĞRENELİM
SPOR
ÖRGÜ DÜNYASI
KADININ DÜNYASI
TARAFSIZ MUHALİF
YAZZAR BONCUĞU
NÜKTE
BELA..!!
IŞIK
RESMİ İLANLAR
SOL TARAF
GİZEM'Lİ YOL
HÜLYA İLE GÜNDEME DAİR
İSMAİL HAKKI CENGİZ
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3107
mod_vvisit_counterDün5822
mod_vvisit_counterBu Hafta27738
mod_vvisit_counterBu Ay89152
mod_vvisit_counterGenel Toplam4868713

Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol


ANA SAYFA
Furat, Onur Savaşını Kazandı! PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 3
Kötüİyi 
Yazar Mehmet Işık   
Çarşamba, 15 Haziran 2016

Dr. Cevdet Furat, 2009–2010 yılları arasında 13 ay Polatlı Duatepe Devlet Hastanesinde Başhekimliği yaptı, hakkında 11 dava açıldı; Furat, bu süreçte verdiği hukuk mücadelesini kazanarak 11 davadan beraat etti ve 500 bin lira tazminat almaya hak kazanarak ilgililere gerekli cevabı verdi.

 

2009–2010 yılları arasında 13 ay Polatlı Duatepe Devlet Hastanesinde Başhekimliği yapan doğma büyüme Polatlılı Dr. Cevdet Furat, bu görev süresi içinde, Polatlı Duatepe Devlet Hastanesindeki birçok eksikliği gidermek üzere çalışmalarda bulundu. Sadece 13 aylık görev süresi sonunda bu gelişmelerin ardından, Başhekim Furat hakkında kanuni işlem yapılarak hakkında tam 11 tane dava açıldı. Altı yıllık mücadelenin sonunda 11 davanın 11’ inden de beraat etti. Furat, hukuk mücadelesini kazandı! 2009 yılında Polatlı Duatepe Devlet Hastanesinde Başhekimlik görevini yapan Dr. Cevdet Furat, hakkında açılan 11 davayı kazanarak hem onurunu kurtardı hem de 500 bin liralık tazminat almaya hak kazanarak ilgililere gereken cevabı verdi. Türkiye’nin sayılı Kalp Damar Cerrahlarından biri olan ve Polatlı’ya atandığında Polatlı için büyük kazanç olan aslen Polatlılı Dr. Cevdet Furat, 2009–2010 yılları arasında 13 ay Polatlı Duatepe Devlet Hastanesinde Başhekimliği yaptı. Furat hakkında 11 adet dava açıldı ve görevinden uzaklaştırıldı. Furat, bu süreçte verdiği hukuk mücadelesini kazanarak 6 yılın sonunda 11 davadan beraat etti ve 500 bin lira tazminat almaya hak kazandı. 2009–2010 yılları arasında 13 ay Polatlı Duatepe Devlet Hastanesinde Başhekimliği yapan Dr. Cevdet Furat, bu görev süresi içinde; Yoğun bakım ünitesi ve diyaliz ünitesi yetersizdi ve bu konuda çalışmalar ve gerekli yazışmaları yaparak Diyaliz Üniversitesinin yenilenmesine ve 11 yataklı yoğun bakım ünitesinin yapılmasına katkı sağladı. Furat’ın Başhekimliği yaptığı dönemde hastane otomasyon sistemi de güncellendi. Furat, bu aksaklıkları giderirken bunun yanında bu aksaklıklara neden olan kişi ve kişileri de tespit etti, bu kişilerle ilgili gerekli kanuni işlemin yapılmasını sağladı. 2010 yılı mayıs ayında üç ay süre ile açığa alındı Sadece 13 aylık görev süresi sonunda bu gelişmelerin yanı sıra, Başhekim Furat hakkında da kanuni işlem yapılarak hakkında tam 11 tane dava açıldı. Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre; bu davalar görevi kötüye kullanma ve evrakta sahtecilik iddialarıyla açılmıştı. Dr. Cevdet Furat soruşturmaların açılmasının ardından, 2010 yılı mayıs ayında üç ay süre ile açığa alındı. Furat, bu işin usulsüz yapıldığını beyan ederek onur mücadelesine başladı. Mahkeme kararları ile de bu işin usulsüz yapıldığı ortaya konuldu. Furat, sonrasında Zonguldak’ta 5 yıl kalp damar cerrahı olarak görev yaptı. Furat önce Ankara Ağır ceza mahkemelerinde yargılandı ve beraat etti. Asliye hukuk mahkemesinde hakkında açılan tazminat davalarından beraat etti. Altı yıllık mücadelenin sonunda 11 davanın 11’ inden de beraat etti. Sağlık Bakanlığınca Cevdet Furat aleyhine açılan davanın, Furat’ın lehine sonuçlanması sonucunda, Furat 500 bin liralık tazminat almaya da hak kazandı. Dr. Cevdet Furat, şu anda Keçiören Eğitim ve Araştırma hastanesinde görev yapıyor.
» 2 Yorumlar
1"ÖZÜR DİLE YAKUP ÇELİK" tarafından CEVDET FURAT de Perşembe, 16 Haziran 2016 10:01
ÖZÜR DİLE BENDEN YAKUP ÇELİK ÇÜNKÜ ANAMIN AK SÜTÜ GİBİ TERTEMİZİM. HAYSİYET CELLATLIĞI YAPTIN BENİM İÇİN. BELDEN AŞAĞI VURACAK KADAR KİŞİLİĞİNİ ORTAYA KOYDUN. AMA ŞUNU BİLMEN GEREKİRDİ KARŞINDA ADAM GİBİ ADAM VARDI. KORUMAYA ALDIĞIN, 2010 ŞUBATINDA 13 EYLÜL TOPLANTI SALONUNDA YERE GÖĞE SIĞDIRAMAYARAK TEŞEKKÜR ETTİĞİN, HASTANE PERSONELİNİN NELER YAPTIĞINI BURADA YAZMIYORUM BİLE ÇÜNKÜ ONLAR ARTIK ADALET KARŞISINDA HESAP VERECEKLER BUNU BEN SÖYLEMİYORUM MÜFETTİŞ RAPORLARI SÖYLÜYOR.ÇÜNKÜ EN BAŞINDAN BERİ HAKLIYDIM AMA SEN TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI SAHİPLENMEYENLERİ, KENDİ MENFAATLERİ İÇİN KULLANANLARI KORUMAYA ALARAK, İKİ ELİNDE KARA ÇALMAYI ADAMLIK SANDIN. 
SEN BENİM KARŞIMA ASLA ÇIKAMAZSIN AMA YİNDE SANA HODRİ MEYDAN BU SAATTEN SONRA DELİKANLIYSAN YÜREKLİYSEN NE HALTLAR YEDİĞİNİ KARŞI KARŞIYA TARTIŞALIM AMA SENDE NERDE BU YÜREK.....HA DİYEBİLİRSİN O BENİM MUHATABIM DEĞİL DİYE O ZAMAN BENDE SANA ŞUNU SÖYLEYEYİM: SUSKUNLUĞUM ASALETİMDENDİR, HER LAFA VERİLECEK BİR CEVABIM VAR, LAKİN BİR LAFA BAKARIM LAF MI DİYE, BİRDE SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE?" 
TABİ BİRDE BEN SENİ BU SAATTEN SONRA ADALETİN KARŞISINDA HESAP VERİRKEN GÖRECEĞİM.....  
ÖZÜR DİLE YAKUP ÇELİK ÖZÜR DİLE
2"BAŞHEKİMİM" tarafından kadir de Cuma, 15 Temmuz 2016 20:11
SAYIN BAŞHEKİMİM;SİZ POLATLI İÇİN GURUR KAYNAGIYDINIZ BİZLER SİZİN GİBİ VATANINI SEVEN YETİM HAKKI YEMEYEN,POLATLILI OLARAK BAŞTA MEMELEKETİNE VATANINA TEMİZ EL VE YÜREKLE HİZMET ETMEYİ KENDİNE BORÇ BİLEN DOKTORUMUZLA HER ZAMAN GURUR DUYDUK..YAKUP ÇELİK İN NASIL BİR İNSAN OLDUGUNU HERKES BİLİR ÖZÜRDİLEMEK....ERDEMLİ ONURLU İNSANLARIN İŞİDİR ONLARA YAKIŞIR..VARSIN DİLEMESİN YANLIŞ HESAP BAĞDATTAN DÖNDÜMÜ?ADALET YERİNİ BULDUMU HOCAM,MESELE BU....DUATEPE DEVLET HASTANESİNİ NASIL ALDIGINIZI ALDIGINIZDA NASIL BİR DURUMDA OLUPTA EMEĞİNİZLE NE HALE GETİRDİĞİNİZİ BEYNİ VE GÖZÜ OLAN HERKES ANLAR ZATEN..YÜREĞİNİZ GİBİ TERTEMİZ OLAN BAHTINIZ VE YOLUNUZ HER DAİM AÇIK OLSUN HOCAM...
» Yorumu Gönder
Email (Üyeler adresinizi göremez)
İsim
Başlık
Yorum
 
< Önceki   Sonraki >
Tarihçe
Yazarlarımız
Personelimiz
İletişim
Anket
Sizce Polatlı'nın en büyük sorunu hangisidir ?
 
Zaman
En Yeniler
Son Yorumlar
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
Powered by polatliistiklal.com
°²¸£Ïà²áÍâóװ±¸°²¸£Ïà²á´óÈ«ÍâóÔ˶¯Ğ¬ÆÎÌïóÒ×ÍøÖ·´ú·¢»õÆÎÌïÍâó֮¼ÒÆÎÌï°²¸£¼ÒÔ°ÆÎÌïÍâóÃÅ»§ÆÎÌïЬҵ