Haberler
ANA SAYFA
CUMA SOHBETİ
DOĞRU KALEM
GÜNDEM
IŞIĞIN GÖR DEDİĞİ
SATRANÇ ÖĞRENELİM
SPOR
ÖRGÜ DÜNYASI
KADININ DÜNYASI
TARAFSIZ MUHALİF
YAZZAR BONCUĞU
NÜKTE
BELA..!!
IŞIK
RESMİ İLANLAR
SOL TARAF
GİZEM'Lİ YOL
HÜLYA İLE GÜNDEME DAİR
İSMAİL HAKKI CENGİZ
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2955
mod_vvisit_counterDün5822
mod_vvisit_counterBu Hafta27586
mod_vvisit_counterBu Ay89000
mod_vvisit_counterGenel Toplam4868561


ANA SAYFA arrow HABERLER arrow GÜNDEM arrow Şoförlere Sertifikaları Dağıtıldı
Şoförlere Sertifikaları Dağıtıldı PDF Yazdır E-posta
Üye Değerlendirme: / 3
Kötüİyi 
Yazar Sevim IŞIK   
Cuma, 28 Eylül 2012

Polatlı şehir içi taşımacılığının özelleşmesinin ardından yaşanan pek çok sıkıntıyı en aza indirmek için uğraşan Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası çalışmalarına hızla devam ediyor.

 

Haziran ayında başlanan, Polatlı Şoförler ve Otomobiller Odası ile Polatlı Belediyesi Kültür Müdürlüğü koordinesi ile hazırlanan yaklaşık 3 ay süren şoförlere iletişim ve öfke kontrolü seminerleri sona erdi. Katılan şoförlere sertifikaları Belediye Başkanı Yardımcısı Şaban YILMAZ, Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail TARHAN, Minibüsçüler Temsilcisi Lütfü GÖKDEMİR tarafından verildi. Seminerler üç aydır Çarşamba günleri, akşamı 20.30 da Konya Tandır Restoranda yapılıyordu.

 

 

Hem teorik hem pratik eğitim verildi

 

Yapılan seminerlerde Şoförler, teorik bilginin yanı sıra uygulamalı eğitimler verildi. Sosyal hizmet uzmanları ve psikologların verdiği eğitimde etkili iletişim, öfke kontrolü, stresle başa çıkma yolları, şiddet ve şiddetle mücadele konuları anlatılırken, Sunumlar verilerek teorik çalışmaların yanı sıra küçük canlandırmalarla şoförlerin yaşadığı sorunlar ele alındı. Şoförlere yaşadıkları problemleri nasıl çözmeleri konusunda uygulamalı olarak eğitimler de verildi. Yolcu ile olan iletişim konusunda eğitim alan şoförler, sağlık konusunda da bilgilendirildiler.

 

Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından servis şoförlerine yönelik “İletişim ve Öfke Kontrolü” seminerleri haziran ayında başlatılmıştı. Polatlı’da şehir içi taşıma hizmeti veren dolmuş şoförleri adına açıklamada bulunan Lütfü Gökdemir; “Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Polatlı Şoförler odası iş birliği ile bu akşamdan itibaren her Çarşamba günü dolmuş şoförlerimize yönelik iletişim ve öfke kontrolü seminerleri yaptık. Bu akşam sona eren Seminerler sonunda şoförlerimize sertifika veriyoruz.”dedi.

 

 Seminerin koordinatörlüğünü yapan minibüsçüler başkanı Lütfü Gökdemir: “ vatandaşımıza hizmet ederken amacımız en iyisini en güzeli hizmeti sunmak istiyoruz. Vatandaşlarımızı memnun ederken esnafımızın sıkıntılarını çözüm getirmek ve haklarını korumak ise bizim asli görevimizdir. Bunun için yoğun bir çalışma dönemi başlattık” dedi.

 

Sertifika töreni öncesi Belediye Başkan Yardımcısı Şaban YILMAZ şunları söyledi.

 

“Şoförler odası başkanlığı ile Belediyemiz kültür müdürlüğü ortak çalışması ile bu semineri 3 aydır sürdürüyoruz. Görevimiz tabii ki çok zor halkımızla ilişkiler bizim görevimizde de aynı zorlulukları bize de yaşatıyor. İnsanlarla ilişki çok önemli, 2005 yılından itibaren Belediyemiz taşıma işini özel sektöre devletti. Önce 31 minibüsle başlayan hizmet sonra 29 minibüs ilavesi ile 60 a çıktı. Halkımıza hep birlikte en iyi hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. Bu seminerde şoförlerimize bu amaçla düzenlendi. Emeği geçen kültür müdürlüğümüz görevlisi Recep Altıntaş’a temsilcisi Lütfü Gökdemir’e ve Polatlı şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan’a teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra katılan şoförlere sertifikaları dağıtıldı.
» Yorum yok
Şu anda hiç yorum yok.
» Yorumu Gönder
Email (Üyeler adresinizi göremez)
İsim
Başlık
Yorum
Son Güncelleme ( Çarşamba, 19 Aralık 2012 )
 
< Önceki   Sonraki >
Tarihçe
Yazarlarımız
Personelimiz
İletişim
Zaman
Son Yorumlar
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
Powered by polatliistiklal.com
°²¸£Ïà²áÍâóװ±¸°²¸£Ïà²á´óÈ«ÍâóÔ˶¯Ğ¬ÆÎÌïóÒ×ÍøÖ·´ú·¢»õÆÎÌïÍâó֮¼ÒÆÎÌï°²¸£¼ÒÔ°ÆÎÌïÍâóÃÅ»§ÆÎÌïЬҵ