DOLAR 8,6379-0.11%
EURO 10,15950.04%
ALTIN 486,85-0,23
BITCOIN 406648-2,22%
Ankara
25°

AÇIK

05:16

İMSAK'A KALAN SÜRE

BİR MİLLETİN KADERİ BELGESELİ ÇEKİLECEK

BİR MİLLETİN KADERİ BELGESELİ ÇEKİLECEK

ABONE OL
30 Temmuz 2021 09:59
BİR MİLLETİN KADERİ BELGESELİ ÇEKİLECEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

BÜYÜKŞEHİR BELEİDYESİ SAKARYA BELGESELİNE DESTEK VERECEK

“Melhame-i Kübra: Bir Milletin Kaderi”Sakarya Meydan Muharebesinin 100. yıl kutlamaları kapsamında belgesel film çekilmesine Büyükşehir Belediyesi maddi imkanları ölçüsünde karar verildi.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yere sahip, Milli Mücadelenin en önemli safhası, Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihe geçen; “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır” sözünü söylediği, 22 gün 22 gece süren Sakarya Meydan Muharebesinin geçtiği ve kazanıldığı topraklar olan Haymana’da; bu yıl 100.yılını yaşayacağımız Muharebe ve Zaferin yıldönümünde anlamlı tören ve etkinliklerle kutlamayı hedefleyen Haymana Belediyesi, bu kapsamda bir belgesel film çekimi planlamıştır. “Melhame-i Kübra: Bir Milletin Kaderi” adının verildiği ve yönetmenliğini Tolga TOGA’nın üstlendiği belgeselde, Kurtuluş Savaşı dönemini canlandırılacak çekim için Büyükşehir Belediyesinin bütçe imkanları oranında maddi destek sağlanmasına ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu Raporu “Sakarya Meydan Muharebesinin 100. Yılı kutlamasıyla ilgili bir belgesel çekimin yapılacağını, Büyükşehir Belediyesi ile ortak bir kutlamanın olacağını, bu nedenle masrafların giderilmesi için ödenek aktarılmasını” tarzında ilavesiyle oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN SAKARYA BELGESELİNE DESTEK

 Sakarya Meydan Muharebesinin 100. yıl kutlamaları kapsamında belgesel filmi çekilmesine ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisinin 08.06.2021 tarih ve 65. gündem maddesi olarak komisyonumuza havale edilen dosya incelendi.

Komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde; Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yere sahip, Milli Mücadelenin en önemli safhası, Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihe geçen; “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır” sözünü söylediği, 22 gün 22 gece süren Sakarya Meydan Muharebesinin geçtiği ve kazanıldığı topraklar olan Haymana’da; bu yıl 100.yılını yaşayacağımız Muharebe ve Zaferin yıldönümünde anlamlı tören ve etkinliklerle kutlamayı hedefleyen Haymana Belediyesi, bu kapsamda bir belgesel film çekimi planlamıştır. “Melhame-i Kübra: Bir Milletin Kaderi” adının verildiği ve yönetmenliğini Tolga TOGA’nın üstlendiği belgeselde, Kurtuluş Savaşı dönemini canlandırılacak çekim için Büyükşehir Belediyesinin bütçe imkanları oranında maddi destek sağlanmasına karar verildi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.