Ana sayfa GÜNDEM GÜNGÖR:“ALPARSLAN TÜRKEŞ BEY’İ BİR KEZ DAHA SAYGI VE SEVGİYLE YÂD EDİYORUM”

GÜNGÖR:“ALPARSLAN TÜRKEŞ BEY’İ BİR KEZ DAHA SAYGI VE SEVGİYLE YÂD EDİYORUM”

155
0

“BAŞBUĞUMUZ ALPARSLAN TÜRKEŞ FİKİR VE EYLEM ADAMIDIR”

MHP Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 24. yıl dönümü  nedeniyle anma mesajı yayımladı.

MHP Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 24. yıl dönümü  nedeniyle anma mesajı yayımladı. Güngör mesajında şunları söyledi: “ Türk dünyasının bilge lideri, Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i hakka yürüyüşünün 24. Yıl dönümünde rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz. Ömrünü ülkülerine adayan, varlığını milletinin bekasına ve devamlılığına hasreden örnek bir dava adamı olan Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in geride bıraktığı tertemiz gençlik; vatanı için her türlü fedakârlığa hazır kutlu camia, O’nun en büyük eseridir.

“BAŞBUĞ UNVANI; MİLLET, VATAN VE DEVLET SEVGİSİ İLE ÖZDEŞLEŞEREK ADETA BAYRAKLAŞMIŞTIR”

Başbuğumuz Alparslan Türkeş; milliyetçiliği dışlayan ve tehlikeli gören düşüncelerin rağbet bulduğu bir dönemde, Türk milliyetçiliğinin bayraktarlığını yapan cesaret, gönül, fikir ve eylem adamıdır. Ömrü, Türk Milliyetçiliğini yükseltme yolunda, “dik baş, tok karın, mutlu yarın” hasreti ile geçmiş ve milletimizin şahsında taçlandırdığı Başbuğ unvanı; millet, vatan ve devlet sevgisi ile özdeşleşerek adeta bayraklaşmıştır. Yapılan karşı propaganda ve müdahalelere rağmen Türk milliyetçiliği, Anadolu’nun her köşesine onunla yayılmış ve asil Türk gençlerinin vicdanında yer bulmayı onunla başarmıştır.

“ALPARSLAN TÜRKEŞ BEY’İ BİR KEZ DAHA SAYGI VE SEVGİYLE YÂD EDİYORUM”

 Milliyetçilik ise, milletin değerleri ile tanışma ve kucaklaşma imkânını Başbuğumuz ile bulmuş, eseri olan Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü gençlik milletimizin bağrında sağlam ve emin bir kaynak oluşturmuştur. Onun uzlaşmacı, barışçı, yapıcı siyaseti, Türkiye’yi birçok kez krizden kurtarmış; varlığı, Türkiye’nin geleceği ve Türk milletinin kardeşliği için hep ümit verici olmuştur. Allah’a olan inancın, devlete olan bağlılığın, millete olan sadakatin birbiriyle çatışmadan, uyum içinde nasıl bir arada bulunacağını kendi yaşantısı ve koyduğu ilkeleri ile hepimize göstermiştir. Hayatında asla yılgınlığa yer olmamış, fırtınalı geçen ömrü boyunca, herkesin düştüğü yerde ve zamanda, o kalkıp dimdik ve tek başına yürüyebilmiştir. Bir kişiden başlayarak, günden güne büyüyen bir davanın nasıl olabileceğini hepimize göstermiş, büyük ve dengesiz adımlar yerine; ufak ve sabırlı adımlarla uzun yolları kat etmenin sırlarını öğretmiştir. “Fikir, iman, ülkü aşkı. İnsanları güçlü yapan bunlardır.” diyerek, azmin, kararlılık ve istikrarın, sorunları aşmada en etkili çözüm yolu olduğunun işaretini vermiştir.

Başbuğumuzun bizlere emaneti olan Milliyetçi – Ülkücü irade bugün de dimdik ve aynı inançla ayaktadır. Gösterdiği hedeflere ve ülkülere ulaşmak; Başbuğumuzun bizlere mirası, bizim de ona olan gönül ve dava borcumuzdur. Bu vesile ile kalplerimizdeki yeri hiç değişmeyecek olan Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i bir kez daha saygı ve sevgiyle yâd ediyorum. Ruhu şad olsun”.

HBR: GÜLCİHAN SOLMAZ