Ana sayfa GÜNDEM PERPA PAZAR GÜNLERİ AÇIK OLACAK

PERPA PAZAR GÜNLERİ AÇIK OLACAK

334
0

ŞENTEPE’DE PAZAR CUMA GÜNÜ AÇILACAK

Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı ve Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca normalleşmesinin başlamasının ardından Perpa’nın Pazar günleri ve Şentepe kurulan pazarın Cuma günleri açılacağını söyledi.

Pandemi döneminde hafta sonları sokağa çıkma yasağı olduğu için hafta içinde kurulan PERPA pazarı artık hafta sonu kurulacak. Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı ve Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca konu hakkında şunları söyledi: “ Perpa Pazar günleri ve Şentepe’de Cuma günü Pazar açık olacak” dedi.

Pazar yerlerinin açılmasının hem vatandaş hem de esnaf için doğru karar olduğunu belirten Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı ve Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca, “Pandemi sürecinde büyük sıkıntılar yaşayan ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle Pazar tezgahlarını açamadığı için büyük sıkıntılar çektiğini söyledi.

“NORMALLEŞME SÜRECİYLE BERABER ARTIK PAZAR YERLERİ AÇIK OLACAK”

Karaca, büyük zincir marketlerin sebze ve meyve reyonları açıkken pazarcıların tezgahlarının kapalı olması doğru değildi. Vatandaşların da ciddi bir mağduriyet yaşadığını bu sürecin üreticisinden esnafına tüketiciye kadar herkesin cebine zarar verdi. Normalleşme süreciyle beraber artık Pazar yerleri açık olacak. Hem esnafımız hem de vatandaşımıza hayırlı olsun.” dedi.

“YAZ AYLARININ YAKLAŞMASIYLA DA ÜRÜNLER HAFTA SONU DAYANMASI ZOR OLACAKTI”

Karaca, “Yaz aylarının yaklaşmasıyla da ürünler hafta sonu dayanması zor olacaktı. Zincir marketlerde vatandaşa ürünler 2-3 katı satılıyordu. Şimdi vatandaşımız ürünleri hafta sonları da hem taze hem de daha uygun fiyata alabilecekler.” dedi.