Ana sayfa GÜNDEM POLATLI TEK YÜREK OLDU

POLATLI TEK YÜREK OLDU

274
0

100.YIL KUTLAMALARINDA STK VE İLE BAŞKANLARININ ÖNERİLERİ ALINDI

Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yıl dönümünü  Polatlı Belediyesi tarafından hazırlanan birbirinden farklı ve anlamlı programlarla coşkuyla karşılamaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde  İlçe Kaymakamı Murat Bulacak ve Belediye Başkanı  Mürsel Yıldızkaya ; şehrimizde bulunan tüm kamu kurumlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, oda, dernek başkanları ve öğretim üyeleri ile ‘Aşkın Zaferi, Türk’ün Mührü Sakarya’ parolasıyla gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yıl dönümü kutlamaları için yol haritasının belirlendiği toplantıda toplantıya katılan İlçe Siyasi Parti Temsilcileri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının görüş ve önerileri alındı.

Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yıl dönümü kutlamaları için yol haritasının belirlendiği toplantıda birlik ve beraberlik adına İlçe Siyasi Parti Temsilcileri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının görüş ve önerileri alındı.

TOPLANTIDA GÖRÜŞ VE ÖNERİDE BULUNAN İSİMLER

DEMİR: “BİZİM EN BÜYÜK SORUNUMUZ REKLAM”

Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı  Aysel Demir ; “Bugün Polatlı’yı  temsil eden insanların bir araya gelmesi çok önemli. Sakarya Meydan Muharebesinin 100. Yıl kutlamalarına hepimiz katkıda bulunabiliriz. Polatlı’da bir çok sivil toplum kuruluşları var hazırlanacak bir logo eminim hafızlarda kalacaktır. Ama bizim en büyük sorunumuz reklam .Sakarya Zaferinin 100. Yılına hazırlanma sürecinde reklamını çok daha iyi yapabilirsek bu kutlamalar şehrimize değer katacak ve Polatlı’nın tarihini değiştireceğine inanıyorum.”

“POLATLI’DA ÜNİVERSİTE AÇILMAMASI İÇİN HİÇBİR NEDEN YOK”

İkinci bir konu ise hep  beraber uğraştığımızda Polatlı’da üniversite açılmaması için hiçbir neden yok. Birlik beraberlik içerisinde yapamayacağımız hiçbir şey yok . Nasip olursa Cumhurbaşkanlığıyla randevu talebimiz olacak ve bu konuları hızlandırmak için uğraşacağız” dedi.

GÜNGÖR: “STİCKER   YOLDAN GEÇEN ARAÇLARA DAĞITILABİLİR”

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı  Uğur Güngör; “100. Yıl  logosunu Sticker halinde  yoldan geçen araçlara dağıtılabilir. Cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası Polatlı’da konser olabilir. Polatlı’da drone gösterisi olabilir. Polatlı’da TRT vasıtasıyla var olan tepelerde konser verilebilir. Atlı süvari grubunun gösterisi olabilir. Kutlamalarda dost- kardeş ülkelerden birer tane temsilci olabilir. Bizim görüşlerimizin alınması da bizleri çok gururlanırdı” dedi.

AVCI: “CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLARAK HER TÜRLÜ DESTEĞE AÇIĞIZ”

Bilal Haşim Avcı ;Böyle bir etkinliği il başkanlarımız ,tüm siyasi partiler hep birlikte coşkulu kutlayalım ki tüm dünyada haber olsun .Büyükşehir Belediye Başkanımızla bu konu hakkında görüşmeler yapılacaktır. İktidar ve muhalefetle en iyi şekilde Polatlı’yı temsil ederek katkı sunmak istiyoruz. Bu konuda paneller olabilir . Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak her türlü desteğe açığız” dedi.

 DURUKAN: “100. YIL KUTLAMALARI İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ YAPACAĞIZ”

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan ; “100. Yıl kutlamaları için her türlü desteği yapacağız”

TARHAN : “GÖRSEL OLARAK MEYDANDA TİYATRO OYUNU OYNANMALI”

Şoförler Odası  Başkanı İsmail Tarhan ; “Bir yıldır Şoförler odası olarak stickerler için çalışmalar yapıyoruz. İlçemizde çalışan 95 tane minibüs 250 tane servis aracı var.  Bu yıl 2021 yılı Kültür ve aile yılı. Görsel olarak meydanda tiyatro oyunu oynanırsa esnaflık nedir gibi konu ele alınıp sahnelenirse hepimiz için yararlı olur” dedi.

ÜNAL: “KOORDİNASYON KURULU GENİŞLETİLMELİDİR”

Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ünal; “Koordinasyon kurulu genişletilmelidir”.

SAKARYA: “GENÇLERE VE ÇOCUKLARA SAKARYA ZAFERİNİN BU TOPRAKLARDA YAŞANDIĞINI DUYGUSUNU  AŞILAMAMIZ GEREKİYOR”

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ; “Bu işin temelinde Cumhurbaşkanımızın  bu konuya ilgi göstermesi var. Özellikle siyasilerimizin  bu konuyu eğilmesi çok daha faydalı olacaktır. Öncelikle bu konuyu bizlerin iyi bilmesi gerekiyor. Gençlere ve çocuklara Sakarya Zaferinin bu topraklarda yaşandığını duygusunu  aşılamamız gerekiyor”.

ÇEPUR: “AT ARABALARININ GERÇEĞİNİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Sobacılar Odası Başkanı Cabbar Çepur ; “Sevdamız Polatlı Davamız Türkiye projesi ile çıktığımız bu yolda çorbada bizim de tuzumuz olsun istiyoruz. Sakarya Meydan Muharebesinde mermileri çeken kağnı arabasıyla topçuların başkenti Polatlı’nın topunu çeken at arabalarının gerçeğini yapmak istiyoruz. Yeterli desteği alırsak 13 Eylülde heykel meydanında yürütmek istiyoruz “ dedi.

KIYMAZ: “ESNAF KEFALET KOOPERATİF OLARAK ÜZERİMİZDE NE DÜŞÜYORSA YAPMAYA HAZIRIZ”

Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz;  “Sakarya Zaferinin 100. Yılında bu tarihi gururu yaşıyoruz. Esnaf Kefalet Kooperatif olarak üzerimizde ne düşüyorsa yapmaya hazırız . Hep beraber Cumhurbaşkanımızın yanında gideriz. Biz Polatlı’yız ve bunun için elimizden gelen desteği göstermeye hazırız” dedi.

UĞURLU: “13 EYLÜL SAKARYA YILI İLAN EDİLMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPMALIYIZ”

 Deva Partisi İlçe Başkanı Sadık Serhat Uğurlu; “Polatlı’yı en güzel şekilde tanıtmayı istiyoruz. Bizim sizden bir isteğimiz var.  2014 yılından beri Polatlı Belediyesi tarafından çok güzel organizasyonlar yapılıyor. Ancak tüm Türkiye’de tanıtım noktasından eksiliğimiz var. Bizim bu eksikliği kapatmak adına bir önerimiz var. Bu yıl İstiklal Marşının 100. Yıl olması nedeniyle İstiklal Marşı yılı ilan edildi. Bizler de elimiz taşın altına koyup ilgili bakanlıklarla görüşüp bu yılın 13 Eylül Sakarya Yılı ilan Edilmesi için elimizden geleni yapmalıyız” dedi.