Ana sayfa GÜNDEM Eski hastane binası ihaleye hazır

Eski hastane binası ihaleye hazır

572
0

Polatlı’ya ağız ve diş sağlığı hastanesi müjdesi

Geçtiğimiz günlerde Şehitlik Mahallesinde uzun yıllardır atıl bir halde bulunan eski devlet hastanesi binasının Polatlı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine dönüştürüleceğini açıklayan AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, tadilat projesinin tamamlanarak projenin ihale aşamasına hazır olduğunu söyledi.

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, geçtiğimiz gün ilçe teşkilatı ile birlikte yaptığı Polatlı Devlet Hastanesi ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle Şehitlik Mahallesi sakinleri olmak üzere ilçe vatandaşlarınca merak konusu olan atıl durumdaki eski hastane binasına ne olacağı konusunda Başkan Demir geçtiğimiz günlerde müjdeyi vererek bu binanın Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yapılacağını söylemişti. Başkan Demir, konuya ilişkin gelişmeleri paylaştı, bina hakkında 30 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi için tadilat hazırlığının yapılarak ihaleye hazır hale getirildiğini açıkladı.

“Sağlık çalışlarımızın çok büyük emeği var, onlara çok şey borçluyuz”

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir,  Polatlı’ya 30 ünitelik ağız ve diş Sağlığı merkezi kazandıracaklarını söyledi. Ağız ve diş sağlığı Başhekimi Dr. Ahmet SOYAK’ı ziyaret eden Demir, ‘’Şehitlikteki eski hastaneye 30 ünitelik  ‘Ağız ve Diş sağlığı Hastanesi’ yapılacak. Tadilat projesi hazırlandı, ihaleye hazır.’’ dedi. Polatlı Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Reyhan Öztürk’ü de ziyaret eden Demir, Pandemi sürecinde üstün gayret gösteren Sağlık çalışanlarına müteşekkir olduklarını belirtti. Demir: “Tüm dünyayı etkileyen pandemi sürecinin atlatılmasında sağlık çalışlarımızın çok büyük emeği var, onlara çok şey borçluyuz. Hayatlarını hiçe sayarak hastaların yaşamına can katan Sağlık çalışanlarımıza Başhekimimiz nezdinde çok teşekkür ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Polatlı’da salgın minimum seviyede

Polatlı Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Reyhan Öztürk ise yaptığı açıklamada; ‘’Polatlı devlet hastanesi başhekimliği olarak pandemi sürecinde üstün çaba ve gayret gösterdik, şu an Polatlı’da salgın minimum seviyede, halkımızın “maske, mesafe ve temizlik hususuna titizlikle riayet etmeleri gerekiyor. Hep birlikte duyarlı olursak alt edemeyeceğimiz sorun yoktur” şeklinde konuştu.

Polatlı Devlet Hastanesi ziyaretine Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, Seçim işleri Başkanı Hüseyin Kale,  ilçe sekreteri Ayşe Çakmaktepe,  Sosyal politikalar başkanı Fatma Onaran, Halkla ilişkiler başkanı İsmet Kılınç, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Aslaner ve Mustafa Kaplan katıldı.