Ana sayfa GÜNDEM Polatlılı gençlere bambaşka bir dünya

Polatlılı gençlere bambaşka bir dünya

692
0

Yıldızkaya’nın gençlere en büyük sözü

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın gençlere en büyük sözü olan Polatlı Belediyesi Gençlik Merkezi’nin yapımında sona gelindi. Çalışmaların bu ay sonunda bitmesi bekleniyor. Büyük açılış töreninin ise 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında yapılması planlanıyor.

497A6207 1

İnşaatı tamamlanan, iç ve dış cephe düzenlemesi büyük oranda gerçekleştirilen Polatlı Belediyesi Gençlik Merkezi; bu sene içerisinde hizmete açılmasının ardından Polatlı’nın ilk ve en kapsamlı prestij projelerinden biri olarak Atatürk Caddesi üzerinde gençlerin buluşma noktası olacak. Gençlik Merkezi içerisinde kütüphane, eğlence ve sosyal alanlarla özellikle gençlerin kaliteli vakit geçireceği bir merkez oluşturuluyor. Ayrıca Hanımlar Konağında bulunan spor salonunu da buraya katarak hem erkek hem de kadınlar için spor salonları meydana getirilecek.

m2Bo5P

Polatlılı gençleri sosyal açıdan bir çok yenilikle buluşturacak

Yaklaşık üç aydır hummalı çalışmaların sürdüğü kapsamlı merkez Polatlılı gençleri sosyal açıdan bir çok yenilikle buluşturacak. İçerisinde her türlü eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyete uygun olarak tasarlanan alanların bulunduğu yeni bir merkez daha Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından yakından takip edilen özenli çalışmalarla bu sene içerisinde şehrin sosyal hayatına kazandırılacak.  

ea9d092e e77c 43ad 9a24 0f824e5c3418

“Bu Şehrin Çocukları Her Zaman, Her Şeyin En İyisine Layık”

Yapımı hızla devam eden Polatlı Belediyesi Gençlik Merkezi ile ilgili açıklamada bulunan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “Şehrimizde gençlerimize verdiğimiz sözlerden birini daha yerine getirmek amacıyla yapımına başladığımız Gençlik Merkezimizde sona yaklaştık. ‘Bu şehrin çocukları her zaman, her şeyin en iyisine layık’ parolası ile yapımında sona geldiğimiz Gençlik Merkezimizi; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda geleceğimizin teminatı gençlerimizin hizmetine açmayı ümit ediyoruz. Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz bu zor günleri en kısa sürede geride bırakmak ümidiyle, sağlıklı günlerde yapacağımız açılış törenimizde gençlerimizle buluşmayı temenni ediyoruz. Gençlik Merkezimiz; Şehrimize, genç kardeşlerimize ve tüm hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.” Şeklinde konuştu.  

Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi verilecek

Atatürk Caddesi üzerinde yapımı devam eden Polatlı Belediyesi Gençlik Merkezine, Temmuz 2018 tarihli meclis kararıyla 20 Şubat 2015’te, Ege Üniversitesi kampüsünde PKK’lılar tarafından uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi verilecek.

a88bc5f6 bcd2 4239 b7bc 5701d2c9b7cf