Ana sayfa GÜNDEM Gazeteciler ve yazarlar federasyonu için ilk adım

Gazeteciler ve yazarlar federasyonu için ilk adım

400
0

Ankara’da faaliyetlerini sürdüren 5 ayrı Gazeteci Derneği’nin Başkanları bir araya gelerek Federasyon oluşumu hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Toplantı, Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Genel Merkezi’nde Başkan Ömer Uzun’un ev sahipliğinde düzenlendi. Toplantıya Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ömer Uzun, Endüstri Gazeteciler Derneği Başkanı Ümit Uçar, Polatlı Gazeteciler Derneği Başkanı Emre Efe, Kültür- Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir, Ülke Medya Derneği Başkanı Aydın Tufan’ın yanı sıra, Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanvekili Murat Ertan, Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkan Yardımcısı M. Umut Karakülah ve Polatlı Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Ali Rıza Ovacık katıldı.

WhatsApp Image 2021 02 10 at 12.51.13 (1)

Gazetecileri, televizyoncuları, radyocuları, yazarları, internet ve sosyal medya mensuplarını bir çatı altında toplayarak güç birliği kararı alan 5 Dernek Başkanı, bundan sonraki çalışmalarından ortak projeler üreterek gazetecilerin sorunlarını hep birlikte masaya yatırarak çözüm arayışına gidecekler.