Ana sayfa GÜNDEM Yeniden Refah Ak Parti’ye taleplerini sıraladı

Yeniden Refah Ak Parti’ye taleplerini sıraladı

629
0

AK Parti’den Yeniden Refah Partisine ziyaret

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir ve Yönetimi, dün Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanlığına ziyarette bulundu. Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk, ziyarette yaptığı konuşmada İktidar Partisi Ak Parti’den taleplerini Başkan Demir’e iletti.

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, dün Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanlığını ziyaret ederek Başkan Muzaffer Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüştü. Ziyarette; Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk, pandemi döneminde yaşanan zorluklara dikkat çekerek esnafın sıkıntı ve taleplerini dile getirdi. AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir ise pandemi döneminde esnafa sunulan destek paketleri ve tedbirlere ilişkin konuştu.

Öztürk: “Milletvekili transferiyle değil, bileğimizin hakkı ile seçimlere girmeyi hak ettik”

Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Sayın Aysel Hanım ve yönetimine öncelikle hoş geldiniz diyor, bu ziyaretlerinden dolayı bizleri onurlandırdılar, şahsına ve yönetimine çok teşekkür ederim, çalışmalarında başarılar dilerim. Yeniden Refah Partisi olarak; 81 il ve 926 ilçede teşkilatlarını kumuş, 21.01.2021 Yargıtay ilanına göre 103.640 kayıtlı, 100 bine yakın kayıtlara girecek üyemizle bugün itibariyle 200.000 üyeye sahip bir partiyiz. Seçimlere girme yeterliliğini sağlamış, 100.000 barajını aşmış, milletvekili transferiyle değil, bileğimizin hakkı ile seçimlere girmeyi hak ettik. Partimiz tek başına seçimlere katılıp büyük bir başarı ile seçimlerden çıkacak güce ve potansiyele sahibiz. Hatta seçim akşamı, bizlere ve partimize basın ve yayın ambargosu uygulayan gerek İktidar Partisi yanlısı, gerek Muhalefet Partileri yandaşları olan basın ve yayın organları ve mevcut partileri şaşırtarak çok büyük bir sürprizle seçimlerden çıkacağız Allah’ın izniyle… Çünkü ülkemizin her köşesinde coşkuyla çalışmalarımız o yönde devam etmektedir.”

Öztürk: “İnsanlarımız ve esnaflarımız çok mağdur durumdalar”

“Buradan İktidar Partisi Polatlı İlçe Başkanımıza bir önerimiz vardır. Restoranların, lokantaların, kafelerin gerekli tedbirler alınarak ve gerekli denetimler yapılmak kaydı ile bu iş yerlerinin açılması talebinde bulunuyoruz. İnsanlarımız ve esnaflarımız çok mağdur durumdalar. Uçakta yolcular yan yana hatta omuz omuza, yolculuk ediyorlar. AVM’lerde aynı çatı altında binlerce kişi alış veriş yapıyor, Toplu taşıma araçlarında izdiham yaşanıyor, Kış sporu yapılan yerlerdeki oteller %90 dolu, Kafeler, restoranlar, lokantalar neden kapalı? Milyonlarca insanımız mağdur. Böyle bir uygulama doğru değil ve mantık kabul etmiyor. Bu uygulamanın düzeltilmesi gerekmektedir… Böylelikle mağdur olan insanlarımızın mağduriyeti giderilmelidir…

-Cumhur Başkanlığı sistemi demokratlaştırılmalıdır.

-Bağımsız medya oluşturulmalıdır.

-Bağımsız yargı oluşturulmalıdır.

-Kuvvetler ayrılığı olmamalıdır.

-Meclise gensoru verilebilmeli, güven aynı uygulanmalıdır.

-Denetlenebilirlik olmalıdır.

-Şeffaflık getirilmelidir.”

“Milletin sırtına market ağababaları binmesin”

“İkinci bir öneri ve isteğimiz ise;

AVM’lerde ve marketlerdeki fiyat, etiket değiştirme konuları ile ilgilenilmeli. Bunlara bir çözüm bulunmalıdır.

2 gün önce aldığım bir ürün 13,49 TL idi, iki gün sonra aynı ürüne 15.99 etiket vurulmuş bubu şahsen yaşadım. Ne oluyorda iki günde fiyat değişiyor. Tamam serbest piyasa da bu konularda olmamalı. Serbest piyasanın da bir sınırı vardır ve denetlenmelidir. Çok zor günler geçirdiğimiz şu günlerde milletin sırtına market ağababaları binmesin.”

Demir: “En kısa sürede yeni normale dönmek dileğimizdir”

AK parti ilçe başkanı Aysel DEMİR ve yönetim kurulu üyeleri seçim işleri başkanı Hüseyin KALE ilçe sekreteri Ayşe ÇAKMAKTEPE halkla ilişkiler başkanı İsmet KILINÇ teşkilat başkanı Mehmet TOPRAKÇIOĞLU ve yönetim kurulu üyesi Abdulkadir ÇAKMAKTEPE yeniden refah partisine iadeyi ziyarette bulundular. Ziyarette ülkemizin içinde bulunduğu pandemi ortamından kaynaklı sıkıntılar dile getirildi. Başkan Demir, yaptığı konuşmada; “Esnafımıza kira ve gelir kaybıyla ilgili desteklerimiz devam etmektedir. 2019 bilançosu 3 milyon ve altı olan işyeri esnaflarımıza yüzde 3 oranında destek uygulanacaktır. Bütün dünyada pandemi kaynaklı bu tür tedbirler uygulanmakta olup bilim kurulunun almış olduğu kararlar doğrultusunda en kısa sürede yeni normale dönmek dileğimizdir.”diye konuştu.