Ana sayfa GÜNDEM İstanbul’dan Polatlı’ya uyuşturucu ticaretine darbe

İstanbul’dan Polatlı’ya uyuşturucu ticaretine darbe

661
0

Uyuşturucu satıcılarına bir darbe daha

Tüm toplumun en büyük sorunlarından birisi olan madde kullanımı ile ilgili ülkemiz genelinde olduğu gibi Polatlı’da da kararlı mücadele sürüyor. Polatlı ilçe Emniyet Müdürlüğünce, Uyuşturucu ve Uyarıcı Maddelerle Mücadele kapsamında geçtiğimiz gün yapılan çalışmalarda Polatlı’da ilk kez 500 gr afyon sakızı ele geçirildi, uyuşturucu madde satışı yapmak suçundan yakalanan iki kişi tutuklandı. 

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, halkın huzur ve güvenliği için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğünce çocukların geleceğini ve ailelerin mutluluğunu karartan uyuşturucu maddelerle mücadele, kararlı bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz gün yapılan operasyonda satışa hazır 500 gr afyon sakızı adı verilen uyuşturucu madde ele geçirildi. Yakalanan; biri Afganistan uyruklu iki kişinin Polatlı’da uyuşturucu madde satmak için İstanbul’dan geldikleri öğrenildi.

İstanbul’dan Polatlı’ya uyuşturucu satmaya geldiler

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre yakalanan şahıslar S.M. ve Afganistan uyruklu S.J.’nin İstanbul’dan Polatlı’ya uyuşturucu madde satmak için geldiği tespit edildi. Adı geçen şahısların suça konu maddeyi İstanbul ilinden ilçemize getirdikleri ve ilçemizde satacakları tespit edildi.  Ayrıca Afyon Sakızı maddesinin Polatlı’da ilk defa ele geçirildiği bildirildi. Şüpheli şahıslar adli makamlara sevk edildi. Şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yeni yıl ile birlikte artan denetleme çalışmaları ile ilçemizde zehir tacirlerine yönelik yürütülen mücadele kararlılıkla devam edecek.