Ana sayfa GÜNDEM Polatlı’ya Yeni Sağlık Tesisleri Müjdesi

Polatlı’ya Yeni Sağlık Tesisleri Müjdesi

1234
0

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, geçtiğimiz gün ilçe teşkilatı ile birlikte yaptığı sağlık çalışanları ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu. Demir, Şehitlik Mahallesinde uzun yıllardır atıl bir halde bulunan eski devlet hastanesi binasının Polatlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine dönüştürüleceğini söyledi.

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, yönetimi ve partilileri ile birlikte geçtiğimiz gün Polatlı’daki sağlık çalışanlarına moral ziyaretinde bulundu. Başkan Demir, ziyarette yaptığı açıklamada Polatlı’ya yeni sağlık tesisleri müjdesi verdi. Özellikle Şehitlik Mahallesi sakinleri olmak üzere ilçe vatandaşlarınca merak konusu olan atıl durumdaki eski hastane binasına ne olacağı konusunda Başkan Demir müjdeyi verdi. Eski Devlet Hastanesi Binası yerine Polatlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılacağını açıklayan Demir, Mehmet Akif Mahallesi ve Şentepe Mahallesindeki Aile Sağlığı Merkezlerinin de yenileceğini söyledi.

Sağlıkçılara moral ziyareti

AK Parti Polatlı İlçe Teşkilatı, geçtiğimiz gün sağlık çalışanlarına moral ziyaretinde bulundu. AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, Seçim İşleri Başkanı Hüseyin Kale, İlçe Sekreteri Ayşe Çakmaktepe, Yerel Yönetimler Başkanı Pelin Özmen, Sosyal Politikalar Başkanı Fatma Onaran ve Halkla İlişkiler Başkanı İsmet Kılınç, pandemi döneminde fedakârca çalışan sağlık personeline moral ziyaretinde bulundu. Aysel Demir ve beraberindekiler, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Adem Karamehmetoğlu ve Sağlık Müdürlüğü çalışanları ile bir araya geldi. Ziyarette Demir, “İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte, cansiperane ülkesi ve milleti için emek veren sağlık çalışanlarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirmek istiyor, minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Kendileri fedakârca çalışıyor. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. ” dedi.

Polatlı’ya Yeni Sağlık Tesisleri

Demir; “Şehitlik Mahallesindeki eski hastane binası ağız ve diş sağlığı merkezi olarak yenilenecek, hastane binasının bir kısmında da aile sağlığı merkezi kurulması çalışmaları devam ediyor. Böylelikle şehitlik mahallesinde de vatandaşlarımız kendi aile hekimlerinden sağlık hizmeti alabilecekler.”dedi.  Ayrıca, Mehmet Akif ve Şentepe mahallelerine yeni sağlık merkezleri inşa edecekleri müjdesini veren Demir şunları söyledi: “Şehitlik mahallesin deki eski hastane Polatlı’mıza ADSM (Ağız ve diş sağlığı merkezi ) olarak hizmet verecek, çalışmalar hızla devam ediyor.  Mehmet Akif mahallesin deki aile sağlığı merkezi yıkılıp yeniden daha sağlam şekilde yapılacak. Şentepe mahallesindeki Mecit Kaya aile sağlığı merkezi eski binası yıkılıp yeniden daha sağlam olarak yapılması çalışmaları devam ediyor.  Durmak yok Hizmete devam.”