Ana sayfa GÜNDEM Asfalt Ekipleri, Karla Mücadelede Yoğun Mesaide

Asfalt Ekipleri, Karla Mücadelede Yoğun Mesaide

420
0

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Yol ve Asfalt Bölge Şefliği ekipleri, geçtiğimiz Çarşamba günü itibariyle etkisini gösteren kar yağışı ile birlikte merkez ve çevre mahallelerde, 9 ayrı ekiple kar ve buzla mücadelesini 7/24 sürdürdü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Yol ve Asfalt Bölge Şefliği ekipleri, kar yağışı ile birlikte merkez ve çevre mahallelerde, 9 ayrı ekiple kar ve buzla mücadelesini 7/24 sürdürdü.  Toplam 9 ekiple merkez mahalleler, ana arterler, yüksek rakımlı merkez noktalar, çevre mahalleler olmak üzere Polatlı’nın 95 mahallesinde kar ve buzla mücadelesini gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Yol ve Asfalt Bölge Şefliği ekiplerinin konum ve güzergah bilgileri canlı olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ;https://kartakip.ankara.com.tr‘’ adresinden takip edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Yol ve Asfalt Bölge Şefliği yetkilileri özellikle merkez mahalle ve ana arterlerde, sürücüleri çift park yapılmaması konusunda uyardı.

Türkiye’de Bir İlk; ” Kar ve Buzla Mücadele Ekiplerinin Konum ve Güzergahları Anlık Olarak Yurttaşlarla Paylaşıldı”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın şeffaf belediyecilik anlayışı doğrultusunda, Türkiye’de ilk kez başlatılan kar küreme araçlarının konum ve güzergâh bilgileri, Ankara’nın tüm ilçelerindeki merkez ve çevre mahallelerindeki vatandaşlar tarafından https://kartakip.ankara.com.tr‘’ adresinden takip edilebiliyor. Ankara genelinde, Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) koordinatörlüğünde toplanan ilgili ekipler, kar ve buzla mücadele için sahada görevlendirilirken, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Kent Estetiği Daire Başkanlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile İtfaiye Daire Başkanlığı ve ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşların kar yağışı nedeniyle sosyal medya üzerinden ve Başkent 153’e ilettiği bildirimlere yanıt veren Büyükşehir Belediyesi, ekipleri ilgili bölgelere yönlendiriyor.Belediye ekiplerinin karla mücadelesi internet sitesinden canlı konum ve güzergahları ile birlikte anlık olarak vatandaşlarla paylaşılıyor.

Yavaş: “Türkiye’de Bir İlke İmza Atıyoruz”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, konuyla yaptığı açıklamada, Kar yağışının olumsuz etkilerini en aza indirmek için şehrimizin birçok noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye’de bir ilke imza atarak hizmet veren araçlarımızın konumunu canlı olarak paylaşıyor, çalışma yapılan yolları mavi renk ile belirtiyoruz”  ifadelerini kullandı.