Ana sayfa GÜNDEM “Kartaltepe AVM asla kapanmayacak!”

“Kartaltepe AVM asla kapanmayacak!”

1415
0

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Kartaltepe AVM’nin gidişatına ilişkin açıklamada bulundu, buranın yeniden canlanması amacıyla çalışmalar yürütüldüğünü söyledi.

28 Aralık 2018 tarihinde açılan ve yaklaşık  30-35 firmanın yer aldığı Polatlı Kartaltepe Alışveriş Merkezi, son bir yılda yaşanan sorunlar ve bunun da üzerine pandeminin etkisiyle zor günler geçiriyordu. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlı’da hayata geçirilen en büyük projelerden olan Kartaltepe AVM’deki bu kötü gidişe son vermek amacıyla çalışmaların devam ettiğini, dükkanların yeniden düşük bedellerle kiraya verildiğini, AVM’nin asla kapanmayacağını söyledi.

“Oranın canlanması için kurumsal firmalarla görüşüyoruz”

Yıldızkaya, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Kartaltepe alışveriş merkezinin bir yönetimi var çalışılıyor. Profesyonel bir firmayla anlaşıldı. Pandemi döneminde vatandaşın alışveriş merkezlerinden uzak duruyor olması yatırımcıyı ürkütüyor. Ama biz geçenlerde bir ihale yaptık ve 4-5 tane dükkânımızı cüzi miktarda kiraya verdik. Kartaltepe alışveriş merkezi asla kapanmayacak.  Oranın canlanması için kurumsal firmalarla görüşüyoruz, pandemi bittiğinde daha canlı bir hale geleceğine inanıyoruz. Gelecekte göreceksiniz Kartaltepe alışveriş merkezinde kimse yer bulamayacak. Çünkü bir tane alışveriş merkezinin Polatlı gibi bir yerde çalışmaması mümkün değil.”diye konuştu.