Ana sayfa KONUK YAZAR ALLAH’IM SEN ÇOK BÜYÜKSÜN

ALLAH’IM SEN ÇOK BÜYÜKSÜN

231
0

Bizim köyde isim vermeyeceğim biri var. Sebebi bu şahıs yaptığı yardımı kimsenin bilmesini istemiyor. Anlatımı kolay olsun diye bu şahsın ismine Ahmet diyelim.

Bizim bu Ahmet köyde maddi durumu en zayıf olanlardan biriydi. Bu olayın yaşandığı tarihte şimdi durumu düzeldi maşallah.

Yaklaşık 7-8 yıl önce bu durumu zayıf olan Ahmet haftada ya da 15 günde bir meyve suyuyla kek alır bana verir, bende servisteki çocuklara dağıtırdım. Bu birkaç yıl böyle devam etti.

Yine bir sene okullar açıldı, bizim Ahmet’te telaş basladı. Bana hemen hemen her gün yaa Ali arkadaş bu sene durumum daha da zayıfladı ama çocuklara da kıyamıyorum nasıl yapacağım diye üzülüyordu. Bende takma kafaya benim aldıklarımla idare ederler diyordum.

Ahmet’in o dönemde 20-30 kadar koyunu vardı. Tüm geliri de bunlardı zaten. Bu koyunları kendisi otlatırdı.

Koyunları yine bir gün otlatmak için Tekke köyünden izzet isimli biri bizim köye soğan ekmişti. Soğan tarladan kalktı, tarla bosaldı. Ahmet de koyunlarını otlatmak içi bu tarlaya götürüyor. Tarlada gezerken Ahmet 50 TL para buluyor. Hemen tarla sahibi izzeti arıyor. Senin tarladan 50 TL buldum bilgin olsun ama bu parayla senin hayrına çocuklara kekle meyve suyu alacağım diyor.

Sağ olsun İzzet de mademki öyle bir şey yapacaksın ben orada 450 TL kaybettim, bulursan tamamını çocuklara kullan diyor. Ahmet durur mu başlıyor aramaya. Oradan buradan derken paranın tamamını buluyor. Birkaç tanesinin uçlarını fareler kemirmiş. Onları da götürüp bankadan değiştiriyor.

Bizim Ahmet bu vesileyle o senede çocukların kekini meyve suyunu almış oldu. Ahmet’in durumu simdi gayet iyi maşallah halen de çocuklara meyve suyu ve kek almaya devam ediyor. Yorumları size bırakıyorum arkadaşlar.

ALLAH’IM SEN COK BÜYÜKSÜN.