Ana sayfa KONUK YAZAR 36 MİLYON 500 BİN

36 MİLYON 500 BİN

143
0

En az 15 sene önce bir arkadaşla gece köyde kahveden çıktık, köydeki anayolda yürüyüş yapıyoruz. Saat tahminen 01.00. O ara bir bayan sesi imdaaatttt diye bağırmaya başladı. Arkadaşla sesin geldiği yöne koştuk. Ses o dönemde köyde okul lojmanında oturan sığır çobanımız vardı oradan geliyor. Hanımı dışarıda halen bağırıyor. Bizi görünce abi yetişin dedi.

Yanına vardığımızda eşim zehirlendi ölüyor dedi. Eve girdik eşi gerçekten ağzı köpürmüş ölü gibi yatıyor. Arkadaş koştu arabasını aldı geldi bindirdik. O zamanlar acil SSK hastanesinde, oraya götürdük müdahale ettiler. Midesi falan yıkandı derken serum taktılar. Doktor siz gidin hasta kalsın dedi. Benim de zaten sabah erken öğrenci servisim var. Sabaha karşı geldik köye.

Sabah öğrencileri İMKB’’ye bıraktım hemen acile gittim. Bizim hastanın durumu iyi ayaklanmış. Çobana sordum sağlık güvencen var mı diye yok dedi. Bir an içim yandı. Sebebi çobanın üzerinde pijamalar var. Haliyle 1 kuruş parası yok. Bende de 36 milyon 500 bin var o günkü parayla. Yani 36,5 TL, param yetmez diye içim yandı. Tedirgin bir şekilde vezneye yaklaştım, elimde evraklar titrek sesle borcumuz ne kadar dedim. İnanmayacaksınız 36 milyon 500 bin lira dedi. Yani 36,5 tl. Yani cebimdeki para hem de kuruşuna kadar. Bir anda inanmayacaksınız tepemden aşağı soğuk sular döküldü. Allahım sen ne kadar büyüksün dedim. Bu olayı hiç unutmam arkadaşlar. gercekten Allah çok büyük. Bu olayı yaptığım iyilik için değil vallahi. İbretlik olduğu için anlattım. Daha sonraki günlerde ben almak istemesem de çoban benim paramı zorla verdi.

SAYGILARIMLA