Ana sayfa GÜNDEM Huzur ve Güvenin Mimarı; Polatlı Emniyet Teşkilatı

Huzur ve Güvenin Mimarı; Polatlı Emniyet Teşkilatı

471
0

“Polatlı Emniyet Müdürü ağustos 2020’den itibaren Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak’ın talimatları doğrultusunda Müdür Şener Derin’in titiz, ayrıntılı ve hassasiyetle sürdürdüğü çalışmalarla beş ayda birçok başarıya imza attı. En önemlisi Polatlı’da polise güveni artıran, kanuna aykırı davrananlara korku veren, sonuç alan operasyonlarla vatandaşa huzur geldi.”

Polatlı Emniyet Müdürü Şener Derin; 15 günlük ilk oryantasyon sonrası tefecilerin, uyuşturucu tacirlerinin, dolandırıcıların ve korona tedbirlerine rağmen kurallara uymayanlara düzenlediği operasyonlarla korku saldı, adeta nefes aldırmadı. Polatlı İlçe Emniyet Teşkilatı bu arada trafik hizmetleri, gece gündüz ve tüm kısıtlı sokağa çıkış günlerinde yaptığı huzur ve güven operasyonlarını da aralıksız sürdürdü.

İşte bu başarı hikayesinin detayları

Polatlı İlçe Emniyet Müdürü Şener Derin 17.08.2020 tarihinde ilçemizde göreve başladı.

Emniyet Müdürlüğünde il içi atamaları 14 ilçe emniyet müdürünün görev yeri değiştirildi. Bu kapsamda  Polatlı Emniyet Müdürü Cemil Karakaya Mamak’a atanırken, Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğüne 2. Sınıf Emniyet Müdürü Şener Derin atandı.  Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğüne 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne atanan Şener Derin, 17.08.2020 tarihinde ilçemizde göreve başladı.

İşte, 17 AĞUSTOS 2020 den  yani Şener Derin’in ilçemizde göreve başladığı tarihten itibaren İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı toplum destekli polislerin gerçekleştirmiş olduğu faaliyet ve operasyonlar tarih sıralaması ve haber başlıkları:

7 Eylül 2020

Polatlı’da iki kadına uyuşturucudan suçüstü

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan araştırmalar sonucunda yapılan operasyon ile T.B ve N.T. isimli kadınlar, uyuşturucu satarken suçüstü yakalandı. Kadınların ikametlerinde yapılan aramada çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.

9 Eylül 2020

Polatlı Emniyeti her yerde

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri geride bıraktığımız günlerde başarılı birçok operasyona imza attı. Uyuşturucu satıcılarını suçüstü yakalayan ekipler, aynı günlerde kendini sağlık çalışanı olarak tanıtım insanların parasını alan bir dolandırıcı kadını da titiz çalışmaları sonucunda yakaladı. Geçtiğimiz gün yapılan takip ve araştırmalar sonucunda ise çeşitli hırsızlık olaylarına karıştığı tespit edilen biri cezaevi firarisi yedi kişi yakalandı. Yapılan bir diğer operasyonda ise çok sayıda ruhsatsız silah ele geçirildi.

9 Eylül 2020

Toplum destekli polisler esnafı bilgilendirdi

İlçe emniyet müdürlüğü toplum destekli polisler Koronavirüs riskine karşı dikkatli olmaları gerektiği konusunda esnafları uyardı, konuyla ilgili Koronavirüs riskine karşı 14 kuralın yer aldığı broşürler dağıttı.

28 Eylül 2020

Polatlı’da uyuşturucu tacirlerine geçit yok

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğünce uyuşturucu veya uyarıcı maddelerle mücadele kapsamında 1,5 ay içerisinde yapılan çalışmalarda uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapan 22 şahıs ile bu maddeleri kullanan 70 şahıs hakkında adli işlem yapıldı.

13 Ekim 2020

Polatlı’da uyuşturucuya geçit yok

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu veya uyarıcı maddelerde mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda ikametinin bahçesinde esrar elde etmek amacıyla kenevir bitkisi yetiştirdiği tespit edilen şahıs çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

9 Kasım 2020

Polatlı’da tefeci operasyonu

İlçemiz polis ekipleri tarafından  üç aylık fiziki takip sonucu insanları mağdur eden tefeci çetesini çökertti. Operasyonda çok sayıda para, senet ve tapu ele geçirildi. Gözaltına alına 26 kişiden 13’ü mahkemece tutuklandı.

12 Kasım 2020

Toplum destekli polisten Eylül kütüphanesine hediye

 İlçemiz Esentepe mahallesinde bulunan Esentepe Ortaokulunda açılan Eylül Kütüphanesi için toplum destekli polisler tarafından hazırlanan kitaplar hediye edildi.

24 Kasım 2020

Uyuşturucu taciri yakalandı

Polatlı ilçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu veya uyarıcı maddelerle mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda üzerinde ve aracında yapılan aramada; çeşitli türlerde uyuşturucu ve uyuşturucu madde içiminde kullanılan çeşitli materyaller ile satılan maddelerin tartımında kullanıldığı değerlendirilen hassas terazi ele geçirildi. Ele geçirilen maddeler arasında özellikle madde satıcısı ye bağımlıları arasında A4 diye tabir edilen bonzai maddesinin sıvı hale getirilerek A4 kağıdına emdirilmesi ile oluşturulan madde ile kontak anahtarı görünümünde ve boyutunda olan üst kapağı kaydırılarak acıdığında hassas terazi olduğu ortaya çıkan alet dikkat çekti. Ele geçirilen madde 73 gramı Metamfetamin olmak üzere toplam 83 gram olup  piyasa değeri yaklaşık 20 bin TL.dır.

3 Aralık 2020

Uyuşturucu tacirlerine şok baskın

Polatlı ilçe Emniyet Müdürlüğünce “Uyuşturucu Ve Uyarıcı Maddelerle Mücadele” kapsamında yaklaşık 4 ay süren teknik ve fiziki takip sonucunda suçu işledikleri tespit edilen 12 şahsa yönelik 01 Aralık 2020, saat 06.00 sıralarında eş zamanlı operasyon yapılarak şüpheli şahıslar gözaltına alındı. Şahıslara ait 16 ikamet ve iş yerinde narkotik köpeği eşliğinde yapılan aramada çeşitli türlerde çok miktarda uyuşturucu madde, üzerinde uyuşturucu maddelerin kullanıldığı çeşitli materyaller ve uyuşturucu maddelerin satışı öncesinde paketlemede kullanılan çeşitli ambalaj malzemeleri ele geçirildi.

7 Aralık 2020 

Toplum destekli polislerden anlamlı ziyaret

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polisler ilçemizde bulanan 4 aileyi ziyaret edilerek ailede bulunan engelli çocuklarla bir araya geldi.

16 Aralık 2020

 TDP’ten gazilere ziyaret

16 Aralık 2020

Polatlı Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği personeli ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Savaş Dinçer ile birlikte Polatlı’da ikamet eden Gazi Süleyman Gönül ve Gazi Tuncer Koçer gazilerimize bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

23 Aralık 2020 

Zehir tacirlerine ağır darbe

Polatlı ilçe Emniyet Müdürlüğünce, Uyuşturucu ve Uyarıcı Maddelerle Mücadele kapsamında geçtiğimiz gün yapılan çalışmalarda Polatlı tarihinde rekor sayılabilecek miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Bu kapsamda geçtiğimiz gün yapılan operasyonda 150 gram Eroin ve 25 gram Esrar maddesi ile esrar elde etmek için kullanılan 100 gram hint keneviri bitkisi tohumu ele geçirildi. Ele geçirilen eroin maddesinin Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğünce tek seferde piyasaya sürülmeden ele geçirilen en büyük miktar olduğu belirtildi. 

4 Ocak 2021

TDP pandemiye karşı vatandaşı uyardı

Toplum destekli polis büro amirliğince vatandaşları bilinçlendirme çalışmaları kapsamında vatandaşların yoğun olduğu cadde ve sokaklarda Covid 19 salgın hastalığı ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

8 Ocak 2021

TDP’den muhtarlara ziyaret

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı toplum  destekli polisler  ilçemizde sorumluluk alanında  bulunan mahalle muhtarlarını  ziyaret  etti.

İşte bu operasyonlar ve faaliyetlerle Polatlı’da huzur ve güven sağlandı ve sağlanmaya da devam ediyor. İstiklal gazetesi olarak müdüründen en küçük birimine kadar onları kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.