Ana sayfa GÜNDEM Dörtyol cephe iyileştirme projesi tamamlandı

Dörtyol cephe iyileştirme projesi tamamlandı

112
0

Şehrin Vitrini Bambaşka Görüntüye Kavuştu

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından şehrin girişinde Polatlı’ya yakışır bir görüntü meydana getirmek ve şehrin vitrinini güzelleştirmek amacıyla Yenimahalle E-90 Karayolu Dörtyol Mevkii’nde başlatılan cephe iyileştirme çalışmaları tamamlandı.

Polatlı’nın vitrini olarak adlandırılan ve gün içerisinde binlerce misafir aracın geçiş yaptığı güzergahta bulunan 16 adet bina ve işyerleri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği ile Polatlı Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarla 3 ay gibi kısa bir sürede modern ve nezih bir görünüme kavuşturuldu.

Binalar ve dükkanlar modern, nezih bir görünüme kavuştu

Proje yapım süreci boyunca cephe mantolama, boyama, çerçeve ve tabela değişimleri, peyzaj düzenlemeleri tamamen Polatlı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bina ve dükkanların sahiplerinden hiçbir ücret talep edilmedi. Tüm masrafları Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Polatlı Belediyesi ortaklığında karşılanan Cephe İyileştirme Projesi ile bina ve dükkanlar aynı renk dış cephe boyaları ve tek tip tabelalar ile kaplanarak modern ve şık bir görüntü oluşturuldu. Yenimahalle halkı tarafından da takdirle karşılanan proje, Polatlılı vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

E-90 Karayolu Güzergahı Bir Kilometrelik Hat Boyunca Cazibe Merkezi Haline Geliyor

Yeni Belediye Binası, Dörtyol Cephe İyileştirme Çalışmaları, Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi Özel Müzesi, Alpaslan Türkeş Bilim Merkezi, Kartaltepe Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile bir kilometreden fazla bir hat üzerinde şehrin vitrinini yepyeni bir görünüme kavuşturmak amacıyla durmaksızın çalışan Polatlı Belediyesi vatandaşların takdirini toplamaya devam ediyor. E-90 Karayolu güzergâhında bir cazibe merkezi oluşturacak olan dev projelerine her gün bir yenisini ekleyen Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya şehrin vitrinini Marka Şehri Polatlı’ya yakışır bir hale getirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Işıl Işıl Bir Polatlı İçin Çalışmalar Yeni Aydınlatma Direkleri İle Devam Edecek

Geçtiğimiz hafta itibariyle gerçekleştirilen aydınlatma direkleri ihalesi ile Dörtyol mevkiinde gerçekleştirdiği çalışmalara hız veren Polatlı Belediyesi; E-90 Karayolu güzergahı üzerinde yapılan projelere bir yenisini daha ekleyecek. Polatlı’nın giriş ve çıkış güzergahında bulunan orta refüjlerde Polatlı Belediyesi tarafından yapılacak çalışmayla eski direkler kaldırılarak, yüzlerce yeni ve modern görünümlü aydınlatma direği dikilecek. Aydınlatma çalışmalarının tamamlanmasının ardından günün her saati ışıl ışıl, aydınlık bir görünüme kavuşacak olan E-90 Karayolu Dörtyol Mevkii Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlı’ya yakışır bir hale gelecek. Aydınlatma direklerinin dikilmesi amacıyla çalışmaların en kısa sürede başlaması planlanıyor.