Ana sayfa KONUK YAZAR BENİM BABAM SENİN BABANI DÖVER

BENİM BABAM SENİN BABANI DÖVER

295
0

Bu sözü hepimiz biliriz. Çocukluğumuzda birçoğumuz a kullanmışızdır ama okuyunca göreceksiniz iki çocuk arasında gecen bu söz bakın ne kadar komik bir durumla sonuçlanmış.

Olay her ikisinin de anneleri bizim köylü olan isimleri Duygu ve Mustafa olan 2 çocuk arasında geçer. Duygu benim yegenim. O yıllarda yasları 5-6 civarında, şimdi ise 30’lu yaşlardalar.

Olay Mustafa’nın annesiyle birlikte Duygugile misafirliğe gitmesiyle başlar. İki çocuk oynarken aralarında anlaşmazlık başlar. Biri diğerine babama söylersem seni döver, diğeri benim babam senin babanı döver, diğeri yok yaa asıl benim babam seni döver derken bu tartışma biraz uzar.

Aradan birkaç gün geçer bir aksam Duygu, annesi ve babası ile birlikte Mustafagile misafirliğe gider. Çocuklar birbirlerinin babalarını ilk defa görecekler. Kapıyı çalarlar, Mustafagilin eve girerler henüz oturmamış ayaktalar.

Duygunun babası rahmetli oldu mekanı cennet olsun. Benim enişte en az 1.90 boyunda 130 kilo boksör. Mustafa’nın babası aksine çok zayıf 65-70 kilo civarında. Mustafa bizim enişteyi görünce yerinden fırlar gözlerini kocaman acar. Eniştemin etrafında bir iki tur atar, boyunu şöyle bir süzer.

Duyguya döner. Kızzzz Duyguuuuu senin baban bu muuuuuu? Duygu evet bu der. Mustafa Abboooovvv kız Duygu senin baban benim babamı essahtan da dövermiş. Evdekiler kahkahalarla yerlerine otururlar ama bizim Mustafa oturduğu yerden hiç kalkmamış gidesiye kadar bizim enişteden gözlerini ayırmamış.

HEPİNİZE HAYIRLI YILLAR ARKADAŞLAR.