Ana sayfa GÜNDEM Belediye Meclisinde ayın son toplantısı

Belediye Meclisinde ayın son toplantısı

90
0

Belediye Meclisinde yılın üçüncü toplantısı

Polatlı Belediye Meclisi 2021 Yılı Ocak Ayı 3. Birleşim 1. Oturumu Koronavirüs önlemleri kapsamında 13 Eylül Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başkanlığında gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda; altyapı ile ilgili kazı izin ve ruhsat ücretlerinin belirlenmesi, Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak protokol kapsamında tamamlanması ve hizmete açılması, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından belirlenecek olan alanda Ağaç Dikme Kampanyası gerçekleştirilmesi gibi gündem maddeleri görüşüldü.

Aykome Ücretleri Polatlı Belediyesi’ne Devredildi

Polatlı Belediyesi’ne ait cadde ve sokaklardan Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan AYKOME ücretleri; 24 Aralık tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan kararla Polatlı Belediyesi’ne devredildi. Resmi Gazete’de yayınlanan karardan önce cadde ve sokaklardan Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan ve Belediyelerin aralarında mahsuplaştığı AYKOME ücretleri Polatlı Belediye Meclisi’nde görüşüldü. Meclis kararıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği 2021 Yılı ücret tarifesi kabul edildi.

Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi Tamamlanıyor

Polatlı Belediye Meclis Toplantısı 3. Birleşim 1. Oturumunda Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanarak; Polatlı Belediyesi ile ortak kullanımını içeren tahsis talebi kabul edildi.