Ana sayfa GÜNDEM Ovacık: “Neden rant gündeme gelince olumlu rapor veriliyor?”

Ovacık: “Neden rant gündeme gelince olumlu rapor veriliyor?”

69
0

CHP’li Meclis Üyesi Selami Ovacık, Ocak ayı birinci birleşim birinci oturum toplantısında Eskikarsak Köyü Sulama Kooperatifi GES Projesinde yaşanan sorunları meclise taşıdı.

CHP’li Meclis Üyesi Selami Ovacık, Ocak ayı meclis toplantısındaEskikarsak Köyü Sulama Kooperatifi GES Projesinde yaşanan sorunlardan bahsetti. Ovacık; “Eskikarsak Mahallesinde Güneş Enerji Sistemi ile o bölgenin sulamaya dönük enerji ihtiyacının giderilmesi için çok önemli bir proje var. Kooperatife ait 7000 metre civarı bu alanda Ankara İl Tarım Müdürlüğü olumsuz rapor verdi. Neden şahıslar ve rant gündeme gelince Ankara İl Tarım Müdürlüğü olumlu rapor verdi? Bunu çözmekte zorlanıyorum ve sizlerin takdirine bırakıyorum.”diye konuştu.

Yıldızkaya: “Bizim de projemiz red oldu”

Sonrasında konuya ilişkin konuşan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “Aynı bölgede Polatlı Belediyesi olarak bizim de bir talebimiz vardı o da red oldu. Çünkü orası büyük ovanın içinde kalıyor, bu sebeple red oldu. Yani burada ne Kooperatifin işini engellemek amacı var ne de bizim işimizi engelleme amacı var. Bizim de böyle bir projemiz vardı. Hazırlıklarımızı yaptık, meseleyi çağrı mektubu noktasına getirdik fakat bölge büyük ova içinde kaldığından Polatlı Belediyesinin mülkiyetinde olan araziye de Tarım Bakanlığından tarım dışıdır diye bir görüş alamadık. Tabi İl Tarım Müdürlüğünün kararları onları bağlar, ben onların avukatı değilim.”dedi.