Ana sayfa GÜNDEM Avcı’dan “Korona” İronili Gönderme

Avcı’dan “Korona” İronili Gönderme

527
0

Avcı: ‘’İktidara Halkın Sorunları Toz Pembe, Esnaf Entübe, Oksijen CHP‘’

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı, esnafın sorunlarını dinlemeye ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin Esnafa yönelik 17 maddelik çözüm önerilerini esnafla paylaşmaya devam ediyor. CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı’nın, yönetim kurulu üyeleri ve CHP Polatlı Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Yağlıkara ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerde esnaf, Pandemi öncesinde başlayan ekonomik sıkıntıların, Pandemi süreci ile birlikte dayanılmaz bir hâl aldığını ve ülke ekonomisinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle yaşadıkları zorlukları anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ziyaretinde,esnaf, “Pandemi’ den önce bıçak kemiğe dayanmıştı, Pandemi süreci ile birlikte eti, kemiği delip geçti.İktidarın temsilcilerini göremiyoruz ki derdimizi anlatalım. Bizden davetiye mi bekliyorlar, kapımızıçalıp halimizi sormak için? Pandemi desteklerinde şeffaflık görmek istiyoruz, dükkânları kapananesnaf arkadaşlarımızdan başvurup da alamayan çok… Kimler bu destekleri aldı bilmek isteriz. ”ifadelerinde bulundu.

Avcı, ” Cumhur İttifakının Temsilcileri, Esnaftan Davetiye mi Bekliyor?”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Yönetim KuruluÜyelerimiz, Kadın ve Gençlik Kollarımız, Belediye Meclis Üyelerimizle birlikte sürekli olarak sahadayız.Esnaf ziyaretleri başta olmak üzere her kesimden yurttaşlarımızın dertleriyle hemhal olmaktayız.Esnaflarımız, ‘’ Kiramızı, elektriğimizi, çalışanlarımızın maaşlarını ödeyemiyoruz. Faizlenen borçlarımızbirikti. Siftah bile yapmıyoruz. Hükümet bize sahip çıkmıyor. Kepenk kapatmak üzereyiz. Çoluğumuza,çocuğumuza harçlık bile veremiyoruz. Artık bu değişmeli.’’ diyor. İktidarın yereldeki temsilcileri,devren satılık, devren kiralık ilanlarını görmüyor mu? ‘’ dedi.

Avcı,“ TÜİK Enflasyon Oranı Pembe Dizi, Vatandaşın Mutfağında Yaşadığı Gerçeğin Trajedisi’’

Esnafla sohbet ederek dertlerini dinleyen ve Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal HaşimAvcı, esnafa yönelik 17 maddelik çözüm önerilerini esnafa sunarak, esnaf koruma paketinin hükümettarafından derhal hayata geçirilmesi gerektiğini belirterek “Hükümet dinlemiyor, biz uygulamaktakararlıyız. Esnaf bakanlığı kurulmalıdır. Sicil affı mutlaka çıkarılmalıdır. Kiralardaki stopaj muhakkakkaldırılmalıdır. İlk etapta yapılacak bu çalışmalar iktidarın esnafımıza ve çalışanlarına karşı sorumluluğudur. TÜİK yıllık enflasyon oranını yüzde14 olarak belirlemiş. Bu iktidarın enflasyon pembedizisidir. Esnaf geçen yıl 100 TL’ye aldığı hammaddeyi 114 TL’ye mi alıyor? Yüzde yüz zamlı aldıklarınıbelirtiyor. Yurttaşın market alışverişinde gördüğü enflasyon bu oranda mı? Geçen yıl sıvı yağdan,peynire, yumurtadan zeytine, temizlik malzemelerinden temel gıdaya yüzde 14 mü artmış? Elbettehayır.. Enflasyon konusunda iktidar pembe dizi izletiyor. Yurttaş mutfağında en ağır dramı yaşıyor. ‘’ifadelerinde bulundu.

Avcı,  “Ülkemizin kaynaklarını 83 milyon insanımıza dağıtacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, esnafın üzerindeki vergi yükününalınması, stopajın kaldırılması, kira desteğinin verilmesi gerektiğine dikkat çekerek “Genel BaşkanımızSayın Kemal Kılıçdaroğlu her zaman dile getiriyor. Ancak mevcut iktidar dinlemiyor. Esnafımız,

emeklimiz, emekçimiz, işsizimiz mağdur. Esnafımız kepenk kapatıyor. ‘’ Kredi alıyoruz ama borcuborçla kapatıyoruz’’ diyor. Bu ülke, güçlü bir ülke… Bu devlet, güçlü bir devlet… Biz ülkemizin tümkaynaklarını yandaşa değil 83 milyon vatandaşımıza dağıtacağız. İlk seçimlerde iktidara geldiğimizdedemokrasiyi ve adaleti getireceğiz.” dedi.