Ana sayfa GÜNDEM 3 milyonun ne interneti ne bilgisayarı var!

3 milyonun ne interneti ne bilgisayarı var!

56
0

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan yaşanan salgın döneminde mağdur olan kesimlerin sorunlarını dile getirdi. Durukan,  küresel salgın nedeniyle eğitim hizmetinin aksadığını ve bunun bir çok olumsuz sonuçlara yol açtığını söyledi.

 İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan yaşadığımız pandemi dönemine  dikkat çekerek bir çok hizmet sektörünün aksadığını ve öğrencilerin  eğitim konusunda mağduriyet yaşadıklarını dile getirdi. Durukan ; “Küresel salgın nedeniyle bir neslin eğitim mağduru olmasını üzülerek seyrediyoruz.Yapılan yüz yüze eğitimden üniversite öncesi eğitim gören 18 milyon öğrencinin üçte biri yani 6 milyonu yararlanamıyor .3 milyonun ne interneti ne bilgisayarı var , 3 milyonun ise bilgisayarı yok” diyerek imkanların uzaktan eğitime elverişli olmadığını bunun da öğrenciler açısında olumsuz sonuçlar yarattığını söyledi.

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan gündeminde yer alan bir  diğer konu  ise özel okullarda görevli sözleşmeli öğretmenler ile ders ücretli öğretmenler oldu. Durukan; ” Bu süreçte ikinci mağdur olanlar , özel okullarda görevli sözleşmeli öğretmenler ile ders ücretli öğretmenler .Uzaktan eğitim daha az öğretmenle yapılıyor diye ders ücretli öğretmenlerin tamamı , sözleşmeli öğretmenlerin de bir kısmı işlerinden oldular” dedi.

“Kırtasiyeciler , okul servisi sahipleri,  kantinciler perişan durumdalar”

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan son olarak ise eğitim sektörüne hizmet veren esnafın bu zorlu süreci ağır bir şekilde yaşadıklarını belirtti. Durukan ; ” Üçüncü mağdur kesim ise , eğitim sektörüne hizmet veren esnaf .Bunlar ; kırtasiyeciler , öğrenci kıyafeti satan mağaza ve tekstilciler , okul servisi sahipleri , sürücüleri , hostesleri ve kantinciler perişan durumdalar” dedi.