Ana sayfa GÜNDEM Durukan : “Emekli banka promosyonları yükseltilmeli”

Durukan : “Emekli banka promosyonları yükseltilmeli”

387
0

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan , aralık ayı enflasyon oranının belli olmasıyla birlikte memur ve memur emeklilerine yapılan zam oranlarını değerlendirdi. Durukan,yapılan zam oranlarının yeterli olmadığını ifade ederek  Ak parti hükümetini eleştirdi.

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan, geçtiğimiz günlerde yapılan memur ve memur emekli zam oranlarını eleştirdi. Durukan, Ak Parti hükümetinin uyguladığı zam oranlarını yetersiz olduğunu belirterek şunları söyledi: ” Aralık ayı enflasyon oranının belli olmasıyla birlikte memur ve memur emeklilerine yapılacak olan zam oranları da kesinlik kazanacak . AKP iktidarının ilk yıllarında en düşük işçi emeklisi maaşı , asgari ücretin üzerindeyken , şu an gelinen noktada emeklilerimizin yüzde 49.31 i asgari ücretin altında bir aylık alabilmektedir . Geçim derdiyle boğuşan emeklilerimizin yaşam standartlarını geliştirebilmesi için Adil bir intibak yasası çıkartılmalı , katsayı ve gösterge sistemi yeniden düzenlenmeli , emeklilere milli gelir artışından refah payı verilmelidir .

“Emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin miktarı artırılmalıdır”

 Emekli banka promosyonları yükseltilmeli , emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin miktarı artırılmalıdır . İktidar partisi eliyle her geçen yıl daha çok yoksulluğa mahkum edilen emeklilerin maaşlarına yönelik kapsamlı bir düzenleme yapılmalıdır . İlerleyen yaşlarında rahat edebilmek için yıllarca çalışan emeklilerimizin yaşam koşullarının iyileştirilmesi gerekiyor ” dedi.