Ana sayfa GÜNDEM Polatlı Zabıtası Yılbaşı Denetimlerini Sürdürüyor

Polatlı Zabıtası Yılbaşı Denetimlerini Sürdürüyor

479
0

Polatlı Zabıtası Yılbaşı Denetimlerini Sürdürüyor

Ülkemizde ilk Covid-19 vakasının görüldüğü 10 Mart tarihinden bu yana aralıksız sürdürdüğü başarılı çalışmaları ile vatandaşların takdirini kazanan Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri yaklaşan yeni yıl öncesi yılbaşı denetimlerini sürdürüyor. Vatandaşların kalabalık olarak bulunduğu caddeler ve şehir meydanlarında sigara içme yasağı hususunda bilgilendirmelerini sürdüren Zabıta Müdürlüğü Ekipleri; gün boyunca şehrin dört bir yanında yaptığı uygulamalarla maske, mesafe ve temizlik hususunda denetimlerine devam ediyor.

Sokağa çıkma yasağı dolayısıyla yeni yılı evde geçirecek olan vatandaşların yoğun olarak alışveriş yaptığı noktalarda kontrollerini sürdüren ekipler tarafından Polatlı’da faaliyet gösteren tüm kuruyemişçiler, pastaneler, marketler ve alışveriş noktaları yoğun bir şekilde denetime tabi tutuluyor.

Alışveriş Noktaları Denetleniyor, Esnaflara Hes Kodu Uygulaması Yapılıyor

Tüm ürünlerin son tüketim tarihlerini ve satış fiyatlarını denetleyen Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri; dükkanları başında satış yapan esnaflara ise HES Kodu uygulamasında bulunuyor.

Zabıta Müdürü Ünal; “Tüm Kıymetli Hemşehrilerimize Sağlıklı Bir Yıl Diliyoruz”

Günlerdir hız kesmeden devam eden saha denetimleri hususunda açıklamalarda bulunan Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürü Sabri Ünal; “Yaklaşan yılbaşı dolayısıyla kıymetli hemşerilerimizin huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yeni yıla girebilmeleri amacıyla Zabıta Müdürlüğü olarak 24 saat çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Tüm alışveriş noktalarımızda HES Kodu uygulamalarımız ve ürün denetimlerimiz günlerdir devam ediyor. Ekiplerimiz Koronavirüs ile mücadele konusunda bilgilendirmelerini şehrimizin dört bir yanında sürdürüyor. Tüm kıymetli vatandaşlarımıza başta sağlıklı bir yıl temennisiyle iyi seneler diliyor; alışveriş yaptıkları işletmelerde görmüş oldukları aksaklıkları, eksikleri ve ürünlerin son kullanma tarihleri hakkında şikayetlerini mutlaka Alo 153 Hattı üzerinden Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğümüze bildirmelerini rica ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.