Ana sayfa GÜNDEM Ersoy ölüm yıl dönümünde Seymenler tarafından anıldı

Ersoy ölüm yıl dönümünde Seymenler tarafından anıldı

145
0

Ankara Kulübü Seymen ve Bacıerenleri, Mehmet Akif Ersoy’un Müze Evi’ni ziyaret ederek, vefatının 84. yılında vatan şairini andı.

Milli Mücadele yıllarında oynadığı rol ve edebi kişiliği ile tarihte önemli bir yeri ve önemi olan İstiklal Marşı yazarı Mehmet Akif Ersoy, vefatının 84. yılında Ankara Kulübü Derneği Seymen ve Bacıerenleri tarafından anıldı.

Ankara Kulübü Derneği Genel Merkez Seymenlerden Sorumlu YKÜ Gürcan Maden ve Bacıerenlerden Sorumlu YKÜ Gülay Karaca ile Çankaya Şube Başkanı Halil Bahadır Saka ve ilçelerin şube başkanlarının da aralarında bulunduğu Seymen ve Bacıerenler, şehrin en eski yerleşim bölgesi olan Hamamönü’nde bulunan Ersoy’un Kurtuluş Savaşı yıllarında ikamet ettiği ve İstiklal Marşı başta olmak üzere çok sayıda şiirini yazdığı bugün müzeye dönüştürülmüş Mehmet Akif Ersoy Evi’ni ziyaret ederek, Saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okuyarak, 27 Aralık 1936’da İstanbul’da vefat eden vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u andı.

Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Başkanı Halil Bahadır Saka “İstiklal Marşı yazarı ve Cumhuriyetimizin ilk milletvekillerinden Mehmet Akif Ersoy vefatının üzerinden  84 yıl geçmesine karşın, tarihe damga vurmuş eserleriyle, hatırasıyla ve düşüncesiyle yaşamaya, devam ediyor. Muhteşem bir şiiri; İstiklal Marşı’nı Türk milletine armağan eden Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’ı ebediyete intikalinin yıldönümünde Allah’tan rahmet dileyerek, minnetle yad ediyoruz.” dedi.

Vefatının 84’ncü yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve şükranla andıklarını belirten Ankara Kulübü Derneği Seymenlerden Sorumlu YKÜ Gürcan Maden de “Fikir hayatımızda derin izler bırakan, zorluklardan yılmamayı, mücadele etmeyi şiirleri, yazıları, sohbetleriyle hafızalara yerleştiren ve bu anlamda Milli Mücadele’ye büyük destek veren milli şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyor, hatıralarını saygıyla yad ediyoruz.” ifadelerini kullandı.