Ana sayfa GÜNDEM Polatlı vitrini değişiyor

Polatlı vitrini değişiyor

737
0

Dış cephe iyileştirmesinde sona gelindi

Polatlı girişinde şehrin vitrini de sayılan, Yenimahalle E-90 karayolu Dörtyol mevkiindeki binaların dış cephe iyileştirme çalışmalarında sona gelindi.

Daha yaşanılabilir ve estetik, örnek bir şehir olabilmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Polatlı Belediyesi, bu kapsamda başlatılan Yenimahalle E-90 karayolu Dörtyol mevkiinde bulunan 16 binanın dış cephe iyileştime çalışmalarında sona geldi. Konuyla ilgili Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve Daire amirlerince Haziran ayında söz konusu bina ve dükkan sahipleri ile bir araya gelinmiş, proje hakkında bilgilendirme yapılmıştı. İhalesi 9 Eylül 2020 tarihinde tamamlanan projede yaklaşık 3 aylık bir çalışma ile 16 binanın dış cephe iyileştirmeleri yapıldı.

Bina ve dükkan sahiplerinden ücret talep edilmedi

Polatlı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projeyle ilçe girişindeki görünür ana arter üzerinde yer alan bakımsız binalar, estetik bir görünüme kavuşturuluyor. Proje kapsamında ilçe girişinde Yenimahalle E-90 Karayolu dörtyol mevkiinde bulunan 16 binada cephe iyileştirme projesi çalışmaları yaklaşık 3 ayda tamamlandı. Gerçekleştirilen çalışmalarda binaların dış boyama ve tadilatları gerçekleştirildi. Yapılan çalışmada bina ve dükkan sahiplerinden herhangi bir ücret talep edilmedi. Proje giderleri İller Bankası hibesi ile karşılandı.

Şehrin girişinde estetik görünüm

Projede yer alan 16 bina ve binaların altlarında faaliyet gösteren dükkanların E-90 karayoluna bakan cephesinde; mantolama, boyama, dükkanlarda çerçeve ve tabela değişimleri, gölgelik değişim ve boyamaları, ferforje değişimleri ile pencere boyamaları gibi pek çok işlem gerçekleştirildi. Dükkan tabelalarının kırmızı üzeri beya yazı şeklinde tek tip olması sağlandı. Yapılan ve yapılacakçalışmalarla şehrin girişinde estetik görünümün iyileştirilmesi hedefleniyor.