Ana sayfa HAYDAR BİRCAN Yabancılar dostunuz değildir

Yabancılar dostunuz değildir

294
0

Bazı insanlar, Allah’tan başkalarını O’na denk tanrılar edinirler;onları Allah’ı sever gibi severler. İman edenlerin Allah’a olan sevgileri çok daha fazladır. Keşke zalimler, azabı gördüklerinde anlayacakları gibi, bütün kuvvetin Allah’a ait olduğunu ve O’nun azabının çok şiddetli olduğunu önceden anlayabilselerdi. Cüz Süre :2 Süre:2  Bakara Suresi 165. Ayet

166. Ayet İşte o zaman kendilerine uyulan ve arkalarından gidilenler, uyanlardan hızla uzaklaşır ve azabı görürler. Neticede aralarındaki bağlar kopup parçalanmıştır.

Dünyada hiç düşünmeden bazı kimselere kendilerine önder edinen böylece batıl yola giden kimseler ahrette o önderlerin kendilerinden kurtuluş olmadığını anlayacaklardır.

Dünyadakinin tersine bu sefer uyuyanlar konuşurlar. Ama artık faydası yoktur .

167 . Ayet yanların, “Keşke dünyaya bir daha dönsek de, onların bizden uzaklaştıkları gibi, biz de onlardan uzaklaşsak!” diyecekleri vakit, Allah onlara bütün yaptıklarını kendilerini sarmış pişmanlıklar halinde gösterecek ve onlar ateşten çıkamayacaklar.

Cüz: 6 Süre: 5 Maide Suresi Sayfa:116

 Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.

Yahudilerle Müslümanlara dost olamaz  onlar ancak birbirinin dostu olurlar birbirini desteklerler. Zaman zaman Müslümanlara yaklaşmaları kendi menfaatleri bunu gerektirdiği içindir. Müslümanların bunu unutmamaları ve kendi aralarındaki dostluğu güçlendirmeleri zorunludur. Müslümanların arasına sızan iki yüzlüler felaket telalığı yaparak onları kafirlere yöneltmek isteler. İman ehlinin bunlardan sakınması gerekmektedir.

İşte bunlara örnek Mavi Marmara ,Egedeki olayın olması, Siyonizm ülkedeki bir araya gelerek gemiye korsan hareketi yaptılar. İşte delil. Ben Haydar Bircan  olarak Bunlar Allahın bir ibreti olduğunu düşünüyorum. Demişler ya işte meydan işte şeytan . Daha bizim siyasiler yola devam ediyor. Kardeşim Cenabı Allah seni ayetiyle uyarıyor  siz hala Avrupa diyorsunuz . Allahın ayetine göre hareket edin. İşte Siyonizm İslam’ı alemine hep kan ve gözyaşı getiriyor. Hiç olmazsa ibret alın hani dostundu onlar neden bir kınam gelmedi. İşte bunların dostluğu bir yere kadardır.

Saadet Partisi Yönetim kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Haydar Bircan