Ana sayfa GÜNDEM Toplu taşımalarda denetim

Toplu taşımalarda denetim

433
0

Bulacak: “Denetimler vatandaşımızın sağlığı için yapılıyor”

Kaymakam Murat Bulacak Covid 19 tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarında denetlemelerde bulundu.

İçişleri Bakanlığının  genelgesine göre, toplu taşıma araçlarına yönelik İlçemiz Kaymakamı  Murat Bulacak Başkanlığında, İlçe Emniyet Müdürü Şener Derin ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Çinar katımıyla gerçekleştirilen denetimler, Cumhuriyet Meydanında yapıldı.

Cumhuriyet Meydanında vatandaşlar ve taşımacılık yapan firmaların görevlileri, Kaymakam Murat Bulacak ve beraberindekilerce salgına karşı bilgilendirildi.

Kaymakam Murat Bulacak, denetimlerde yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 25/11/2020 tarihli genelge doğrultusunda bugün Toplu yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları denetimi yapılmaktadır.

Normal hayata dönmek için söz konusu çalışmaların yapıldığını dile getiren Kaymakam Murat Bulacak, şöyle konuştu: “Bu denetimler ve çalışmalar vatandaşımızın sağlığı için yapılıyor. Amacımız en kısa sürede normal hayatımıza dönmektir. Bunun için de herkesin kurallara azami derecede uyması gerekiyor. Herkes üzerine düşeni yaparsa o kadar hızlı şekilde normal hayatımıza döneriz.”

Denetimler sırasında Polis ve Jandarma ekipleri kurallara uyulması konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.