Ana sayfa GÜNDEM Askeri okullardan ses yok!…

Askeri okullardan ses yok!…

490
0

Geçen yıl 25 Kasım 2019’da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar askeri okulların Polatlıya gelmesi yönünde çalışmaların olduğunu ifade etmişti. Geçen 1 yılda elle tutulur bir gelişme yaşanmadı.

Geçen yıl 25 Kasım 2019’da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun askeri birliklerin durumunu sorması üzerine Polatlı’da yapılan çalışmaların devam ettiği bilgisini vermişti. İstiklal Gazetesi olarak Polatlı ekonomisini istihdamını ve bölgedeki arazileri değer kazanmasını sağlayacak bu müjdeyi Polatlılara “Askeri Okullar Polatlıda toplanıyor” başlıklı haberimizle duyurmuştuk. Aradan tam 1 yıl geçmesine rağmen hala söz konusu durum ile ilgili bir gelişme yaşanmadı.

Ne olmuştu?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Polatlı’da kurulacak olan “Mükemmeliyet Merkezi” i̇le ilgili çalışmaların devam ettiğini söylemişti. Bu gelişmenin ardından  CHP  Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili ve  TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Bülent Kuşoğlu  Polatlı’ya taşınması söz konusu olan askeri birliklerin durumunu sormuştu.

Bakan Hulusi Akar, Askeri Sınav Okulları, Piyade Okulu, Tank Okulu, Topçu Okulu gibi birliklerin ayrı yerlerde olmasının, hem israf yarattığını, hem de ortak hizmetlerde tekrara yol açtığını söylemişti ve  “Bunların mesleki kodları farklı olmakla birlikte, temel ihtiyaçları, temel eğitimleri aynı olduğu için hem bir sinerji sağlarız, hem de tasarruf sağlarız diyerek bunları bir araya toplayalım dedik” ifadelerini kullanmıştı.Polatlı kamuoyu konuyla ilgili gelişmelerinin ne zaman yaşanacağını merak ediyor .