Ana sayfa GÜNDEM Genç Kızılay, öğretmenlerini unutmadı

Genç Kızılay, öğretmenlerini unutmadı

747
0

Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi Gençlik Kolları 24 Kasım Öğretmenler Günü  münasebeti ile bir dizi ziyaretlerde bulundu.

24 Kasım Öğretmenler günü olması sebebi ile Türk Kızılay Gençlik Kolları günün önemine binaen ilçe milli eğitim müdürlüğüne ziyarette bulundu. Gençlik Kolları Başkanı Yiğit, yönetimi ve Kızılay gönüllülerinden oluşan bir heyetle öncelikle ilçe milli eğitim müdürü vekili Fatih Gülen’i ziyaret eden gençler sonrasında müdürlükte görevli personelin gününü kutladı.

Konu ile alakalı açıklama yapan Başkan Yiğit; İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Fatih Gülen’e  size hitaben Başta ulu önder Baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve onun nezdinde tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlarım. baş öğretmen Mustafa Kemalin siz öğretmenlerimize hitaben  “Öğretmenler!… Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir. ”  sözü ile siz öğretmenlerimize ne kadar çok güvendiği ve omuzlarınıza nasıl bir yük yüklediği görülmektedir. siz değerli öğretmelerimize bizlere vermiş olduğunuz eğitimden ve az önce söylediğim tümcedeki nitelik ve kabiliyette yetiştirmek için vermiş olduğunuz çabadan ötürü ne kadar teşekkür etsek az kalır. Tekrar öğretmenler gününüzü kutlarım diyerek sözlerini noktaladı. Yapılan ziyaretten ötürü mutluluklarını belirten Gülen hoş sohbetin ardından geçleri uğurladı.