Ana sayfa GÜNDEM Tedbirler, 46 site yönetimine bildirildi

Tedbirler, 46 site yönetimine bildirildi

632
0

Polatlı Kaymakamlığı tarafından hazırlanan maske, mesafe, temizlik ve sosyal mesafe tedbirleri  tebliği  ilçe emniyet müdürleri personelleri tarafından dağıtıldı.

Polatlı Kaymakamlığı tarafından hazırlanan , Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Covid 19 salgını döneminde korunmak için alınan maske, mesafe, temizlik ve sosyal mesafe vb. Tedbirlerini apartman girişlerinde görünür yerlere asılması ve site sakinlerine tebliğ edilmesi için 46 site yönetimine bildirildi.

Tebliğ şu şekilde;

17 Kasım 2020 tarih ve 2020/08sayılı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı gereğince; COVİD- 19 salgını döneminde hastalığa yakalanmamak için alınan maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına uymak büyük önem arz etmektedir. Apartman ve siteye girişlerde, ortak kullanılan asansör, kapı kolları ve site içi çocuk oyun parklarında hastalığın bulaşmasını engellemek için koruyucu önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu Kapsamda:

Tüm apartman sakinlerinin ve misafirlerin siteye giriş ve çıkışlarında maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.

Apartman girişlerinde el dezenfeksiyon malzemelerinin bulunması önemlidir. Ortak kullanılan asansör, kapı kolları ve ortak çocuk oyun alanlarının yüzey antiseptikleri ile (1:10 oranında su ile karıştırılmış çamaşır suyu) düzenli olarak temizlendikten sonra su ile durulanması hastalığın yayılmasını önemli derecede azaltmaktadır.

Temizlik yapan personel mutlaka maske ve eldiven kullanmalıdır

Apartman girişleri ve asansörlerin gün içerisinde kapılarının açık bırakılarak havalandırılması sağlanmalıdır.

Apartman ve site içerisinde yakın temastan kaçınılmalı, sosyal mesafe kuralına riayet edilmelidir. Unutulmamalıdır ki 1 metreden yakın, 15 dakikadan uzun ve uygun maske kullanımı olmadığı durumlarda hastalığın bulaşma riski en yüksek seviyededir.

Asansöre binişlerde kişi sayısı asgari sayıda tutulmalı ve kişiler sırtları bir birlerine dönük vaziyette iniş ve çıkışlarını sağlamalıdırlar.

Komşular ile olan ilişkilerde sosyal mesafe kurallarına uyulmalı, gereksiz ev ziyaretlerinden ve toplu görüşmelerden kaçınılmalıdır.

COVİD-19 tedbirlerine uymayanlar hakkında idari ve adli cezalar uygulanmaktadır.