Ana sayfa GÜNDEM Yeniden Refah 2 Yaşında

Yeniden Refah 2 Yaşında

431
0

Öztürk: “Polatlıdaki siyaset tamamen uyuyor”

Yeniden Refah Partisinin kuruluşunun   2. yıldönümü nedeniyle Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe teşkilatı, dün ilçe teşkilat binasında düzenlenen kahvaltı organizasyonuyla yerel basın mensuplarıyla buluştu.

Yeniden Refah Partisinin kuruluşunun 2.yıldönümü nedeniyle dün yerel basın mensuplarıyla buluştu. Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk Yeniden Refah Partisinin kuruluşunun 2. Yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı.

“Erbakan’ın liderliğinde ve 99 kurucu üyemizin imzalarıyla yeniden refah partimizi kurduk”

Öztürk basın açıklamasında şunları söyledi: “ Bundan 2 yıl önce, 23 Kasım 2018 Cuma günü Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın liderliğinde ve 99 Kurucu Üyemizin imzalarıyla Yeniden Refah Partimizi kurduk. Partimizi kurduğumuz gün Ankara’da, Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri’nin dizinin dibinde çekmiş olduğumuz besmele ile yola revan olduk. Yeniden Refah Partimizi kurarken dinlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız’ın 1969’da başlattığı yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı. Partimizi kurduğumuz o gün, mazlumların kurtuluş ümidinin yeniden yeşerdiğinin müjdesi olan tarihi bir gündü. Partimizi kurarken, yola çıkarken zorlukları biliyorduk. Nasıl engellerle karşılaşacağımızı, hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı, bu yolun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk.

“2. Kırk Yıl”da da bu hizmetleri sürdüreceğinin bir kez daha müjdesini verdik”

Bütün bu zorluklara rağmen, ülkemiz ve milletimiz büyük sıkıntılarla karşı karşıya iken, beka sorunu yüksek sesle dile getiriliyorken, ekonomik sorunlar milletimizin adeta belini büküyorken elbette seyirci kalamazdık.İslam coğrafyası işgal altındayken, Müslümanlar eziliyor ve katlediliyorken, Akdeniz’in ve Ege’nin serin sularında küçücük yavrularımız can veriyorken elbette duramazdık. Bütün bu zorluklara karşın sabrın, mücadelenin, kararlı olmanın, azmetmenin, cihat şuuruyla çalışmanın, Milletimizi, bütün mazlum Müslümanları ve bütün ezilmişleri maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarma heyecanının, imanın ve inancın karşısında beşeri hiçbir gücün duramayacağını da biliyorduk ve bu şuurla yola çıktık. Milletimiz için “Paylaşımda Adalet” ve “Yönetimde Adalet”i tesis edeceğimize dair Milli Görüş sözü vererek yola revan olduk.Kurulduğumuz günden adalet anlayışımızdan  vazgeçmeyeceğiz.Ahlak ve maneviyat diyerek yola çıktık.  Milli Görüş Hareketi’nin yarı yolda kalmayacağını. Milli Görüş çınarının yeni sürgünler vereceğini aziz milletimizin kıymetli evlatlarına bir kez daha gösterdik. “1. Kırk Yıl”da Milletimize efsane hizmetler yapmış Milli Görüş Hareketi’nin, “2. Kırk Yıl”da da bu hizmetleri sürdüreceğinin bir kez daha müjdesini verdik.

“81 ilde, 820 ilçede teşkilatlarımızı kurduk”

Yeniden Refah Partimizin bugün Türkiye’de yüz binlerce teşkilat mensubuyla var olan, çalışan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için projeler, çözümler üreten büyük bir teşkilat haline geldiğini görmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. İki yıl önce kurduğumuz partimizde ilçe kongrelerimizi, il kongrelerimizi büyük katılımlarla, heyecanlı, coşkulu, ülkemize ve Milletimize hizmet etme şuuruyla bir araya gelen topluluklarla gerçekleştirdik. Bugün geldiğimiz noktada 81 ilde, 820 ilçede teşkilatlarımızı kurduk. Bugün Hakkâri’mizden Edirne’mize, Sinop’umuzdan Antalya’mıza ülkemizin her köşesini bağımsızlığın ve maneviyatın “Hilali” bereketin “Başağı” ile kuşanmış tabelalarımız ve bayraklarımız sarmış durumdadır.

“Yeniden Refah Partisi kadrolarının inancının ve azminin en büyük ispatıdır”

Bu kadar kısa süre içerisinde, bu kadar muazzam bir teşkilat yapısının oluşturulması, Yeniden Refah Partisi bayrağının ülkemizin tamamında dalgalanıyor olması, sözümüzün, sesimizin bütün Milletimize ulaşması ve İslam coğrafyasındaki mazlum Müslümanların umudu olması, Yeniden Refah Partisi kadrolarının inancının ve azminin en büyük ispatıdır. İki yıldır büyük bir heyecanla sürdürdüğümüz bu çalışmalarda, Türkiye’mizin ihtiyacı olan samimiyete, nezakete, yalnızca vatan ve millet için çalışma anlayışına, en kıymetli manevi mirasa, tertemiz bir geçmişe sahip olan Yeniden Refah Partimizin, Milletimizden gördüğü büyük teveccühe şahitlik ediyor olmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz” dedi.

“Yerel basın bizim baş tacımızdır”

Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk basın açıklamasından sonra yerel basın mensuplarına teşekkür etti. Öztürk ; “ Bugün Yeniden Refah Partisinin kuruluşunun 2. Yıldönümünde basın mensuplarıyla bir arada olmak istedik. Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe teşkilatı, ve şahsım olarak her zaman yerel basın bizim baş tacımızdır, yerel basının destekçisiyiz”  dedi.

“Polatlıdaki siyaset şu an tamamen durgun”

Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başkan Öztürk Polatlıdaki siyasi hayatına yönelik yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Polatlıdaki siyaset şu an tamamen durgun  Polatlıda sesi çıkan sadece Yeniden Refah Partisi var. Yapmış olduğumuz çalışmalarla sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Bizim arkamızda holdingler yok, basın yasaklanmış korkuları var iktidarın bile Yeniden Refah partisinden korkuları var. Basınımız yok,gazetemiz yok ,televizyonumuz yok. Paramızla ulusal televizyonlara 12 saniyelik reklam yaptırıyoruz. Yönetimdeki arkadaşlarımız basın olarak  çalışıyor.

“Siyasette  tam anlamıyla üzerlerine düşen görevleri yapmıyorlar”

Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk ; “Polatlıdaki siyaset tamamen uyuyor. Konuşma var ama icraat yok. Tabi yaptıkları şeylerde var. Siyasette  tam anlamıyla üzerlerine düşen görevleri yapmıyorlar. Bunun sebebi tembellik, maddi yokluk olabilir”.

“Polatlı 36 ilden büyük bir ilçedir”

Polatlı 36 ilden büyük bir ilçedir. Bu yüzden Polatlı daha güzel yerlerde olması gerekirdi.İçme suyunun bir an önce gelmesi gerekiyor.

“Polatlıya yapılan her hizmeti destekliyoruz”

Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk, Ankara Büyükşehir Belediyesinin Polatlıya yaptığı hizmetleri değerlendirdi. Öztürk büyükşehrin çalışmalarını destekliyoruz dedi. Yaptığı çalışmalardan dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür ediyorum o kadar engellemelere durdurmalarına rağmen cumhur ittifakının rağmen Mansur Yavaş duyu getirmeye başardı ve bunu destekliyoruz. Polatlıya yapılan her hizmeti destekliyoruz” diyerek sözlerine son verdi.