Ana sayfa GÜNDEM Polatlı kurallara uyuyor

Polatlı kurallara uyuyor

421
0

Polatlıda vatandaş sokağa çıkma yasağına uydu

Korona virüs salgınına karşı alınan yeni önlemler kapsamında Cuma günü saat 20.00 dan itibaren başlayan sokağa çıkma yasağına Polatlı vatandaşı uydu. Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğünce akşam yapılan denetinler sırasında dışarıda yek bir vatandaşın bulunmamsı Polatlını yasağa riayet ettiğini gösterdi. Cumhuriyet meydanında boş olduğu görüldü.

Polatlıda hafta sonu sokağa çıkma yasağına Polatlı halkı uyum sağladı. İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelge ile Cuma günü akşamı itibariyle başlayan akşam 20.00’dan sonra sokağa çıkma yasağı Polatlıda da uygulandı. Polatlı vatandaşı yasağa uyarak evlerine çekildi. Sadece özel izine tabi olan işyerlerinin açık olduğu mekânlar dışında yasak kapsamında olan işyerleri saat 20’den sonra kapandığı görüldü. İlçe merkezinde güvenlik personeli sokaklarda denetim için sokaklarda gezerken, kırsal mahallelerde jandarma ekipleri denetimlerini sürdürdü.


Cadde ve sokaklarda polis, jandarma, zabıta, ambulans, Vefa ekipleri haricinde araç görülmemesi ve vatandaşların evlerinde kalmaları yasağa uyduklarını gösterdi. Polatlı’nın en işlek caddelerinden olan Cumhuriyet Meydanı sessizliğe büründü.