Ana sayfa GÜNDEM 24 Kasım Programı Belli Oldu

24 Kasım Programı Belli Oldu

624
0

24 Kasım Öğretmenler Günü programı belirlendi.  24 Kasım günü  çelenk sunma törenin ardından kutlama programı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

24 Kasım Salı günü Öğretmenler Günü olmasından dolayı 23 Kasım 2020 Pazartesi günü mesai bitiminde tüm resmi ve özel okulların Atatürk Posteri ve Türk Bayrakları ile donatılacak. Bu konuda okul ve kurum müdürleri sorumlu olacak. 24 Kasım Salı günü Polatlı Kaymakamlığı önündeki Atatürk Büstüne saat 13.30’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce çelenk sunma töreni yapılacak olup törene her okulun (resmi ve özel) okul müdürleri katılım sağlayacak.

Sınırlı sayıda katılımcı ile program düzenlenecekÇelengi taşımak için Hatice Mevlüt Yılmaz Ortaokulu’ndan 2 öğretmen görevlendirilecek. İstiklal Marşı’nda bayrağı göndere çekmek üzere Hatice Mevlüt Yılmaz Ortaokulu’ndan 2 öğretmen görevlendirilecek. Hükümet Konağı önünde yapılacak çelenk sunma programında ses düzeninin kurulması ve gerekli hazırlıklar, Polatlı Belediye Başkanlığı tarafından yapılacaktır. 6- 24 Kasım 2020 Salı günü saat 14.00’da emekli öğretmenlerimize hizmet şeref belgelerini vermek üzere 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu Konferans Salonu’nda sınırlı sayıda katılımcı ile program düzenlenecek.

Hizmet Şeref Belgeleri verilecek

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu Konferans Salonu’nda yapılacak salon programından Hatice Mevlüt Yılmaz Ortaokulu sorumlu olacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uymaz tarafından yapılacaktır. Günün anlam ve önemini belirten şiirler, Hatice Mevlüt Yılmaz Ortaokulu ve Şehit Yaşar Çetinkaya Ortaokulu tarafından belirlenen öğrencilerce okunacak. Görevlerine yeni başlamış ve stajyerlikleri bitmiş öğretmenlerin yemin törenleri yapılacaktır. Emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri verilecek.