Ana sayfa GÜNDEM Her keseye uygun Pazar: İstanbul sosyete pazarı

Her keseye uygun Pazar: İstanbul sosyete pazarı

467
0

Polatlı’da Garaj günleri devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda  görkemli bir açılış töreniyle Kartaltepe Alışveriş merkezi otopark katında açılan İstanbul Sosyete pazarını bu hafta  da binlerce vatandaş ziyaret etti.

İstanbul Sosyete pazarında bu haftada tezgahlar açıldı. Bu hafta  vatandaşlar , İstanbul Sosyete pazarına günün ilk saatlerinden itibaren yoğun bir ilgi gösterdi. İstanbul Sosyete Pazarı yaklaşık 3500 Metrekare kapalı alanda üçüncü  haftasın da Polatlı ve çevre il ve ilçelerden gelen yüz civarında esnaf, Polatlılı vatandaşlarla buluştu.

Zeytin,peynir yağ gibi  organik ürünler,giyim sektöründe de.İğneden ipliğe, tişörtten ayakkabıya kadar bir çok ürünün tezgahlarda olduğu bu  pazara giden vatandaşlar; Pandemi koşullarında,sosyal mesafenin sağlandığı ve son derece hijyenik koşullarda  satışın gerçekleştiği  geniş konumu ve rahat ulaşımından dolayı İstanbul Sosyete pazarını tercih ettiklerini belirttiler.

İhraç fazlası ürünlerin ve ucuz alışverişin adresi olan İstanbul Sosyete pazarında, özellikle markalı ürünleri uygun fiyata almak isteyen vatandaşların ilgisini çekmesi beklenen tekstil, giyim, aksesuar, hediyelik eşya ve züccaciye gibi çeşitli ürünler satışa sunuluyor.

Her hafta Salı günü Polatlı halkına hizmet verecek olan İstanbul Sosyete Pazarında organik yiyecekler dahil zücaciye, ev tekstili, giyim, spor malzemeleri ,ayakkabı,çanta  ve  bir çok ürün çeşidi bulunuyor. Fiyatlar tüm olumsuz ekonomi koşullarına rağmen mevcut piyasa şartlarına nazaran oldukça makul düzeyde.  Kartaltepe Alışveriş merkezi otopark katında bulunan İstanbul Sosyete Pazarına Şehir içinden çeşitli mahallelerden  ücretsiz servis imkânı bulunuyor.

“Polatlı halkına Teşekkürler”

İstanbul Sosyete Pazarı İşletme Müdürü Ömer Özer bu hafta gazetemize yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: “ Bu haftada üçüncü  kez  İstanbul Sosyete Pazarını yüzün üzerinde esnafımız ile  açtık.Üçüncü haftamız  olmasına rağmen beklentimizin çok üstünde bir ilgi var. Fiyatlar uygun, ihracat fazlası ürünler var. Ev tekstili, zücaciye, giyim,organik yiyecekler,kısaca halkın istediği her ürün pazarımızda mevcut. Bundan sonra da her hafta Salı günü  Polatlı halkına hizmet vereceğiz. Burada Polatlılı esnaflarımızda var. Diliyoruz ki önümüzdeki haftalarda Polatlılı esnaflarımız daha da çoğalacak. İstanbul Sosyete Pazarı esnafları olarak bize gösterdikleri büyük ilgi için Polatlıya teşekkür ediyoruz.” dedi.