Ana sayfa GÜNDEM Güven: “Yasama, yürütme, yargı işlemiyor”

Güven: “Yasama, yürütme, yargı işlemiyor”

618
0

Deva partisinden örgütlenme çalışması

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) örgütlenme çalışmasını sürdürüyor. Deva Partisi Ankara Kurucu İl Başkanı Ali Güven,  geçtiğimiz gün Polatlı’ya gelerek Deva Partisi Polatlı İlçe Başkanı Sadık Serhat Uğurlu ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Güven partinin teşkilatlanma çalışmaları hakkında bilgi verdi.

9 Mart 2020 tarihinde Ali Babacan liderliğinde kurulan Deva partisi  teşkilatlandırma çalışmalarına başladı. 13 Ağustos tarihinde Polatlının tanıdığı bir yüz olan Ali Güven Deva Partisi Ankara İl Başkanlığına atandı. İlçemizde ise partinin ilçe başkanlığını Avukat Sadık Serhat Uğurlu yürütüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz gün Deva Partisi Ankara İl Başkanı Ali Güven,  Deva Partisi Polatlı İlçe Başkanı Sadık Serhat Uğurlu Polatlı da Sivil Toplum kuruluşları ile bir araya geldi. Ziyaretlerin ardından Güven basın toplantısı düzenleyerek Deva Partisinin teşkilatlandırma çalışmaları, hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. Güven açıklamalarında şunları söyledi: “ 13 ağustos tarihinde Ankara İl teşkilatımızı  kurmak adına Genel Başkanımız Ali Babacan tarafından görevlendirildik. O gün bugündür hem Ankara ilde hem de 25 ilçede teşkilatlandırma faaliyetlerine başladık. 10 ilçede teşkilatlandırma noktasına geldik. Mümkün olduğu kadar teşkilatımızı ilk defa siyasete giren genç heyecanlı vatandaşlarımızdan oluşturmaya gayret gösteriyoruz. Liyakat sahibi bulundukları ilçelerde sevilen sayılan insanlardan oluşturmaya çalışıyoruz. Polatlıda bu güzel onurlu görevi Avukat Sadık Serhat Uğurlu’ya teslim ettik ve layıkıyla bir şekilde yapacağına eminiz.

“Tek amacımız Polatlıyı en iyi şekilde temsil etmek”

Polatlılı bir hemşeriniz olarak Ankara siyasetinde Polatlılarında var olduğunu ne kadar kıymetli olduklarını hep beraber göstereceğiz.Ailem hala Polatlıda yaşıyor. Burada bir tek amacımız Polatlıyı en iyi şekilde temsil etmektir. Her platformda Polatlıda olduğumuz ve gurur duyduğumuzu dile getirdik.

“Polatlılı olarak siyaset yapmak daha zor”

Ankara da siyaset yapmak zor Polatlılı olarak siyaset yapmak daha zor. Çünkü en son 1968 de milletvekili çıkarmış bir Polatlı ve günümüz 2020 . Aradan yıllar geçmiş ama siyasi olarak bir şey kaydedilememiş Polatlı. Siyasette kullanılan bir tabir var üçlü olsun güçlü olsun bugün burada üçlü olduğumuz bir dönemi yaşıyoruz. Bir siyasi partinin genel Başkanı Ankaralı ,o siyasi partinin   il başkanı Ankara Polatlılı hemşeriniz,  ilçe başkanı da Polatlılı . Baktığımızda taşlar yerine oturmuş Ankara da  siyaset yapmak için zemin oluşmuş geriye kalan sadece milletimiz teveccühüdür. Ankara’yı en iyi temsil etmeye hazırız ve bu doğrultuda yoğun bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Bugün burada oda ve STK temsilcileri ziyaret ettik. Bu çalışmalarımız bugün bir başlangıç yarın geliştirerek değiştirerek devam edeceğiz. İlçe Başkanımızı buradaki oda ve STK temsilcilerine emanet ediyoruz. Siyasetin başarılı ve anlamlı olabilmesinin yegâne faktörünün iletişim kopukluğunun olmamasını inanıyor ve güveniyoruz. Bizler 24 saat sizlerin telefonla ulaşabileceği kadar yakınında kafanızı çevirdiğinizde yanında olacağımız ifade ediyorum. Polatlı için yapılacak ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

“Yasama, yürütme, yargı işlemiyor”

Aktif siyasete Ak Partide başlayan ve şimdilerde Deva Partisi Ankara Kurucu İl Başkanlığı görevini yürüten Ali Güven, hükümeti eleştiren ve ülkede bir şeylerin yolunda gitmediğini belirten ifadelerde bulundu. Güven ;Son 5 yılda Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle AK Partide değişimin gerçekleşmeyeceğine karar verdik. Biz Deva Partisi olarak güçlendirilmiş Parlamenter sisteme geçeceğiz.

Genel Başkanımız önce AK partiden ayrıldı. Sonra halkın isteği üzerine siyasete atıldı ve Deva partisini kurdu. AK Parti iktidara  yasakları,yoksulluğu ve yolsuzluğu değiştirmek için geldi fakat görüyoruz ki değişen bir şey olmadı. Yasama ,yürütme, yargı işlemiyor. Bakanlar istifa ediyor ve istifa edildikten sora dolar düşüyor. Onlar da  bu durumdan rahatsız ve biz görüyoruz artık ülkede bir şeyler yolunda gitmiyor” dedi.

Ali Güven Kimdir ?

Ali Güven, 1979 Polatlı  doğumlu olup, ilk ve orta ve eğitimini Polatlı’da aldı.
 İlkokulu Mıhçıoğlu okulu ,Ortaokulu Cumhuriyet Okulunda,liseyi Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünde okudu. Gazi Teknik Lisesi Elektrik ve Marmara Üniversitesi Elektrik Bölümü’nü birincilikle tamamlayarak Atılım Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği’den mezun oldu.Ufuk üniversitesi Uluslarası ilişkilerde Yüksek lisans ve hala İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümde lisans öğrenimi görüyor.  Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görev alan Güven, halen TÜGİAD (Türkiye Genç İş Adamları Derneği) Sicil Disiplin Kurulu Başkanlığı görevine devam etmektedir. Birçok spor dalıyla da yakından ilgilenen Güven TYF (Türkiye Yüzme Federasyonu) 1. Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir.

Aktif siyasete 2001 yılında AK Parti Polatlı Gençlik Kolları Kurucu Üyesi olarak başlayan Ali Güven, 2002 yılında başladığı AK Parti Ankara Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı görevine 2007 yılına kadar devam etti. 2014 yılında İl Yönetim Kurulu üyesi olan Güven, Aralık 2014 yılında AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı görevine seçildi. 2000 yılından beri Telekomünikasyon, Haberleşme ve Eğitim sektörlerinde faaliyet gösteren Güven, 3 ayrı şirketin kurucu ortakları arasında yer almaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.