Ana sayfa GÜNDEM Avcı, “CHP 97 yıllık ulu bir çınardır, tehditlere pabuç bırakmayız”

Avcı, “CHP 97 yıllık ulu bir çınardır, tehditlere pabuç bırakmayız”

403
0

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin, vatanımızın kurucu iradesi, kurucu partisi olarak 97 yıllık bir çınardır. Tehditlere boyun eğmeyiz, pabuç bırakmayız. ‘’ sözleriyle Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit içerikli yazıya tepki göstererek bir basın açıklaması yayımladı.

Kısa bir süre önce 97.’nci kuruluş yıl dönümünü kutladıkları Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhuriyet’i kuran cesaretin, azmin ve iradenin partisi olduğunu belirten Avcı, ’’ Genel Merkezimizde Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanımız sayın Ali Hikmet Akıllı ve İl yöneticilerimizin gerçekleştirdiği basın açıklamasında ifade edildiği üzere hukuki süreç başlatılacak ve takip edilecektir. Tehdit nereden ve kimden gelirse gelsin kabul edilemez… Bilinmelidir ki Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve liderine uzanacak el Cumhuriyet’e uzanır. Söz konusu iğrenç tehdit ile ilgili olarak tüm hukuki girişimler yapılacak vesüreç takip edilecektir. Cumhuriyet Halk Partisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bir ulusunesaret karşısındaki cesaretidir. Biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz… Hiçbir tehdide boyun eğmedik,eğmeyeceğiz. ‘’ ifadelerinde bulundu.

Avcı, “Liderimizin , Genel Başkanımızın Yanındayız. Hukuki süreci başlatarak takipçisi olacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Liderimiz, Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin’de silahlı saldırıya uğradı, Çubuk’ta linç girişiminin ortasında kaldı, türlü tehditler karşısında inançla, cesaretle yürüdü. Hak dedi yürüdü, Hukuk dedi yürüdü, Adalet dedi yürüdü. Milyonlarla birlikte yürüdü. 81 İl 900’ü aşkın ilçe örgütümüzle Liderimizin yanındayız… Genel Başkanımız bu yolda asla yalnız yürümeyecektir. Tehdit nereden ve kimden gelirse gelsin, hukuki süreçleri başlatıp takipçisi olacağız”.