Ana sayfa GÜNDEM Patikle Başla Kitapla Yaşa

Patikle Başla Kitapla Yaşa

407
0

Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Prof. Dr Belma Tuğrul, Dr. Nihan Feyman Gök, Dr. Işıl Taş, Birgül Berna Uysal ve Kader Duman’ın kurucusu olduğu “Patikle Başla Kitapla Yaşa” projesine katılarak destek oldu.

Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Prof. Dr Belma Tuğrul, Dr. Nihan Feyman Gök, Dr. Işıl Taş, Birgül Berna Uysal ve Kader Duman’ın kurucusu olduğu “Patikle Başla Kitapla Yaşa” projesine katılarak destek oldu.  Proje kapsamında Polatlı’dan  Şehitlik İlkokulu Anasınıfı  öğretmenleri Işık Bulut Ve Ayşegül Çetiner katılım sağladı. Projenin amacı çocuğun doğumundan itibaren kitapla karşılaşmasının önemini vurgulamak olarak tasarlandı.

Patikten kitaba

Patiğin her bölgede, yörede kendine has isimle ve modelle çeşitleri vardır, ayrıca kültürümüzü yansıtan özellikler taşır. Büyüklerimiz hediye verecekleri zaman çoğunlukla patik verirlerdi. Bunu hatırlamak bile içimizi ısıtır. Patikte duygu vardır, özlem vardır, sevgi vardır, çoğalmak, paylaşmak vardır. Patik denilince akla ilk gelenlerden biri de bebektir. PATİK tersten okununca KİTAP olur. İşte patikte saydığımız her şeyi kitapta da buluruz. Birisi kelime kelime, birisi ilmek ilmek işlenir. “Patikle başla Kitapla yaşa” projesi çocuğun doğumundan itibaren kitapla karşılaşmasının önemini vurgulamak üzere planladı. Alanının kıymetli isimleri Prof. Dr Belma Tuğrul, Dr. Nihan Feyman Gök, Dr. Işıl Taş, Birgül Berna Uysal ve Kader Duman’ın kuruculuğunu yaptığı projeyi Şehitlik İlkokulu anasınıfı öğretmenlerinden, Işık Bulut ve Ayşegül Çetiner yürütüyor.