Ana sayfa GÜNDEM Ovacık: “ Önümüzdeki 2 yıl boyunca asfaltsız yol kalmayacak”

Ovacık: “ Önümüzdeki 2 yıl boyunca asfaltsız yol kalmayacak”

407
0

Ovacık, yol çalışmalarını yerinde inceledi

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, CHP Polatlı Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Asfalt Şefliği’nce başlatılan Eski Karsak,Yenice, Gümüşyaka, Kocahaacılı, Özyurt, Sinanlı, Yüzükbaşı, Uzunbey, Beşköprü, Kabak ve İstiklal mahallelerindeki üst yapı çalışmalarını terinde inceledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, CHP Polatlı Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Asfalt Şefliği’nce başlatılan Eski Karsak ,Yenice, Gümüşyaka, Kocahaacılı, Özyurt, Sinanlı, Yüzükbaşı, Uzunbey, Beşköprü, Kabak ve İstiklal mahallelerindeki üst yapı çalışmaları   kapsamındaki sathi kaplama asfalt çalışmalarını yerlerinde inceleyerek , Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Yol Asfalt Şefi Soner Yıldızdan yol çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı.

Ovacık,‘’ Her zaman ifade ettiğimiz gibi; Polatlı her şeyin en iyisine lâyıktır ‘’

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Asfalt Şefliği tarafından başlatılan Eski Karsak ,Yenice, Gümüşyaka, Kocahaacılı, Özyurt, Sinanlı, Yüzükbaşı, Uzunbey, Beşköprü, Kabak ve İstiklal mahallelerinde üst yapı çalışmaları kapsamındaki, sathi kaplama asfalt çalışmaları hakkında Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Yol Asfalt Şefi Soner Yıldız'dan bilgiler alan Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, CHP Polatlı Belediye Meclis Üyesi Selamik Ovacık, çalışmaları yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu. Ovacık çalışmalar esnasında yaptığı açıklamada, ‘’ Her zaman ifade ettiğimiz gibi Polatlı’mız her şeyin en iyisine lâyık, bu anlamda bakım ve yenileme çalışmaları tamamlanan Yüzükbaşı isale hatttının ardından şehir içi su iletim hattındaki asbestli boruların yenilenmesi çalışmaları hızla devam etmektedir.  ASKİ ekiplerinin çalışmalarını takdirle takip ediyoruz. Bu gün de ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Asfalt Şefliği ekiplerimizin çalışmalarını sürdürdüğü ve Eski Karsak ,Yenice, Gümüşyaka, Kocahaacılı, Özyurt, Sinanlı, Yüzükbaşı, Uzunbey, Beşköprü, Kabak ve İstiklal mahallelerimizi kapsayan sathi kaplama asfalt çalışmalarını yerinde inceledik. Çalışkanlığı ile takdir uyandıran, ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Asfalt Şefi Soner Yıldız beyden bilgiler aldık. Gayretli çalışmalarından dolayı kendisinin şahsında tüm ekibine teşekkür ediyorum. Polatlı’mızın on yıllardır ihmal edilen su altyapısına ilişkin çalışmalar, Polatlı’mızın toplum sağlığı açısından geleceğine güvence sağlarken, üstyapı kapsamındaki yol çalışmaları da Polatlı’mızın trafik anlamında güvencesi olacaktır. ‘’ ifadelerinde bulundu.

Ovacık, “ Önümüzdeki 2 Yıl Boyunca Asfaltsız Yol Kalmayacak”

Ovacık açıklamasında, çalışmaların mevsim koşulları elverdiği süre boyunca devam edeceğini belirterek, ‘’ Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent İşletmesinin faaliyete geçmesi noktasında İlçe Başkanlığımız ve bizler Polatlı’mız için ciddi bir efor sarf ettik. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş’ın süreci hızlandıran iradesiyle, bildiğiniz gibi Polatlı Asfalt Plent üretime başladı. Belirli bir program dahilinde grup yollarımızda çalışmalar başladı ve devam ediyor. 82 çevre mahallemiz ve merkezdeki 13 mahallemizde, 2 sene zarfında asfaltsız yol kalmayacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş, Fen İşleri Daire Başkanlığı’na gayretlerimizdeki destekleri için teşekkür ediyorum. Soner Yıldız şefimizin şahsında tüm ekibimize de başarılı çalışmaları için teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” dedi.