Ana sayfa GÜNDEM Ulu Önder, Vefatının 82’inci yılında yâd edildi

Ulu Önder, Vefatının 82’inci yılında yâd edildi

608
0

Saygı, minnet ve özlemle…

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82’inci yıl dönümünde ilçemiz Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören ve etkinliklerle anıldı.

10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Töreni, saat 08.45’te Cumhuriyet Meydanı’nda Kaymakam Murat Bulacak, Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Türker ve Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın Atatürk Anıtı’na çelenklerini sunması ile başladı. Çelenklerin sunulmasının ardından saat 9’u 5 geçe sirenler eşliğinde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ata’nın huzurunda protokol ve öğrenciler tarafından meşaleler yakıldı. Günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmanın ardından Mustafa Kemal’i Düşünüyorum ve Mustafa Kemaller Tükenmez adlı şiirler ilçemiz öğrencileri tarafından okundu.

İlçemiz Okullarında 10 Kasım Atatürk’ü anma haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Kahraman Atatürk kompozisyon, şiir, resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Murat Bulacak, Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Türker ve Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından hediyeleri  takdim edildi.Tören Kaymakam Mura Bulacak’ın kompozisyon, şiir, resim yarışmalarında birinci olan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekmesinin ardından sona erdi.

Vefatının 82’inci yılında 10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Törenlerine; Kaymakam Murat Bulacak , Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Türker, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Kurum Kuruluş Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, askeri erkân, gaziler, siyasiler, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.