Ana sayfa GÜNDEM Öztürk: “Cumhuriyetimizin 97 Yılını kutluyorum”

Öztürk: “Cumhuriyetimizin 97 Yılını kutluyorum”

542
0

Milliyetçi Hareket Partili  Belediye meclis üyesi Serpil Öztürk, kasım ayı ilk meclis toplantısında gündem dışı söz alarak konuşma yaptı.

Milliyetçi Hareket Partili Belediye meclis üyesi Serpil Öztürk pazartesi günü gerçekleştirilen Belediye Meclisi kasım ayı ilk oturumunda gündem dışı söz alarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramıyla ilgili konuşma gerçekleştirdi. Öztürk konuşmasına başlamadan önce İzmir de meydana gelen depremde hayatın, kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

“Cumhuriyet akılcılık demektir”

Öztürk ; “ 29 Ekim 1923 bu ülkenin t emelinin atıldığı tarihtir Ülkemizin en güzel özelliği olan Cumhuriyet ilan edilmiştir. Böylece, Gazi Mustafa Kemal Atat ürk ve silah arkadaşlarının eşsiz ileri görüşlülüğü ile Türk milleti kendisine yakışır bir yönetim sistemine geçiş yapmış ve günümüzün modern, güçlü Türkiye’sinin önünü açmıştır. Atatürk egemenlik hakkının kayıtsız şartsız millete ait olduğunu söyleyerek Cumhuriyet rejimini bizlere emanet etmiştir. Onun bu eşsiz mirasına kendini bilen ve bu ülkeyi seven her Türk vatandaşının sahip çıkması gerekmektedir. Çünkü cumhuriyet demek ayrımcılık değil, birleştiricilik demektir. Çünkü cumhuriyet demek bağnazlık değil, akılcılık demektir. Ne mutlu bizlere ki Atatürk’ün temellerini attığı bir Cumhuriyet rejimi altında yaşamaktayız.

“Cumhuriyet yönetimi, Atatürk’ün önderliğinde bir ölüm kalım savaşından sonra gerçekleştirilmiştir”

Gençlerimiz ve her gelecek kuşak bilmelidir ki, bu vatanda kurduğumuz Cumhuriyet yönetimi, Atatürk’ün önderliğinde bir ölüm kalım savaşından sonra gerçekleştirilmiştir. Bu büyük başarının arkasında binlerce şehidin, binlerce gazinin emeği vardır. Bu bakımdan kurulan bu büyük eserin her yönü ile gelişmesi, geliştirilmesi, doğabilecek her türlü tehlikeden titizlikle korunması, bizlerin Atatürk’e ve onun silah arkadaşlarına bir borcudur. Hiç şüphem yok ki Türk milleti, bu görevin bilinci içinde kendilerine bırakılan emaneti sürekli koruyacak, Türkiye Cumhuriyeti’ni Büyük Önder’in çizdiği yolda sonsuza dek yaşatacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken bizlere bu vatanı armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyor, Cumhuriyetimizin 97 Yılını kutluyorum”.