Ana sayfa GÜNDEM İlçe müftülüğünden Mevlid-i Nebi haftası programı

İlçe müftülüğünden Mevlid-i Nebi haftası programı

452
0

Polatlı ilçe müftülüğü bugün Hazreti Peygamberin doğumunun sene-i devriyesini idrak edecek.

Polatlı ilçe müftülüğü bugün Hazreti Peygamberin doğumunun sene-i devriyesini idrak edecek. Polatlı ilçe müftülüğü konu hakkında şunları söyledi: “  Mevlid-i Nebi esasen Hazreti Peygamberin şahsında insanlığın yeniden doğuşunu, hakikate uyanışını ifade etmektedir. Mevlid-i Nebi; Peygamberimizin sünnet-i seniyyesini anlamak, yüce ahlakını örnek almak ve günümüz dünyasının sorunlarını nebevi referanslardan hareketle çözüme kavuşturmak için önemli bir vesiledir.

“Peygamberimiz ve Çocuk”

 Diyanet İşleri Başkanlığınca 2020 yılı Mevlid-i Nebi Haftası’nda “Peygamberimiz ve Çocuk” konusunun ele alınması kararlaştırılmıştır. Bu hafta vesilesiyle İslam’ın çocuğa bakışı ve Hazreti Peygamberin çocuğa yaklaşımı gündeme alınacak ve salgın hastalıkla mücadele hususunda gereken tedbirlere riayet ederek hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecektir. Müftülüğümüzce 28 Ekim 2020 Çarşamba günü Çarşı Camii’nde akşam ve yatsı namazı arasında “Peygamberimiz ve Çocuk” konusu işlenecek, mevlid-i şerif okunacak ve okunan hatm-i şeriflerin duaları yapılacaktır. Ayrıca tüm camilerimizde mevlid-i şerif programları düzenlenecektir. Programa katılan vatandaşlarımızın salgın hastalıkla mücadele konusunda titiz davranmaları, fiziki mesafe, maske ve hijyen tedbirlerine riayet etmeleri önem arz etmektedir.

Polatlı ilçe müftülüğünce mevlidi nebi haftasında icra edilecek faaliyetler

1- Hatim Kampanyası (Tüm görevlilerimizin ve halkımızın iştirak ettiği Hatm-i Şerif’lerin okunması.

2- 28 Ekim Çarşamba günü yatsı namazından önce Çarşı camiinde Kur’an-ı Kerim ve Mevlidi Şerif Okunması Okunan Hatimlerin duası ve Vaaz yapılması.

3- Tüm Merkez ve Mahalle Camilerinde 28 Ekim Çarşamba günü Yatsı Namazından önce Kur’an-ı Kerim ve Mevlidi Şerif okunması